Księżniczka Charlotte - oficjalne zdjęcie
Fot. Instagram @kensingtonroyal
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka Charlotte poszła do szkoły. Na pierwszą lekcję odprowadzili ją dumni rodzice!

Księżna Kate wygląda rewelacyjnie!

Gabriela Czernecka 5 września 2019 10:42
Księżniczka Charlotte - oficjalne zdjęcie
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Księżniczka Charlotte poszła do szkoły! Córka Kate i Williama dołączyła do starszego brata George'a i oficjalnie stała się właśnie uczennicą. Do luksusowej placówki odprowadzili ją dumni rodzice. Jak w szkole będzie nazywać się Charlotte? Gdzie uczy się wnuczka Elżbiety II i jak pierwszego dnia szkoły Charlotte wyglądała księżna Kate? Poznajcie szczegóły! 

Szkoła księżniczki Charlotte

Ma zaledwie cztery lata, ale już spoczywa na niej sporo obowiązków. Księżniczka Charlotte, jedyna córka Kate i Williama ma właśnie za sobą pierwszy dzień w nowej szkole. Dumni rodzice wraz z synem George'm, który również chodzi do tej szkoły, odprowadzili dzieci do szkolnych bram. Co ciekawe, to pierwszy raz, kiedy księżna Kate wzięła udział w tym istotnym, rodzinnym wydarzeniu. Kilka lat temu, zmuszona była zrezygnować z towarzyszenia księciu George'owi w jego pierwszym szkolnym dniu, z powodu ciążowych mdłości, które nie pozwoliły jej na oficjalne wyjścia.

Jakiś czas temu pałac potwierdził jednak, że zarówno Kate i William będą towarzyszyć córce w jej pierwszym dniu szkoły. Przypomnijmy, że to koedukacyjna placówka, w której dzieci noszą granatowe mundurki składające się z marynarki i bluzki z dekoltem w serek z herbem szkoły na piersi. Pałac Kensington potwierdził właśnie, że tego dnia będą towarzyszyć jej rodzice. Przypomnijmy, że do tej pory uczyła się w szkółce Willcocks w Kensington. Choć ma dopiero cztery lata, to czeka ją sporo zajęć!

 W pierwszym roku nauki w elitarnej placówce, księżniczka Charlotte rozpocznie naukę języka francuskiego, podstaw liczenia, sztuki, muzyki, aktorstwa i baletu. Uczniowie będą sporo rysować, słuchać czytanych historii, ale przede wszystkim dowiedzą się, jak wyglądają dobre relacje między ludźmi. Szkoła stawia na to, by dzieci od samego początku uczyły się tego, jak czerpać radość z życia. Zagraniczne serwisy podają, że klasą księżniczki będzie opiekować się nauczycielka, której zadaniem będzie spędzanie z dziećmi sporo czasu na świeżym powietrzu oraz przekazywanie im w prosty sposób zasada ekologii.

Ile kosztuje szkoła księżniczki Charlotte?

Koszty edukacji księżniczki Charlotte są naprawdę spore, ale co ciekawe, Kate i William więcej zapłacili za naukę księcia George'a. Dlaczego? Księżniczka jest już drugim dzieckiem pary posłanym do tej szkoły, za czesne podstawowe bez zajęć dodatkowych książęca para Cambridge będzie musiała zapłacić ponad 18 tysięcy funtów, czyli około 91 tysięcy złotych). W porównaniu rok nauki George'a kosztował ich ponad 19 tysięcy funtów, czyli około 93 tysięcy złotych.

Jak będzie przedstawiać się w szkole księżniczka Charlotte? Okazuje się, że podobnie jak brat - również za nazwisko będzie służył jej tytuł. Podczas sprawdzania listy obecności nauczycielka wyczyta więc Charlotte Cambridge. A jak wyglądał pierwszy dzień w szkole księżniczki Charlotte? Tego dnia dziewczynce towarzyszyli dumni rodzice. Księżna Kate i książę William z uśmiechami na twarzach odprowadzili swoje pociechy pod same bramy szkoły. NIe da się nie zauważyć, że książęce dzieci rosną w zawrotnym tempie! George zdawał się być w dobrym humorze, a po małej Charlotte widać było, że jest przejęta. Księżna Kate z kolei jak zwykle zachwyciła stylizacją i musimy przyznać, że wyglądała fenomenalnie! Zobaczcie sami!  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…