Księżna Kate, księżniczka Eugenia
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate wściekła na księżniczki Beatrice i Eugenię! Poszło o księcia Williama...

To dlatego przez lata za sobą nie przepadały!

Gabriela Czernecka 21 kwietnia 2020 19:49
Księżna Kate, księżniczka Eugenia
Fot. East News

Wydawałoby się, że odejście księżnej Meghan i księcia Harry'ego z rodziny królewskiej, uciszy plotki na temat konfliktu między członkami rodziny Windsorów. Nic bardziej mylnego. Brytyjskie media ujawniły, dlaczego tak naprawdę księżna Kate nie najlepiej dogaduje się z księżniczką Beatrice i księżniczką Eugenią. O tym, że członkinie królewskiej rodziny nie przepadają za sobą wiadomo od dawna. Rywalizowały ze sobą niemal o wszystko - począwszy od akceptacji królowej po zamiłowanie do mody i... mężczyzn. Choć dziś mówi się, że ich konflikt odszedł w zapomnienie, to wielu wciąż wspomina zazdrość córek księcia Andrzeja, którą bardzo otwarcie okazywały księżnej Kate. Zagraniczna prasa ujawnia, skąd w ogóle wziął się konflikt między nimi. Okazuje się, że przyczyną był sam książę William!

Konflikt księżnej Kate z Eugenią i Beatrice

Relacja księżnej Kate z księżniczkami - Eugenią i Beatrice - niemal od samego początku była bardzo chłodna. Świat zwrócił na to uwagę podczas jednego z Garden Party w Buckingham Palace. Na fotografiach wyraźnie widać, jak księżniczki z zazdrości obgadują i wyśmiewają Kate, która wyglądała zjawiskowo w kremowym komplecie od Alexandra McQueena. Trudno się jednak im dziwić - zawsze walczyły o uwagę mediów. Zależało im, by były doceniane za wyczucie stylu, ale nigdy nie miało to miejsca, a tymczasem pojawienie się Kate w rodzinie od razu zostało odnotowane przez prasę. 

księżna Kate, księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. Getty Images

Mimo to, Eugenia i Beatrice od lat przyjaźniły się z Williamem i Harrym, z którymi w dzieciństwie często spędzały czas i jeździły na wspólne wakacje. To zmieniło się po śmierci Diany, która była inicjatorką takich spotkań. W jednym z wywiadów Beatrice miała powiedzieć, że na ślubie Williama i Kate specjalnie ubrały się tak, by zwrócić na siebie uwagę, a wszystko przez to, że zostały przez wszystkich wykluczone. Gdy już relacje członkiń royal family zaczęły się poprawiać, Kate pojawiła się na okładce Vogue'a, co było odwiecznym marzeniem księżniczek. Ich relacje znów uległy oziębieniu. Na szczęście wraz z upływem czasu, zaczęły się poprawiać. Księżniczki odnalazły swoje miejsce w "firmie" Windsorów, zaczęły być doceniane za działalność charytatywną. Zmieniły także styl i... zostały docenione przez brytyjskiegoVogue'a, który zamieścił w jednym z numerów sesję z nimi. 

księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. Getty Images

Przez wiele lat nie do końca wiadomo było, dlaczego księżna Kate i księżniczki Beatrice i Eugenia nie mają najlepszych relacji, a sama zazdrość nie mogła być jedynym powodem. Brytyjskie media dotarły do tego, co było przyczyną ich złych stosunków. Wszystko przez bliski kontakt księżniczki Beatrice i księżniczki Eugenii z Isabellą Calthorpe, która jest siostrą byłej dziewczyny księcia Harry'ego, Cressidy Bonas. Podobno zanim William poznał Kate, łączyło go coś z więcej z Isabellą. Później, kiedy  w 2007 roku Kate i William chwilowo się rozstali, książę znów miał spotkać się z Isabellą: „Kiedy ktoś mówi o Isabelli, trafia w czuły punkt księżnej”, pisze jeden z brytyjskich magazynów. 

„Została zaproszona na królewskie wesele, ale nie zaprzyjaźniła się z Kate – co jest dziwne, ponieważ księżna ma w zwyczaju zaprzyjaźniać się z kobietami, z którymi William spotykał się w przeszłości, takimi jak Jecca Craig lub Davina Duckworth-Chad”, czytamy słowa informatora magazynu. Mówi się, że właśnie bliskie relacje Isabelli z księżniczkami, a także z księciem Williamem wpłynęły na sytuację między Kate a córkami księcia Andrzeja. Na szczęście, choć księżniczki wciąż utrzymują kontakt z Isabellą, to Kate nie ma powodów do zmartwień. W końcu Isabella Calthorpe jest dziś żoną Sama Bransona.  

księżna Kate, księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.