Księżna Kate i królowa Elżbieta II, Nottingham, 13.06.2012
Fot. Allstar/Michael Mayhew/Mary Evans Picture Library/East News
Królewskie życie

Księżna Kate otrzymała wyjątkowy prezent od królowej Elżbiety II z okazji 40. urodzin

Monarchini zdecydowanie ceni żonę wnuka

Marta Nawacka 19 stycznia 2022 15:57
Księżna Kate i królowa Elżbieta II, Nottingham, 13.06.2012
Fot. Allstar/Michael Mayhew/Mary Evans Picture Library/East News

9 stycznia księżna Kate obchodziła 40. urodziny. W ciągu ostatniej dekady żona księcia Williama przeszła ogromną metamorfozę i z nieśmiałej kobiety stała się pewną siebie przyszłą królową. Prezent, jaki Księżna Cambridge otrzymała z okazji swoich urodzin od Elżbiety II, zdaje się tylko potwierdzać to, jak bardzo królowa ceni księżną.

Co królowa dała w prezencie urodzinowym księżnej Kate?

Mimo że żona księcia Williama nie mogła hucznie świętować swoich 40. urodzin z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii, to najbliżsi kobiety zadbali o to, by miło spędziła ten dzień. Spore zamieszanie wywołał także… prezent urodzinowy księżnej Kate od monarchini. Z New Idea dowiadujemy się, że królowa Elżbieta II podarowała żonie wnuka biżuterię z prywatnej kolekcji.

„Jej Wysokość była niezwykle hojna w urodziny Kate i podarowała jej kilka klejnotów z jej prywatnej kolekcji, które my bez wątpienia zobaczymy, kiedy Kate ubierze je na specjalne okazje w najbliższej przyszłości. Ale był jeden bardzo wyjątkowy zestaw diamentów, który wywołał łzy w oczach Kate – naszyjnik koronacyjny i kolczyki”, podaje źródło magazynu.

Czytaj też: Księżna Kate obchodzi 40. urodziny! Uczciła ten dzień wyjątkową sesją...

Księżna Kate, święta Wielkanocne w brytyjskiej rodzinie królewskiej
Fot. SplashNews.com/East News

Księżna Kate

Biżuteria przekazywana z pokolenia na pokolenie

Po wręczeniu prezentu królowa osobiście poprosiła księżną Kate, by ta obiecała nosić zestaw koronacyjny, gdy jej mąż, książę William, zasiądzie na tronie. Królewski znawca wyjaśnia magazynowi New Idea, że naszyjnik i kolczyki są własnością Korony, a co za tym idzie – nie są własnością żadnego z monarchów. Mimo to przekazywane są z pokolenia na pokolenie. „Jest bardzo drogi królowej, która nosiła go sama na koronacji, tak jak zrobiły to jej mama, Królowa Matka i jej babka, Królowa Maria, kiedy ich mężowie zostali królami. Królowa powiedziała Kate, że jest następną królową, która je powinna nosić”, podaje informator New Idea.

20 lat po swojej koronacji, w latach 50. XIX wieku zestaw koronacyjny zamówiła królowa Wiktoria. Wiadomo, że księżna Kate jest fanką tejże królowej, a sama epoka wiktoriańska była inspiracją dla jej urodzinowej sesji zdjęciowej. Również praca licencjacka żony księcia Williama miała związek z tamtymi czasami, a mianowicie z fotografią XIX-wieczną. Według informatorów New Idea ten prezent od królowej Elżbiety II dla Kate jest więc bardzo miłym gestem.  

Zobacz także: Księżna Kate i księżna Diana: sytuacje, w których żona księcia Williama oddała hołd jego mamie

Księżna Kate i królowa Elżbieta II z wizytą w King's College, 19.03.2019, Londyn
Fot. REX/Shutterstock/Rex Features/East News

Księżna Kate i królowa Elżbieta II z wizytą w King's College, 19.03.2019, Londyn

Księżna Kate i królowa Elżbieta II na obchodach Dnia Pamięci, 10.11.2019, Londyn
Fot. James Veysey/Rex Features/East News
Księżna Kate i królowa Elżbieta II na obchodach Dnia Pamięci, 10.11.2019, Londyn

Księżna Kate, księżna Camilla i królowa Elżbieta II, bankiet w ogrodzie Eden Projcet w czasie G7, 11.06.2021
Fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Księżna Kate, księżna Camilla i królowa Elżbieta II, bankiet w ogrodzie Eden Projcet w czasie G7, 11.06.2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?