Książę William i księżna Kate w Kensington Palace
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate o wychowywaniu dzieci w czasie pandemii: „Musiałam dać z siebie wszystko...”

Takiego wyznania jednak mało kto się po niej spodziewał...

Gabriela Czernecka 30 stycznia 2021 15:51
Książę William i księżna Kate w Kensington Palace
Fot. Getty Images

Książę William i księżna Kate, podobnie jak wielu rodziców na całym świecie, w okresie pandemii koronawirusa musiało przewartościować swoje życie. Książęca para Cambridge miała okazję spędzić ze swoimi dziećmi trochę więcej czasu niż dotychczas. Jak poradzili sobie z trójką małych pociech? Takiego wyznania po księżnej Kate mało kto się spodziewał...

Księżna o wychowywaniu dzieci w okresie pandemii 

Książęca para Cambridge szybko stała się jedną z najpopularniejszych par w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Małżeństwo podziwiane jest za swoje podejście do wychowywania dzieci, a także za to, że nie boją się mówić o problemach, z jakimi zmagają się jako młodzi rodzice. Tak jest i tym razem, choć odważne wyznanie księżnej mocno zaskoczyło fanów rodziny królewskiej. Odkąd świat zmaga się z pandemią koronawirusa, członkowie rodziny Windsorów przenieśli swoją działalność do sieci. Niedawno Kate wzięła udział w dyskusji online z rodzicami z Roe Green Junior School.

księżna Kate o dzieciach
Fot. Getty Images

Młodzi rodzice wymienili swoje doświadczenia związane z wychowywaniem dzieci w tym trudnym czasie. Różne problemy pojawiają się szczególnie z nauczaniem zdalnym, a także tym, w jaki sposób wypełnić czas dzieciom, kiedy nieustannie przebywają w domu. Okazało się, że przed podobnym wyzwaniem stoi także księżna Kate, która zdradziła, że... dość przeciętnie radzi sobie ze swoimi dziećmi - księciem George'm, księżniczką Charlotte i księciem Louisem.

Jak się okazuje dla księżnej Cambridge sporym problemem okazała się pomoc przy odrabianiu lekcji z przedmiotów ścisłych. Żona księcia Williama oceniła swoje zdolności matematyczne na „minus mięć w skali na dziesięć”, żartowała.

„Jako rodzice zapewne wiemy, że wychowywanie dzieci to nieodłączny element naszych codziennych obowiązków. W czasie lockdownu musieliśmy jednak sprawdzić się w innych rolach, które do tej pory wykonywali za nas lub pomagali nam w ich wykonywaniu inni”, przyznała Kate. 

Mama trójki dzieci wyznała wprost, że miała okazję sprawdzić się w kilku rolach, nie wszystkie dobrze jej wychodziły: „Nagle musieliśmy się stać nauczycielami, więc musiałam zadbać o każdy szczegół i dać z siebie wszystko, ale było to mimo wszystko niezwykle wyczerpujące”, powiedziała. Wyjawiła także, że George, Charlotte i Louis nie były szczególnie zadowolone z jej umiejętności fryzjerskich: „W czasie lockdownu zostałam fryzjerką, ku rozpaczy moich dzieci, które musiały patrzeć, jak sobie radzę”, mówiła ze śmiechem. Tak szczere wyznania z ust członków rodziny królewskiej są rzadkością. Nic dziwnego, że Brytyjczycy tak uwielbiają Kate! Księżną spotkały jednak też słowa krytyki ze strony rodziców, którzy w sieci piszą wprost, że nie jest jedyną matką, która znalazła się w podobnej sytuacji... Myślicie, że ma prawo narzekać?  

księżna Kate o dzieciach
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.