Księżna Diana
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Dowód na to, jak bardzo kochała synów. Listy księżnej Diany wystawione na aukcję

Weronika Bruździak-Gębura 26 grudnia 2016 11:15
Księżna Diana
Fot. Getty Images

Poruszające, nigdy niepublikowane listy księżnej Diany, w których opowiada o synach, właśnie trafiły na aukcję.

 

Należą do wieloletniego pracownika Pałacu Buckingham, Cyryla Dickmana, który spędził w domu brytyjskiej rodziny królewskiej ponad 50 lat. Korespondencję na sprzedaż wystawiła rodzina byłego służącego.

 

William zakochany w młodszym bracie

W jednym, wyjątkowo poruszającym liście, datowanym na 2 marca 1985 roku, księżna Diana ujawnia zachwyt księcia Williama powodu narodzin młodszego brata, księcia Harry’ego, który urodził się we wrześniu 1984 roku.

„William uwielbia swojego malutkiego brata. Spędza z nim cały czas, zasypując Harry’ego całusami i uściskami, praktycznie nie dopuszczając rodziców!” - pisała księżna Diana do Cyryla Dickmana.

Diana wspomina też, jak bardzo mąż, książę Karol, obsypywał ją podarunkami po narodzinach drugiego syna. „Ledwo mogłam oddychać od natłoku kwiatów”, żartowała.

 

Polecamy też: Z dzienników księżnej Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

 

Księżna Diana
Fot. East News

Książę Karol, księżna Diana wraz z synami - Williamem i Harrym

 

Harry sprawiał problemy w szkole

W liście z 18 lipca 1993 roku księżna Diana zdradza zdradza ciemną stronę księcia Harryego, który jako ośmiolatek nie należał do najgrzeczniejszych dzieci.

„Chłopcy są w porządku i korzystają z uroków wolnego w szkole, jednak Harry ciągle sprawia kłopoty” - napisała zatroskana matka.

 

Kim był Cyryl Dickman?

Cyryl Dickman zmarł w 2012 roku w wieku 85 lat. Listy odkrył jego wnuk. Oprócz nich, na aukcję zostały wystawione też świąteczne kartki podpisane przez księcia Karola, królową Elżbietę II i księcia Filipa. Większość z nich jest wyceniana na 15 tysięcy funtów.

 

Dickman zaczął pracę w Pałacu Buckingham w 1940 roku od wypatrywania z dachu pożarów podczas Blitz, czyli serii niemieckich nalotów na Wielką Brytanię podczas II wojny światowej. Szacunek, którym darzyła go księżna Diana, wynikał ze wsparcia, jakie udzielił jej po tym, gdy zwierzyła mu się po śmierci babki, baronowej Fermoy, w lipcu 1993 roku.

 

Zobacz też: Książęca para w wannie, William nago, Kate pokazuje ciążowy brzuszek. Intymne zdjęcia Windsorów?

 

Księżna Diana
Fot. East News

Chrzest Harry'ego

 

Polecamy też: Królowe ludzkich serc. Księżna Kate i księżna Diana nawet podobnie się ubierają. Zobaczcie zdjęcia!

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.