George jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu

Gabriela Czernecka 8 sierpnia 2019 19:45

Książę George nie wie, że jest następcą brytyjskiego tronu? Nie od dziś wiadomo, że książę William i księżna Kate starają się wychować swoje dzieci tak, by wiedziały, jaką wartość mają czyjeś przekonania, a fakt, że w przyszłości mogą stać się królem bądź królową nigdy nie powinien być ich kartą przetargową, która ma tłumaczyć niegrzeczne zachowanie wobec drugiej osoby. Teraz okazuje się, że książę George nie ma pojęcia o tym, co go czeka w przyszłości, a rodzice ukrywają przed nim to, że kiedyś zostanie królem Wielkiej Brytanii. Dlaczego?

Książę George nie wie, że będzie królem

Książę George jest najstarszym dzieckiem księcia Williama i księżnej Kate. Jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu, zaraz po ojcu i dziadku, księciu Karolu. Okazuje się, że sześcioletni George nie wie, co czeka go w przyszłości. Jego rodzice dokładają wszelkich starań, by książę nie był świadomy sytuacji tak długo, jak to tylko będzie możliwe. Jak mówi autorka biografii księcia Karola Charles: The Heart of a King, Catherine Mayer: „Próbują opóźnić ten moment i dać mu normalność”. 

Przypomnijmy, że księżna Kate i książę William nie chcą pozbawiać swoich pociech dzieciństwa i kontaktu z rodzicami - tak było choćby w przypadku królowej Elżbiety II, którą przez większość czasu zajmowały się nianie. Książęca para Cambridge uwielbia spędzać czas ze swoimi dziećmi. Pociechy często towarzyszą im w niektórych służbowych podróżach. Małżeństwo nie odchodzi jednak od podstawowych zasad wychowywania potomków w rodzinie królewskiej. To William zwykle zajmuje się George'm i Louisem (panowie są w kolejce do brytyjskiego tronu - William 2, a George 3, Louis 4), a Kate podczas oficjalnych wizyt sprawuje opiekę nad Charlotte.

Widać, że metody wychowawcze Kate i Williama świetnie się sprawdzają. Chociaż dzieci Kate i Williama mogłyby mieć wszystko, czego dusza zapragnie, małżeństwo w kwestii zabawek i odpowiedniego zachowania się wśród osobistości są nieugięci. Kate uważa, że wychowywanie dzieci należy robić bezstresowo, ale najważniejsze jest, by narzucić im domowy rytm i zasady, do których muszą się stosować.

Para wielokrotnie zapowiadała, że zamierza żyć jak normalna rodzina. Książę William przyznał w jednym z wywiadów, że jego dzieciństwo było przepełnione przykrymi momentami, dlatego chciałby by jego dzieci nie musiały przez pewne rzeczy przechodzić. Chce zapewnić George'owi, Charlotte i Louise'owi wszystko, co najlepsze. „W tym momencie to sprawa, aby zapewnić bezpieczne i stabilne środowisko”, wyznał. I faktycznie, wygląda na to, że książęca para Cambridge stara się zapewnić im normalność na różne sposoby. Jednym z nich jest właśnie nie mówienie pociechom, że w przyszłości mogą pełnić istotną rolę. 

„Jeśli chodzi o naszą rodzinę, jesteśmy bardzo normalni. Kocham moje dzieci w taki sam sposób, jak każdy ojciec i mam nadzieję, że George kocha mnie tak samo. Będzie jednak czas i miejsce, by wytłumaczyć mu, jaką rolę będzie pełnił. Teraz jest to tylko kwestia utrzymania bezpiecznego, stabilnego środowiska wokół niego i okazywania jak największej miłości”,  powiedział William pytany o najstarszego syna.

Jako drugi w kolejce do brytyjskiego tronu William wie, że gdy George zrozumie swoje przeznaczenie, będzie musiał przejść masę szkoleń, by przygotować się do swoich obowiązków. Uświadomienie go o tym teraz sprawiłoby, że jego dzieciństwo szybciej by się skończyło. Przypomnijmy, że książę William przygotowywał się do obowiązków królewskich pod okiem królowej: „Nie jest tajemnicą, że relacja Elżbiety II i Karola była trudna. Kiedy William stał się nastolatkiem, to ona była jego nauczycielką”, wyznał Robert Lacey, historyk królewski i konsultant słynnej serii Netflixa The Crown.

Mały książę ma już sześć lat, więc najprawdopodobniej już niebawem zacznie rozumieć, że jego życie nie jest zwyczajne. Nie mówiąc George'owi o jego królewskim pochodzeniu, Kate i William ryzykują, że ich syn dowie się o swoim przeznaczeniu w szkole. Zawsze istnieje przecież możliwość, że ktoś wyjawi mu tę tajemnicę. „To jest część jego wychowania. Obserwując rodziców, dziadków, prawdopodobnie wkrótce zacznie rozumieć, że jego życie ma wagę państwową”, mówi Catherine Mayer. Już teraz mały książę, a przyszły król rozpoczął szkolną edukację - uczęszcza do prywatnej szkoły w południowym Londynie, gdzie uczy się m.in. języka francuskiego, baletu czy historii.

Z kolei w domu George już przyzwyczaja się do niektórych swoich obowiązków. Po szkole spędza czas rozwijając swoje pasje, uczy się hiszpańskiego, gra w tenisa i bawi się klockami lego. Od piątego roku życia książę George ma obowiązek kłaniania się królowej, a do ósmego roku życia będzie musiał nosić krótkie spodenki. Na co dzień musi stosować się do zasad etykiety i królewskiego protokołu.  

1/5
Książę George, Oficjalne zdjęcia księcia George'a - 6 urodziny
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
1/5

Książę George jest najstarszym dzieckiem księcia Williama i księżnej Kate. Jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu, zaraz po ojcu i dziadku, księciu Karolu.

2/5
Książę George, Oficjalne zdjęcia księcia George'a - 6 urodziny
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
2/5

Książęca para Cambridge uwielbia spędzać czas ze swoimi dziećmi. Pociechy często towarzyszą im w niektórych służbowych podróżach.

3/5
Książę George - oficjalne zdjęcia księcia George'a 6 urodziny
Copyright @Instagram @kesingtonroyal
3/5

Jako drugi w kolejce do brytyjskiego tronu William wie, że gdy George zrozumie swoje przeznaczenie, będzie musiał przejść masę szkoleń, by przygotować się do swoich obowiązków. Uświadomienie go o tym teraz sprawiłoby, że jego dzieciństwo szybciej by się skończyło.

4/5
książę George portret
Copyright @East News
4/5

Mały książę ma już sześć lat, więc najprawdopodobniej już niebawem zacznie rozumieć, że jego życie nie jest zwyczajne. Nie mówiąc George'owi o jego królewskim pochodzeniu, Kate i William ryzykują, że ich syn dowie się o swoim przeznaczeniu w szkole.

5/5
Książę William, książę George, brytyjska rodzina królewska
Copyright @East News
5/5

„To jest część jego wychowania. Obserwując rodziców, dziadków, prawdopodobnie wkrótce zacznie rozumieć, że jego życie ma wagę państwową”, mówi Catherine Mayer. Już teraz mały książę rozpoczął szkolną edukację - uczęszcza do prywatnej szkoły w południowym Londynie.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.