Olga Figaszewska 31 maja 2017 06:00
1/4
Książę William, księżna Diana, GQ
Copyright @Getty Images
1/4

Książę William w lipcowym wydaniu brytyjskiego magazynu „GQ”, opowiedział o utraconej relacji z matką, księżną Dianą.

 

Książę udzielił wywiadu dziennikarzowi „GQ” przy okazji promocji tematu zaburzeń zdrowia psychicznego. W ubiegłym roku wraz z Kate i Harrym wzięli udział w kampanii „Heads Together”, by w ten sposób wspomóc walkę z uprzedzeniami i piętnowaniem  osób chorych.

 

Polecamy też: „To dla nas wyjątkowo szokujące!”. Książę William wytoczył wojnę francuskiej prasie. Za co?

 

Książę William o utracie matki.

 

Rodzina królewska przez lata unikali rozmów na temat dramatycznych wydarzeń sprzed dwudziestu lat. Jeszcze nigdy dotąd, książę William nie udzielił tak poruszającego wywiadu, w którym poruszył temat śmierci matki, życia rodzinnego i utraty dzieciństwa. Opowiedział o emocjach jakie towarzyszyły mu po odejściu „Królowej ludzkich serc”. 

 

Niedługo minie 20. rocznica śmierci księżnej Diany. Zginęła w sierpniu 1997 w Paryżu. Gdy odeszła, książę William miał zaledwie 15 lat. Mimo upływającego czasu, wciąż jest to dla niego trudna sytuacja, w której nie czuje się zbyt pewnie. Dianę znali wszyscy, do tej pory historia jest roztrząsana przez media.  „To nie jest żałoba jak u każdego innego. Większość ludzi kiedy straci ukochaną osobę może wybrać czy chcą się dzielić tym co czują lub nie”, opowiada poruszony.

 

„Jestem teraz na etapie kiedy mogę rozmawiać o niej bardziej szczerze, otwarcie, pamiętać o niej lepiej i wspominać ją podczas wystąpień publicznych. Dotarcie do tego etapu zajęło mi 20 lat”, wyznaje w wywiadzie.

 

Teraz, gdy udało mi się zmierzyć z przeszłością, docenia wsparcie najbliższych i wraz z Kate, postanowił walczyć o prywatność swojej rodziny.

 

„Stabilizacja w domu jest dla mnie bardzo ważna. Chcę móc wychowywać moje dzieci w szczęśliwym, bezpiecznym świecie i to jest najważniejsze dla nas jako rodziców”, zwierza się w „GQ”. Williamowi zależy, by George i Charlotte, dorastali w prawdziwym środowisku, a nie za ścianami pałacu. „Media będą to utrudniać, ale będę walczyć o ich normalne życie”, zaznacza książę.

 

Polecamy też: „Szok nigdy cię nie opuści”. Książę William w poruszającej rozmowie o śmierci mamy, księżnej Diany

 

Czego William żałuje najbardziej?

Utrata matki odcisnęła na jego życiu ogromne piętno. Książę Cambridge żałuje, że Diana nigdy nie miała szans poznać Kate i nigdy nie zobaczy jak dorastają jej wnuki. Charlotte i mały George będą pamiętać babcię jedynie z opowiadań najbliższych.

 

„Chciałbym, aby dawała mi swoje rady, by mogła poznać się z Kate i obserwowała jak rosną jej wnuczęta. Smuci mnie, że to się nigdy nie wydarzy”, mówi William.

 

Zobacz też: „Strata mamy odcięła mnie od emocji”. Książę Harry o depresji po śmierci Diany

 

Harry o depresji po stracie matki

Podobnie poruszającej rozmowy, udzielił niedawno młodszy brat Williama. Harry zdradził, że tak silne przeżycie pozostawiło w jego psychice ślad na całe życie. Śmierć matki stłumiła w nim emocje na 20 lat. Sposobem na radzenie sobie z problemami było chowanie głowy w piasek. A większość życia spędził na wmawianiu sobie, że wszystko jest w porządku. W rzeczywistości, było inaczej. Dzięki terapii i wsparciu brata, udało mi się wyjść z depresji.

 

Zobacz też: Wkrótce 20. rocznica śmierci księżnej Diany. William i Harry postanowili upamiętnić ją w wyjątkowy sposób

 

Na potrzeby kampanii i wyjątkowego wywiadu, powstała sesja zdjęciowa. Jedna z fotografii zachwyciła internautów. Sprawdźcie w naszej galerii, o które zdjęcie chodzi.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!