Książę William, księżna Kate i książę George kibicowali Anglii na finale Euro 2020. Zdjęcia
Fot. JOHN SIBLEY/AFP/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Smutny książę George i pełen nadziei książę William. Reakcja royalsów na wynik finału Euro 2020

Książę Cambridge zabrał głos, a zdjęcia George’a łamią serce

Ksenia Krasko 12 lipca 2021 11:10
Książę William, księżna Kate i książę George kibicowali Anglii na finale Euro 2020. Zdjęcia
Fot. JOHN SIBLEY/AFP/East News

Wczorajszy wieczór był prawdziwym świętem dla wszystkich kibiców dobrej piłki – na londyńskim stadionie Wembley spotkały się dwie piłkarskie legendy, drużyny Włoch i Anglii. Finał Euro 2020 budził emocje już od pierwszych minut spotkania, kiedy w drugiej minucie Luke Shaw strzelił pierwszego gola dla gospodarzy stadionu. Po emocjonującej grze zakończonej wynikiem 1-1 nadszedł czas na karne, w których lepsi okazali się Azzurri. Anglikom z całego serca kibicowali książę William, księżna Kate i ich siedmioletni syn George.

Książę William skomentował przegraną Anglii w finale Euro 2020

Brytyjska rodzina królewska nie kryje zainteresowania sportem, i chociaż najczęściej royalsi wybierają się na zawody konne lub tenis, w tym roku to piłka nożna budziła najwięcej emocji. Królowa Elżbieta II w swoim oświadczeniu zapewniła, że trzyma kciuki za reprezentację i ma nadzieję, że powtórzy się historia z 1966 roku, kiedy nagradzała angielską drużynę po zdobyciu Pucharu Świata. Jak dodała monarchini, bez względu na wynik liczy, że „duch zespołu, odpowiedzialne podejście i duma piłkarzy przejdą do historii”.

Zobacz też: Oburzające zachowanie Anglików po finale EURO 2020: „Obrzydliwe. Rzucam klątwę...”

Książę William również skomentował zwycięstwo Włoch w mistrzostwach Europy. Jak zaznaczył na wstępie, przegrana Anglii „złamała mu serce”, ale docenił sukces przeciwnika. „Gratulujemy włoskiej drużynie wspaniałego zwycięstwa”, czytamy na oficjalnym Instagramie księżnej i księcia Cambridge.

Zwrócił się także do rodzimych piłkarzy. „Anglio, przebyłaś długą drogę, ale niestety to nie był nasz dzień. Możecie jednak trzymać głowy wysoko, i możecie być z siebie dumni. Wiem, że jeszcze wiele przed nami”, dodano we wpisie, a całość podpisano literką „W”, żeby było jasne, że to słowa samego Williama.

Książę George kibicuje Anglii podczas finału Euro 2020

Książę William z uwagą obserwował mecze Anglii – pojawił się między innymi na spotkaniach z drużynami Niemiec i Danii. Swoją pasją dzieli się ze starszym synem, a już kilka lat temu zabrał go na mecz klubu Aston Villa, któremu kibicuje od dłuższego czasu. George’a nie mogło więc zabraknąć na finale Euro 2020.

Zobacz też: Wielka Brytania. Kate i William na finale Euro 2020. Wszyscy patrzą na księcia George’a

Reakcja ojca i syna po pierwszej bramce natychmiast podbiła serca internautów – nieco zaskoczeni, ale bardzo zadowoleni royalsi nie kryli pozytywnych emocji. Niestety, emocje te zmieniły się po serii karnych, kiedy było już wiadomo, że to Włoska reprezentacja zgarnia puchar Europy. Książę George nie krył smutku, co uchwycono na zdjęciach.

Internauci zauważają, że William świetnie się zachował, kiedy pocieszał syna po przegranej i trzymał go mocno za ramiona. Doceniono też gest księżnej Kate, która martwiła się nie tylko wynikiem meczu, ale i samopoczuciem najbliższych. „Są wspaniałymi rodzicami”, „Zachowują się świetnie, nie spodziewałam się tego”, „Smutek George’a łamie mi serce, ale rodzice na pewno go pocieszą” – brzmią komentarze. 

Księżna Kate, książę George i książę William na meczu Anglia-Włochy

Książę William, księżna Kate i książę George kibicowali Anglii na finale Euro 2020. Zdjęcia
Fot. FRANK AUGSTEIN/AFP/East News

Księżna Kate, książę George i książę William na meczu Anglia-Włochy, finał Euro 2020

Książę William i książę George na Wembley. Reakcja na przegraną Anglii w finale Euro 2020
Fot. FRANK AUGSTEIN/AFP/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.