Finał EURO 2020, Anglia ściąga srebrne medale
Fot. Mike Egerton/PA Images via Getty Images
ZE ŚWIATA SPORTU

Oburzające zachowanie Anglików po finale EURO 2020: „Obrzydliwe. Rzucam klątwę…”

Po przegranym z Włochami meczu piłkarze niemiło zaskoczyli

Rafał Kowalski 12 lipca 2021 08:46
Finał EURO 2020, Anglia ściąga srebrne medale
Fot. Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Wczorajszy finał EURO2020 zdecydowanie można uznać za jedno z najbardziej emocjonujących piłkarskich spotkań tego turnieju. Anglia i Włochy walczyły o zwycięstwo przez niemal 130 minut gry, by ostatecznie wynik rozstrzygnął się w serii rzutów karnych. Turniej EURO 2020 wygrali Włosi, ale cały świat mówi dziś też o niecodziennym – i według wielu nieładnym – zachowaniu brytyjskich piłkarzy…

EURO 2020: Anglicy zdejmowali srebrne medale

Reprezentacja Anglii ostatni raz wygrała Mundial w 1966 roku, z kolei w Mistrzostwach Europy nie triumfowała jeszcze nigdy. I właśnie te odległe sukcesy sprawiły, że zawodnicy i kibice mocno liczyli na to, że na brytyjskie wyspy trafi tym razem puchar EURO oraz złote medale.

Niestety po przegranych rzutach karnych piłkarzom wręczono medale za drugie miejsce. Gdy większość widzów myślała, że nic już podczas transmisji nie zaskoczy, piłkarze zrobili coś niecodziennego. Prezydent UEFA Aleksander Ceferin wręczał Anglikom srebrne krążki a większość z nich sekundę później na oczach kamer zdejmowała je sobie z szyi. Na taki krok zdecydowali się między innymi: Marcus Rashford, Jadon Sancho, Luke Shaw, Jack Grealish, Mason Mount i Kyle Walker.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania. Kate i William na finale Euro 2020. Wszyscy patrzą na księcia George'a!

Finał EURO 2020, Anglia ściąga srebrne medale
Fot. Mike Egerton/Press Association/East News

EURO 2020: Komentarze po finale. Reakcje na zdejmowanie medali

Taki obrót sprawy nie spodobał się wielu internuatom, którzy zarzucili zawodnikom brak szacunku do imprezy, kibiców i swojego wyniku. „Nie wiem, czy kiedyś zrozumiem sportowców zdejmujących srebrne medale. Rozumiem smutek po porażce, rozumiałbym, gdybyśmy rozmawiali o drużynie przegrywającej po kilkunastoletniej dominacji, ale przecież bycie wicemistrzem Europy to kolosalne osiągnięcie i powód do dumy”, napisał na Twitterze Jakub Kręcidło ze Sport.pl.

Znacznie mocniej całą sytuacją komentowali inni. „Obrzydliwe to ściąganie medali przez Anglików, rzucam klątwę - oby nigdy, przenigdy nic nie wygrali wielkiego z reprą! Niech czekają następne 55 lat na finał i niech znowu przegrają”, podsumował dziennikarz sportowy Roman Kołtoń. „Anglia tyle razy wygrała Euro co Polska, a ich piłkarze zdejmują srebrne medale?”, dodał inny pasjonat futbolu, Wojciech Piela.

Zgadzacie się z ich zdaniem, że zdobywcy 2. miejsca w turnieju przesadzili z emocjonalną reakcją? 

Finał EURO 2020, Anglia ściąga srebrne medale
Fot. John Sibley - Pool/Getty Images

TAGI #EURO 2020

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.