Księżna Kate, książę William, Kate i William
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To będzie nietypowy czas. Wiemy, jak księżna Kate i książę William spędzą Wielkanoc

Para wyjeżdża z Londynu...

Gabriela Czernecka 8 kwietnia 2020 19:50
Księżna Kate, książę William, Kate i William
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Dla wszystkich tegoroczne święta wielkanocne będą nieco inne niż zazwyczaj. Ze względu na panującą na świecie pandemię koronawirusa swoje plany na Wielkanoc 2020 zmienili także książę William i księżna Kate. Małżeństwo zdecydowało się spędzić je w odosobnieniu, z dala od Londynu. Poznajcie szczegóły. 

Wielkanoc 2020 księżnej Kate i księcia Williama

Szerząca się pandemia koronawirusa milionom ludzi na całym świecie pokrzyżowała plany. Większość musiała przeorganizować swój czas, szczególnie biorąc pod uwagę nadchodzące święta wielkanocne. Sytuacja w Wielkiej Brytanii nie napawa optymizmem. Wiadomo, że koronawirusem zaraził się następca tronu książę Karol, ale też premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, którego stan na chwilę obecną jest bardzo poważny. Nic więc dziwnego, że księżna Kate i książę William, którzy w obliczu trudnej sytuacji przejęli stery w rodzinie Windsorów, święta wielkanocne postanowili spędzić nieco inaczej.  Para, pomimo bardzo napiętego grafiku, zawsze znajduje czas dla trójki swoich dzieci: 6-letniego George’a, 4-letniej Charlotte i niespełna 2-letniego księcia Louisa. 

Zazwyczaj członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej świętują Wielkanoc wraz z monarchinią w zamku w Windsorze, ale w tym roku wszyscy spędzą je w swoich posiadłościach. Na pewno rodzina utrzyma ze sobą kontakt przy użyciu nowoczesnych technologii, ale nie ma jednak wątpliwości, że te święta będą jednak wyglądały kompletnie inaczej. Warto dodać, że kwiecień w rodzinie Windsorów obfituje w ważne wydarzenia. 21 kwietnia królowa Elżbieta II będzie obchodziła swoje 94. urodziny, książę Louis, 23 kwietnia skończy 2 lata, a Kate i William 29 kwietnia będą świętować dziewiątą rocznicę ślubu. Obchody tych wydarzeń będą jednak wyglądały nieco inaczej niż dotychczas. Podobnie jest więc i ze świętami. 

Jak podaje magazyn Hello, na Wielkanoc 2020 Księżna Kate i książę Wiliam postanowili wyjechać z dziećmi do wiejskiej posiadłości Anmer Hall w Norfolk. Dzieci książęcej pary nie będą jednak narzekać na nudę. Para ma tam do dyspozycji nie tylko tysiące zabawek, ale przede wszystkim ogromny ogród, w którym będą mogli wspólnie spędzać czas na świeżym powietrzu.  

Księżna Kate, książę William
Fot. Getty Images

Co ciekawe, księżna Kate i książę William dopiero w 2017 roku po raz pierwszy spędzili święta Wielkiej Nocy z królową. W 2012 roku spędzili je w Szkocji wraz z Karolem i Camillą, w 2013 roku Kate spodziewała się syna, więc wraz z mężem spędzili święta na walijskiej wyspie Anglesey, gdzie wtedy pomieszkiwali. W 2014 roku przebywali wówczas w czasie oficjalnej podróży do Nowej Zelandii i Australii.Rok później Kate spodziewała się córki, a święta spędziła z mężem w towarzystwie rodziny Middletonów w domu Anmer Hall. W 2016 roku książęca para Cambridge Wielkanoc spędziła osobno. Kate wraz z dziećmi wypoczywali u jej rodziców w Bucklebury, a William udał się do Kenii, gdzie odbył się ślub przyjaciółki, Jecci Craig. Dopiero w 2017 roku książęca para spędziła pierwszy raz święta na zamku Windsor. 

Księżna Kate, książę William, książę Louis, księżniczka Charlotte, książę George
Fot. Getty Images

Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte
Fot. SplashNews.com/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.