Książę Harry załamanie nerwowe
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry trafił do szpitala psychiatrycznego. Wnuk królowej przeszedł załamanie nerwowe

Brytyjski tabloid ujawnia dramatyczne szczegóły...

Gabriela Czernecka 21 maja 2020 20:48
Książę Harry załamanie nerwowe
Fot. Getty Images

Książę Harry przeszedł załamanie nerwowe? Wydawałoby się, że wnuk królowej zaczął teraz życie, o którym od dawna marzył. Przeprowadzka do USA, pożegnanie się z królewskim dworem, próby podjęcia pracy - książę stanął przed wieloma wyzwaniami. Jak donosi The Globe, mąż księżnej Meghan nie poradził sobie z gwałtownymi zmianami w życiu... 

Książę Harry trafił do szpitala psychiatrycznego

Nowe życie w Stanach Zjednoczonych, które niedawno rozpoczął u boku żony Meghan i syna Archiego dla księcia Harry'ego nie zaczęło się najlepiej. Utracił świetny kontakt z bratem, który teraz jest jeszcze bardziej utrudniony przez dzielącą ich odległość. Do tego dochodzi próba rozpoczęcia nowego życia, znalezienia pracy, ustalenia pozostałych kwestii dotyczących mieszkania, finansów czy ochrony. Według magazynu The Globe to dla Harry'ego było za dużo...„ Za zamkniętymi drzwiami książę Sussex był rozdzierany na strzępy, obserwując jak jego silna amerykańska żona tonie w królewskim akwarium. Obawiał się, że go zostawi i zabierze ze sobą ich maleństwo, Archiego”, cytuje swojego informatora The Globe. „To było już za wiele i doznał strasznego załamania nerwowego”, czytamy.

Na pewno Harry'emu nie było łatwo przystosować się do życia na kompletnie innych zasadach. W końcu przyzwyczajony do królewskiego dworu, ochrony i nieograniczonych środków, teraz musi całkowicie przewartościować swoje życie. Dotychczas nie było mu łatwo - godzenie królewskich obowiązków z chęcią zachowania prywatności nie szło mu najlepiej. Do tego doszedł opisywany przez media konflikt z bratem i niezbyt udane relacje Kate z Meghan. Fani zaczęli martwić się, że książę znów popadnie w depresję. 

To nie pierwszy raz, kiedy Harry mierzy się z problemami psychicznymi. Więcej przeczytacie tutaj>>

„Większość swojego życia spędziłem na wmawianiu sobie, że mam się dobrze. Utrata mamy w wieku 12 lat i tłumienie emocji przez ostatnich 20 lat odcisnęło piętno nie tylko na moim prywatnym życiu, ale też zawodowym. Moim sposobem na radzenie sobie z problemem było chowanie głowy w piasek. Starałem się nawet nie myśleć o mamie, bo w czym miałoby mi to pomóc? I tak nic nie mogło jej przywrócić do życia”, mówił w wywiadzie dla The Telegraph przed laty. Przyznał wówczas, że jego serce i duszę pokrzepiło wsparcie najbliższych, zwłaszcza obecność księcia Williama i pomoc terapeuty. 

Dziś na takie wsparcie może liczyć, ale na odległość. Czy jest to wystarczające? Według The Globe  gwałtowne zmiany w życiu księcia doprowadziły go na skraj załamania. Zdaniem tabloidu stan księcia był na tyle poważny i wymagał pomocy specjalistów, więc Harry trafił do szpitala psychiatrycznego. W doniesieniach dziennik powołuje się na tajemnicze źródło z otoczenia Sussexów: „Meghan zmusiła go, by porzucił rodzinę, najbliższych i swój własny kraj, by robić karierę w Hollywood. Dla niego wszystko zmieniło się w koszmar. Czuje się zagubiony i samotny. W Stanach Zjednoczonych nie ma żadnych przyjaciół, a jedyni ludzie, których widuje to celebryci”, mówi informator gazety.

Choć ani Meghan ani Hary nie odnieśli się do tych pogłosek, to przypomnijmy, że taka teoria pojawiła się już kilka miesięcy temu. Wówczas również nie została skomentowana przez książęcą parę. Czy tym razem para zdementuje medialne doniesienia? Pozostaje nam cierpliwie czekać na oświadczenie.  

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Książę Harry garnitur
Fot. Getty Images

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.