Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry: „To nie była łatwa decyzja. Podjąłem ją dla mojej żony...”

Po raz pierwszy skomentował odłączenie od rodziny królewskiej

Sabina Zięba 20 stycznia 2020 07:30
Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Na to czekali wszyscy Brytyjczycy! Od 8 stycznia, kiedy to Harry i Meghan ogłosili, że rezygnują z pełnienia funkcji członków rodziny królewskiej, obywatele byli informowani o sprawie głównie za pomocą przekazywanych do mediów  oficjalnych oświadczeń oraz plotek. Teraz po raz pierwszy książę zabrał głos i zdradził, czym spowodowana była ta, jak mówi, ciężka decyzja!

Ksiażę Harry o wyprowadzce z Wielkiej Brytanii

W niedzielę 19 stycznia w Londynie odbyła się prywatna kolacja organizacji charytatywnej księcia Harry'ego, Sentebale. Podczas niej wygłosił on mowę i po raz pierwszy skomentował decyzję o odłączeniu od brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przeprowadzce. Zaczął słowami: „Chciałbym, abyście usłyszeli prawdę właśnie ode mnie - nie jako Księcia, ale jako Harry'ego, tego samego, którego obserwujecie od ponad 35 lat. Wielka Brytania to mój dom i miejsce, które kocham. To nigdy się nie zmieni”.

W dalszych słowach Harry przyznał, że nie podjął decyzji pochopnie, lecz „nie było innej opcji”. Dodał także, że u boku Meghan znalazł „miłość i szczęście, na które liczył przez całe życie” i to właśnie ze względu na nią zdecydował się na tak szokującą decyzję: „Razem z Meghan robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać naszym obowiązkom dla kraju. Gdy się pobraliśmy, byliśmy podekscytowani, pełni nadziei i gotowi, by służyć państwu. Decyzja, którą podjąłem dla mojej żony, aby się wycofać, nie przyszła łatwo. Poprzedziły ją miesiące rozmów po wielu latach wyzwań. Wiem, że nie wszystko wykonałem dobrze, ale wygląda na to, że nie było innego wyjścia”.

Brat księcia Williama wyznał także, że początkowo miał nadzieję, iż będzie to wyglądało całkiem inaczej: „Chcę powiedzieć jasno, że nie odchodzimy na zawsze, a już na pewno nie odchodzimy od was. Mieliśmy nadzieję służyć Królowej, wspólnocie i moim wojskowym organizacjom bez wsparcia publicznych funduszy. Niestety, okazało się to niemożliwe. Zaakceptowałem to, wiedząc, że to nie zmieni tego, kim jestem i jak jestem zaangażowany. Ale mam nadzieję, że to pomoże wam zrozumieć, że musiałem wycofać swoją rodzinę ze wszystkiego, aby zrobić krok naprzód ku, mam nadzieję, bardziej spokojnemu życiu”.

Wiadomo, że nawiązał także do swojej matki, księżnej Diany, której media również zniszczyły codzienność. Wyraził nadzieję:  „Kiedy straciłem matkę, wzięliście mnie pod swoje skrzydła. Media to bardzo potężna siła, jednak mam nadzieję, że pewnego dnia nasze wzajemne wsparcie może być silniejsze, ponieważ to o wiele ważniejsze od nas. To był dla na wielki zaszczyt móc służyć naszemu krajowi, królowej oraz Wam”.

Myślicie, że jeszcze będzie żałował tej decyzji?  

przemówienie księcia Harry'ego podczas kolacji fundacji Sentebale

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

at tonight’s dinner for supporters of Sentebale in London Video © SussexRoyal

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.