Książę Harry, Trumna z ciałem królowej Elżbiety II przybyła do Pałacu Westminsterskiego
Fot. RIGI/BackGrid UK /East News
Królewskie życie

Wielka Brytania: Smutne urodziny księcia Harry'ego. Królowa Elżbieta II zostawiła dla wnuka specjalne życzenia

Treść wiadomości rozdziera serce

Olga Figaszewska 16 września 2022 15:15
Książę Harry, Trumna z ciałem królowej Elżbiety II przybyła do Pałacu Westminsterskiego
Fot. RIGI/BackGrid UK /East News

To były smutne urodziny księcia Harry’ego. Nie tak je sobie wyobrażał... W czwartek minął dokładnie tydzień od śmierci królowej Elżbiety II.  Syn króla Karola III i księżnej Diany spędził swoje święto w towarzystwie najbliższych, w zadumie. Książę Harry otrzymał wyjątkowe życzenia od swojej babci. Elżbieta II pozostawiła dla wnuka wiadomość, której treść rozrywa serce. Królowa do końca pamiętała o wnuku. 

Smutne urodziny księcia Harry’ego

Śmierć królowej Elżbiety II jest potężnym ciosem dla wszystkich członków brytyjskiej rodziny królewskiej i fanów monarchii. Z wnukami łączyła ją wyjątkowa więź…

„Babuniu, podczas, gdy to rozstanie wywołuje u nas wielki smutek, jestem wdzięczny za wszystkie nasze pierwsze spotkania. Cieszę się z tych wspólnych chwil i wielu innych wyjątkowych momentów. Już teraz bardzo za tobą tęsknimy, nie tylko my, ale cały świat. A jeśli chodzi o pierwsze spotkania, teraz oddajemy cześć mojemu ojcu w jego nowej roli”, pisał w swoim oświadczeniu książę Harry. „My też się uśmiechamy, wiedząc, że ty i dziadek jesteście ponownie razem”, dodawał.

Wnuk Elżbiety II 15 września obchodził 38. urodziny. W czwartek minął tydzień od śmierci ukochanej babci. Pogrążony w smutku książę nie myślał o swoim święcie. Jest blisko rodziny i uczestniczy w przygotowaniach do ostatniego pożegnania królowej Elżbiety II.

„To będą kolejne niesamowicie smutne urodziny Harry’ego, które z pewnością przywołają wspomnienia sprzed 25 lat, kiedy skończył 13 lat kilka tygodni po śmierci matki. Jestem pewna, że spędzi ten dzień bardzo spokojnie. Pojawiły się sugestie, że do Londynu wraz z matką Meghan, Dorią, przylecą dzieci, żeby mógł się z nimi spotkać. Może te urodziny dadzą im chwilę na przemyślenia i William i Kate wpadną z jakąś pizzą, albo czymkolwiek innym”, donosiła dziennikarka BBC.

Zobacz też: Wielka Brytania. Procesja z trumną królowej Elżbiety II przypomniała księciu Williamowi jeden z najgorszych dni jego życia

Książę Harry, Elżbieta II, Ślub Lady Gabrielli Windsor, 2019
Fot. Rex Features/East News

Książę Harry, Elżbieta II, Ślub Lady Gabrielli Windsor, 2019
 

Elżbieta II zostawiła dla wnuka specjalną wiadomość

W sieci możemy podziwiać archiwalne zdjęcia, na których Harry pozuje z babcią, widać, że łączyła ich specjalna więź. Nic dziwnego, że Elżbieta II zostawiła dla wnuka specjalną wiadomość, w której składa mu życzenia. Chociaż niektórzy uznają te słowa za oziębłe, to dla Harry’ego z pewnością wiele znaczą. Królowa nie zawsze godziła się z jego wyborami, mocno przeżyła jego odejście z rodziny królewskiej, ale wnuk zajmował w jej sercu szczególne miejsce.

„Życzę dziś księciu Sussex wszystkiego najlepszego”, cytował część wiadomości Daily Star.  Treść całego listu znają tylko książę Harry i Meghan Markle.  

Sprawdź też: Dziennikarka o ostatniej kolacji z Karolem przed śmiercią królowej. „Historia działa się na moich oczach”

Książę Harry podczas uroczystości pożegnalnych Elżbiety II, 2022
Fot. CHRISTOPHER FURLONG/AFP/East News

Książę Wiliam, księżna Kate, książę Harry, Meghan Markle, 2022
Fot. Pool PA/Associated Press/East News

 Książęta William i Harry z żonami pod zamkiem Windsor, 2022

Książę Harry podczas uroczystości pożegnalnych Elżbiety II, 2022
Fot. ALKIS KONSTANTINIDIS/AFP/East News

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.