Archie Harrison Mountbatten-Windsor, chrzest Archiego oficjalne zdjęcie, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Odkąd zostałem ojcem, czuję jeszcze większą presję

Poruszające wyznanie księcia Harry'ego

Redakcja VIVA! 12 czerwca 2020 08:45
Archie Harrison Mountbatten-Windsor, chrzest Archiego oficjalne zdjęcie, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Rex Features/East News

Kilka miesięcy temu książę Harry i Megan Markle zrezygnowali z pełnienia funkcji członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Chcieli zagwarantować synkowie szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo, z dala od wymogów dworu. I tak, Archie wraz z rodzicami zamieszkał w Stanach Zjednoczonych. Książę Harry cieszy się każdym dniem spędzonym ze swoją pociechą. Jakim tatą jest wnuk królowej Elżbiety II? Odczuwa na sobie olbrzymią presję?

Książę Harry o ojcostwie

„Chciałbym wieść jak najbardziej normalne życie, ogromnie chciałbym mieć dzieci, ale będę też szczęściarzem jeśli będę miał jedno”, wyznał w jednym z wywiadów kilka lat temu. Teraz jego marzenie się spełnia! Mały Archie niedawno skończył roczek. Chłopiec rośnie jak na drożdżach i jest oczkiem w głowie rodziców.

„Mówi kilka słów, takich jak tata, mama książka i pies. Uwielbia bawić się klockami i w chowanego”, donosiło niedawno US Weekly.

Książę Harry i Meghan poświęcają mu wiele uwag i dają poczucie wolności, bezpieczeństwa i miłości. Wnuk królowej Elżbiety II  bierze przykład z mamy, księżnej Diany.

Archie Harrison 2019
Fot. Instagram

„Moja matka kochała te chwile prywatności i mogła być matką, a nie księżną Walii. Podjęła więc decyzję, że niezależnie od wszystkiego, mimo trudności, zadba abyśmy obaj mieli normalne życie. Nawet jeśli miałoby to oznaczać, że co jakiś czas zabierze na na burgera, czy niezauważeni przemkniemy do kina (…) Taka była”, mówił w filmie Diana, Our Mother: Her Life and Legacy książę Harry.

Teraz w liście do organizacji African Parks, która odpowiada za ochronę przyrody, pisał, że czuje na sobie presję odkąd powitał na świecie synka.

„Odkąd zostałem ojcem, czuję jeszcze większą presję, by zapewnić naszym dzieciom przyszłość, na jaką zasługują, przyszłość jaka nie została im odebrana, i przyszłość pełną możliwości. Chcę, abyśmy wszyscy mogli powiedzieć naszym dzieciom, że dzięki determinacji i pomocy niezwykłej grupy zaangażowanych osób zrobiliśmy wszystko, co było potrzebne, aby je przywrócić niezbędne ekosystemy”, wyznał.

Książę Harry skomentował także pandemię koronawirusa.

„W kryzysie wyginięcia nauka jest jasna. Może minie dekada, zanim poprawimy nasz los. W tej pandemii wciąż jest wciąż nieznanych faktów, niektóre dowody sugerują, że pochodzenie wirusa może być powiązane z naszym wykorzystaniem przyrody”, dodał. 

księżna Meghan, książę Harry, Archie Harrison Mountbatten-Windsor
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.