księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry i księżna Meghan stworzyli fundację. Nazwa stała się inspiracją dla imienia ich syna!

Wiadomo już, czym się zajmą

Gabriela Czernecka 7 kwietnia 2020 19:46
księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Księżna Meghan i książę Harry 31 marca oficjalnie pożegnali się z brytyjską rodziną królewską. Małżeństwo mimo rezygnacji z królewskich obowiązków, wciąż zamierza kontynuować pracę charytatywną. Para właśnie ogłosiła nazwę swojej nowej fundacji. Okazuje się że myśleli o niej jeszcze przed narodzinami syna. Poznajcie szczegóły.

Księżna Meghan i książę Harry nowe życie w Los Angeles

Książęca para Sussex już w styczniu tego roku ogłosiła, że zamierza zrezygnować z pełnienia królewskich funkcji. Ich decyzja podzieliła Brytyjczyków, którzy nie do końca rozumieli, jak będzie wyglądać przyszłość małżeństwa. Sporo wyjaśniła sama królowa. Elżbieta II wydała oświadczenie, w którym wyjawiła, że wraz z parą doszła do porozumienia w sprawie ich dalszej przyszłości. Monarchini nie szczędziła ciepłych słów zarówno Meghan, jak i Harry’emu zapewniając, że zawsze pozostaną kochanymi członkami rodziny królewskiej. Zrozumienie, jakie okazała im królowa sprawiło, że Brytyjczycy zaakceptowali decyzję Sussexów i z niecierpliwością czekali na to, aż para ogłosi, czym teraz będzie się zajmować.

księżna Meghan i książę Harry
Fot. East News

Meghan i Harry 31 marca oficjalnie zakończyli pełnienie królewskich funkcji. Na swoim Instagramie małżeństwo podziękowało wszystkim za wsparcie i poinformowało, że już niebawem zdradzi więcej szczegółów na temat swoich dalszych działań. Okazuje się, że para właśnie wybrała nazwę dla swojej nowej fundacji. Małżeństwo niedawno przeprowadziło się do Los Angeles, a rezultatami swojej pracy podzielili się z brytyjskim magazynem The Daily Telegraph. Podobno już w ubiegłym miesiącu do redakcji przesłane zostały dokumenty, z których wynika, że para jest w trakcie budowania własnej działalności charytatywnej oraz nowej strony internetowej. Choć szczegóły tego, jak będzie funkcjonować teraz ich fundacja, nie są do końca znane, para zdradziła jaką nazwę będzie nosiła ich firma. 

Książęca para Sussex o założeniu organizacji myślała jeszcze przed narodzinami syna i jak się okazuje... nie przez przypadek chłopiec dostał na imię Archie! „Organizacja charytatywna, którą mieliśmy nadzieję zbudować w przyszłości, stała się inspiracją dla imienia naszego syna. Chcieliśmy zrobić coś sensownego, coś, co ma znaczenie”, czytamy. 

I tak fundacja Meghan i Harry'ego nosi nazwę Archewell. Dlaczego właśnie tak? Mowa o greckim słowie "arche", które oznacza źródła działania. Tak powstała też organizacja "Archewell", pod którą od tej pory funkcjonować będzie charytatywna działalność małżeństwa: „To nazwa, która łączy w sobie starożytne słowo oznaczające siłę i działanie oraz przywołuje głębokie zasoby, z których każdy z nas musi korzystać. Nie możemy się doczekać uruchomienia Archewell, gdy nadejdzie odpowiedni czas”, czytamy. 

Czym będzie zajmować się fundacja Harry'ego i Meghan Archewell? 

Z ustaleń brytyjskich dziennikarzy wynika, że książęca para chce skupić się teraz na budowaniu grup wsparcia emocjonalnego, rozwoju edukacji multimedialnej oraz strony internetowej z filmami, podcastami i artykułami na tematy, które mogłoby służyć ludziom w potrzebie. Organizacja ma być w pełni dobroczynna. Przypomnijmy, że pomysł stworzenia fundacji powrócił, kiedy okazało się, że królowa Elżbieta II nie zgadza się, by po odejściu z monarchii małżeństwo w jakikolwiek sposób używało w swoich dokumentach słowa "Royal". Jak będzie funkcjonować fundacja Meghan i Harry'ego? Jak na razie nie wiadomo, ale wygląda na to, że para dość szybko odnalazła się w nowej sytuacji. Pozostaje nam z niecierpliwością czekać na dalsze szczegóły ich nowego projektu!  

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.