Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry i książę William obwiniają się o śmierć Diany? „Czujemy, że zawiedliśmy ją, gdy byliśmy młodsi’’

Konrad Szczęsny 3 czerwca 2017 13:15
Fot. Getty Images

W tym roku przypada 20 rocznica śmierci księżnej Diany, która zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 r. Po latach na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie. W najnowszym dokumencie przygotowanym przez stację BBC z okazji tej smutnej rocznicy głos zabrali synowie gwiazdy: książę Williamksiążę Harry opowiedzieli o tym, jak wspominają ukochaną mamę...

Polecamy też: „Samochód Ritza był wrakiem’’. Nowe ustalenia w sprawie tragicznej śmierci księżnej Diany

Książę William o śmierci księżnej Diany

W przygotowanym przez stację BBC dokumencie synowie księżnej Diany wyjaśnili, dlaczego zdecydowali się zabrać głos 20 lat po śmierci matki. 

"Częściowym powodem, dla którego Harry i ja postanowiliśmy to zrobić, jest to, że czujemy, że jesteśmy jej to winni. Sądzę, że po trosze czujemy też, że zawiedliśmy ją, gdy byliśmy młodsi. Nie potrafiliśmy jej ochronić. Teraz chcemy stanąć w obronie jej dobrego imienia i przypomnieć wszystkim, jaki miała charakter i jaką była osobą", wyznał William.

Zobacz też: Książę Karol miał być przez to bardziej męski… Dlaczego księżna Diana nie mogła być wyższa od męża?

Książę Harry o śmierci księżnej Diany

Poza synami księżnej Diany w dokumencie wypowiedzieli się również przyjaciele Lady Di, politycy oraz dziennikarze. Wspominali oni nie tylko czas tuż po śmierci księżnej, lecz także okres między wiadomością o jej zgonie a pogrzebem. Jednym z najbardziej poruszających wyznań pozostaje jednak to księcia Harry'ego, który przyznał, że informacja o śmierci mamy wywołała wstrząs zarówno wśród najbliższych Diany, jak i na całym świecie.

"Myślę, że nigdy nie będzie łatwo nam obu mówić o naszej matce. Ale 20 lat minęło i nadszedł czas, żeby przypomnieć ludziom, jak bardzo zmieniła nie tylko rodzinę królewską, ale i świat. To było jednocześnie piękne i zadziwiające. Teraz, kiedy patrzę na to z perspektywy czasu, jestem zdumiony, jak wielki wpływ miała nasza matka na tak wielu ludzi. Kiedy jesteś tak młody i coś takiego ci się przydarza, to to się blokuje w tobie, tu i tam, w sercu, w głowie, i już tam zostaje na bardzo, bardzo długi czas", wyznał Harry.

Przeczytaj też: Były kochanek księżnej Diany walczy o życie. Jakie tajemnice skrywał ich związek?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.