Książę Filip przeszedł operację serca
Fot. Danny Lawson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Camilla o stanie księcia Filipa: „czuje się nieznacznie lepiej, czasami odczuwa ból”

Małżonek Elżbiety II przeszedł pilną operację serca

Ksenia Krasko 4 marca 2021 11:33
Książę Filip przeszedł operację serca
Fot. Danny Lawson - WPA Pool/Getty Images

Jak informują brytyjskie media, książę Filip przebywa obecnie w szpitalu St Barts w Londynie, w którym przeszedł niezbędną operację serca. Na oddział kardiologiczny trafił w poniedziałek, gdy lekarze zalecili mu wykonanie dodatkowych badań, związanych z wcześniej istniejącą chorobą serca. Najnowsze wieści o stanie zdrowia małżonka królowej Elżbiety II przekazał Pałac Buckingham. Na ten temat wypowiedziała się też księżna Camilla, żona księcia Karola.

Książę Filip przeszedł operację serca

„Wczoraj książę Edynburga przeszedł udaną operację z powodu wcześniejszej choroby serca w szpitalu St Barts”, napisano w oświadczeniu Pałacu. Jak wytłumaczono, książę Filip został przeniesiony do szpitala, który specjalizuje się w leczeniu kardiologicznym, „w celu wykonania dodatkowych badań i obserwacji wcześniej istniejącej choroby serca”.

Przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej dodali, że ​​małżonek królowej Elżbiety II spędzi w szpitalu co najmniej kilka dni, przeznaczonych „na leczenie, odpoczynek i rekonwalescencję”.

Księżna Camilla, która odwiedziła wczoraj ośrodek szczepień w Croydon, przekazała w rozmowie z wolontariuszami, że stan księcia Filipa „nieznacznie się poprawia”, chociaż monarcha „chwilami odczuwa ból” spowodowany leczeniem. „Trzymamy za niego kciuki”, dodała żona księcia Karola.

Książę Filip przeszedł operację serca

Książę Filip przeszedł operację serca
Fot. Photo by Chris Jackson/Getty Images

Książę Filip w szpitalu. Co mu dolega?

Przypomnijmy, że 99-letni mąż królowej Elżbiety II trafił do szpitala w połowie lutego. Powód hospitalizacji nie jest znany, ale przedstawiciele Pałacu Buckingham podkreślili, że ​​nie ma nic wspólnego z panującą pandemią koronawirusa. Małżonkowie kilka tygodni temu zaszczepili się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Królowa publicznie stwierdziła podczas rozmowy online z medykami, że ​​po szczepieniu nie miała skutków ubocznych. Wezwała też Brytyjczyków, aby nie ignorowali szczepień. 94-letnia monarchini pozostaje w zamku Windsor i zdalnie wykonuje oficjalne obowiązki.

Wcześniej osoby z bliskiego kręgu rodziny królewskiej podały, że książę Filip wezwał swojego najstarszego syna na rozmowę. Z księciem Karolem miał dyskutować o przyszłości brytyjskiej monarchii. 

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, w szpitalu. Jak się czuje?

Książę Filip przeszedł operację serca
Fot. Sean Gallup/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…