Książę Filip przeszedł operację serca
Fot. Danny Lawson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Camilla o stanie księcia Filipa: „czuje się nieznacznie lepiej, czasami odczuwa ból”

Małżonek Elżbiety II przeszedł pilną operację serca

Ksenia Krasko 4 marca 2021 11:33
Książę Filip przeszedł operację serca
Fot. Danny Lawson - WPA Pool/Getty Images

Jak informują brytyjskie media, książę Filip przebywa obecnie w szpitalu St Barts w Londynie, w którym przeszedł niezbędną operację serca. Na oddział kardiologiczny trafił w poniedziałek, gdy lekarze zalecili mu wykonanie dodatkowych badań, związanych z wcześniej istniejącą chorobą serca. Najnowsze wieści o stanie zdrowia małżonka królowej Elżbiety II przekazał Pałac Buckingham. Na ten temat wypowiedziała się też księżna Camilla, żona księcia Karola.

Książę Filip przeszedł operację serca

„Wczoraj książę Edynburga przeszedł udaną operację z powodu wcześniejszej choroby serca w szpitalu St Barts”, napisano w oświadczeniu Pałacu. Jak wytłumaczono, książę Filip został przeniesiony do szpitala, który specjalizuje się w leczeniu kardiologicznym, „w celu wykonania dodatkowych badań i obserwacji wcześniej istniejącej choroby serca”.

Przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej dodali, że ​​małżonek królowej Elżbiety II spędzi w szpitalu co najmniej kilka dni, przeznaczonych „na leczenie, odpoczynek i rekonwalescencję”.

Księżna Camilla, która odwiedziła wczoraj ośrodek szczepień w Croydon, przekazała w rozmowie z wolontariuszami, że stan księcia Filipa „nieznacznie się poprawia”, chociaż monarcha „chwilami odczuwa ból” spowodowany leczeniem. „Trzymamy za niego kciuki”, dodała żona księcia Karola.

Książę Filip przeszedł operację serca

Książę Filip przeszedł operację serca
Fot. Photo by Chris Jackson/Getty Images

Książę Filip w szpitalu. Co mu dolega?

Przypomnijmy, że 99-letni mąż królowej Elżbiety II trafił do szpitala w połowie lutego. Powód hospitalizacji nie jest znany, ale przedstawiciele Pałacu Buckingham podkreślili, że ​​nie ma nic wspólnego z panującą pandemią koronawirusa. Małżonkowie kilka tygodni temu zaszczepili się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Królowa publicznie stwierdziła podczas rozmowy online z medykami, że ​​po szczepieniu nie miała skutków ubocznych. Wezwała też Brytyjczyków, aby nie ignorowali szczepień. 94-letnia monarchini pozostaje w zamku Windsor i zdalnie wykonuje oficjalne obowiązki.

Wcześniej osoby z bliskiego kręgu rodziny królewskiej podały, że książę Filip wezwał swojego najstarszego syna na rozmowę. Z księciem Karolem miał dyskutować o przyszłości brytyjskiej monarchii. 

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, w szpitalu. Jak się czuje?

Książę Filip przeszedł operację serca
Fot. Sean Gallup/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?