Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Filip trafił do szpitala! Informację potwierdził pałac Buckingham

W jakim stanie jest mąż królowej Elżbiety II?

Konrad Szczęsny 20 grudnia 2019 16:43
Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Książę Filip trafił do jednego ze szpitali w Londynie. Informację potwierdził pałac Buckigham. Decyzję o hospitalizacji podjął osobisty lekarz rodziny królewskiej, w tym męża Elżbiety II. Jak wynika z medialnych przekazów, do budynku wszedł o własnych siłach.

Książę Filip w szpitalu

98-latka przewieziono z posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii, około 200 kilometrów od stolicy, gdzie niemal wszyscy członkowie rodziny królewskiej spędzą najbliższe święta Bożego Narodzenia. Jak wynika z oficjalnego komunikatu wystosowanego przez pałac Buckingham, książę Filip nie został przetransportowany do placówki karetką, nie przyjęto go również do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie w trybie natychmiastowym. 

Decyzję o hospitalizacji podjął osobisty lekarz rodziny królewskiej i ma ona związek z „obserwacją i leczeniem istniejących już schorzeń”. Ma on pozostać w tym miejscu na obserwacji przez kilka dni „w ramach środków ostrożności”.

Książę Filip, mąż Elżbiety II

Są małżeństwem od 72 lat. Książę Filip w związku z sędziwym wiekiem zrezygnował dwa lata temu z pełnienia oficjalnych obowiązków. Od czasu do czasu w mediach przewijają się jednak informacje, dotyczące jego życia. W styczniu tego roku głośno było o wypadku, który spowodował. Natomiast co jakiś czas przewijają się również spekulacje, że związek 98-latka z królową przechodzi głęboki kryzys i są o krok od rozwodu...  

Książę Filip i królowa Elżbieta II jest małżeństwem od 1947 roku:

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Książę Filip trafił do szpital na obserwację. Jego stan jest stabilny:

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.