książę Harry, księżna Kate, książę William, brytyjska rodzina królewska, main topic
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Szokujące doniesienia z brytyjskiego dworu! Wiemy, kto przejmie obowiązki księcia Filipa

Damian Duda 12 maja 2017 17:30
książę Harry, księżna Kate, książę William, brytyjska rodzina królewska, main topic
Fot. East News

Nie tak dawno świat wstrzymał oddech. Pałac Buckingham w trybie natychmiastowym zwołał nadzwyczajne spotkanie. Doniesienia zagranicznych mediów nie pozostawiały wątpliwości, że na brytyjskim dworze stało się coś ważnego. Od wielu miesięcy media informowały o pogarszającym się stanie zdrowia księcia Filipa.

Przeczytaj też: Film „Ostatnie 100 dni Diany” odkrywa jej sekrety. Tego o niej nie wiedzieliście!

Książę Filip — emerytura

Pałac Buckingham ogłosił, że książę Filip jesienią wycofa się z  pełnienia publicznych obowiązków, a jego decyzję zaakceptowała już Elżbieta II. Mąż królowej sporadycznie będzie uczestniczył w najważniejszych uroczystościach. Powód? Sędziwy wiek księcia. W tym roku będzie świętował swoje 96 urodziny.

„Książę Filip weźmie udział w już zaplanowanych uroczystościach, do jesieni, zarówno sam jak i w towarzystwie królowej. Po tym czasie jednak książę nie będzie przyjmował kolejnych zaproszeń w sprawie wizyt i uroczystości, jednak nadal może decydować się na uczestnictwo w niektórych publicznych wystąpieniach”, czytamy w wydanym oświadczeniu.

Kto przejmie obowiązki księcia Filipa?

Jak donoszą zagraniczne media, obowiązki księcia Filipa przejmą księżna Kate, książę William oraz książę Harry, którzy od lat są do tego przygotowywani.

„Oczekuje się od Williama, Kate i Harry'ego, że zajmą się niektórymi z organizacji, które w końcu odda im ich dziadek, ale w najbliższej przyszłości będą zobowiązani wspierać królową w jej obowiązkach. Na pewno będą bardziej eksponowani, ale przyczyna jest prosta: jest dużo pracy do wykonania’’.

Informatorzy są zgodni w jednym: wycofanie się z życia publicznego jej sporym ciosem dla Elżbiety II.

„Mając Filipa po swojej stronie jako lojalnego małżonka przez ostatnie 70 lat, 91-letnia monarchini stoi teraz w obliczu nieprzyjemnej perspektywy samotnego sprawowania kolejnych obowiązków. Ci, którzy są najbliżej królowej twierdzą, że od tej pory jeszcze bardziej polega na swojej rodzinie i że w tym okresie przejściowym pojawi się to, co już jest nazywane "Drużyną Windsoru".

Zobacz też: „Byłbym zaskoczony, gdyby Kate zdecydowała się na trzecie dziecko’’. Sensacyjne doniesienia z brytyjskiego dworu

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.