Krzysztof Krawczyk - archiwalne zdjęcia artysty
Fot. mat. prasowe
POŻEGNANIE

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Słynny wokalista odszedł w wieku 74 lat

Przykrą informację przekazał manager artysty...

Ksenia Krasko 5 kwietnia 2021 17:19
Krzysztof Krawczyk - archiwalne zdjęcia artysty
Fot. mat. prasowe

Tragiczne wieści ze świata kultury. Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Przykrą, trudną do uwierzenia informację przekazał mediom przyjaciel i manager artysty, Andrzej Kosmala. Słynny wokalista, uwielbiany przez tysiące fanów, kilka dni temu wyszedł ze szpitala, w którym znalazł się z powodu zakażenia koronawirusem. Zmarł w wieku 74 lat. Jak poinformowała Ewa Krawczyk w rozmowie z portalem Onet, powodem śmierci wokalisty nie był Covid-19.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Miał 74 lata

Krzysztof Krawczyk urodził się w Katowicach. Popularność zdobył na początku lat 60. ubiegłego wieku, kiedy był wokalistą zespołu Trubadurzy. W 1973 roku odszedł, aby zostać artystą solowym. Był twórcą wielu przebojów, jak Parostatkiem w piękny rejs, Chciałem być, Mój przyjacielu, Trudno tak czy Bo jesteś ty.

Nagrywał różnorodną muzykę. W swoich utworach umiejętnie łączył pop i r&b, swing, soul, jazz, country, tango, dance, folk, reggae i inne gatunki. Nagrał także kilka albumów z kolędami oraz pieśniami religijnymi. Współpracował z uznanymi artystami, w tym z Goranem Bregoviciem, Edytą Bartosiewicz czy Muńkiem Staszczykiem. Był również laureatem wielu nagród i wyróżnień muzycznych.

W październiku 2020 roku Krzysztof Krawczyk przekazał w rozmowie z Super Expressem, że kończy karierę. „Finiszując w biegu mego życia nie wypatruję jednak napisu meta”.

„Jako człowiek wierzący wiem, że dla mnie nie ma mety, bo przede mną jest horyzont, w którego stronę zmierzam. Lecz będę walczył do ostatniego dźwięku, chyba, że od publiczności usłyszę: „Panu już dziękujemy”. Albo Bóg mój zaprosi mnie do swego niebiańskiego chóru. Zapewne skieruje mnie do sekcji polskiej, a tam spotkam tak wielu moich przyjaciół”, dodał wtedy wokalista.

Był trzykrotnie żonaty. W latach 70. był związany z Grażyną Adamus i Haliną Żytkowiak, z którą miał syna Krzysztofa. W 1982 poznał Ewę, z którą był związany do chwili śmierci. Miał trzy adoptowane córki.

Bliskim Krzysztofa Krawczyka składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Zmarł KRZYSZTOF KRAWCZYK R.I.P.

Opublikowany przez Andrzeja Kosmalę Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Miał 74 lata

Krzysztof Krawczyk nie żyje
Fot. PAWEL LACHETA/ POLSKA PRESS/ EXPRESS ILUSTROWANY/EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…