Krystyna Sokołowska, finalistki konkursu Miss Polonia 2022, 19.05.2022
Fot. Mateusz Jagielski/East News
O tym jest głośno

Krystyna Sokołowska wygrała Miss Polonia 2022! Kim jest najpiękniejsza Polka?

Oto, co wiemy na jej temat!

Marta Nawacka 28 maja 2022 13:08
Krystyna Sokołowska, finalistki konkursu Miss Polonia 2022, 19.05.2022
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Wybory Miss Polski to najważniejszy konkurs piękności w naszym kraju. Wiele zdobywczyń tego zaszczytnego tytułu do dziś jest znanych w świecie mediów. W tegorocznych wyborach zwyciężyła 25-letnia Krystyna Sokołowska. Koronę przekazała jej ubiegłoroczna Miss, Natalia Gryglewska. Co wiemy o laureatce Miss Polonia 2022?

Wybory Miss Polonia 2022 – kto wygrał?

Po raz pierwszy najpiękniejszą Polkę wybrano w latach 20. XX wieku. Niektóre ze zdobywczyń korony są do dziś znane w świecie mediów, jak np. Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka, Izabella Krzan, Milena Sadowska czy Paulina Krupińska. Wśród laureatek Miss Polski są też panie, które zdobyły również tytuł Miss World: Aneta Kręglicka w 1989 roku, a w 2021 roku Miss Polonia 2019, Karolina Bielawska.

Tegoroczny konkurs Miss Polonia 2022 odbył się we Włocławku, a transmisję mogliśmy oglądać w Telewizji Polskiej. Galę poprowadzili Mateusz Szymkowiak, Izabella Krzan, Aleksander Sikora oraz Karolina Bielawska. W jury nie zabrakło znanych i lubianych gwiazd. Jurorami w konkursie byli Rafał Brzozowski, Ida Nowakowska, Jakub Kucner oraz dwie laureatki konkursu Miss Polonia z 2018 i 1993 roku: Milena Sadowska i Aleksandra Stajszczak. Podczas konkursu wystąpili Filip Lato, Ewelina Lisowska i tegoroczny uczestnik Eurowizji, Krystian Ochman. Tytuł najpiękniejszej Polki 2022 roku zdobyła Krystyna Sokołowska.

Czytaj też: Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. „Nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem”

Weronika Rosiak, Klaudia Mendyka, Krystyna Sokołowska, finalistki konkursu Miss Polonia 2022, 19.05.2022
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Weronika Rosiak, Klaudia Mendyka, Krystyna Sokołowska, finalistki konkursu Miss Polonia 2022, 19.05.2022

Krystyna Sokołowska, finalistki konkursu Miss Polonia 2022, 19.05.2022
Fot. Mateusz Jagielski/East News
Krystyna Sokołowska, finalistki konkursu Miss Polonia 2022, 19.05.2022

Krystyna Sokołowska – kim jest Miss Polonia 2022?

25-letnia Miss Polski 2022 roku pochodzi z Białegostoku. Ma 180 cm wzrostu, studiuje, a ponadto jest właścicielką klubu sportowego. Pracuje jako trenerka gimnastyki artystycznej oraz stretchingu z dorosłymi, a także dziećmi. Krystyna Sokołowska wolny czas poświęca nie tylko na sport. Lubi również gotować, grać na fortepianie oraz podróżować. Biegle mówi w języku angielskim i rosyjski, zna też podstawy języka niemieckiego. Uważa, że ambicja, determinacja oraz odwaga to słowa, które najlepiej ją opisują. Marzeniem Miss jest szczęśliwe życie z ukochanym, dziećmi, psem oraz kotem. „Mam chłopaka. Bardzo go kocham i moje serce jest zajęte. Był tu dzisiaj ze mną. Jeszcze się z nim nie przywitałam, także bardzo na to czekam”, mówiła w rozmowie z Jastrząb Post.

A jak doszło do tego, że Krystyna Sokołowska wzięła udział w konkursie Miss Polonia 2022? „Sama tak do tego podeszłam, doszłam. Interesowałam się konkursami od dawna. Zdecydowałam, że w tym roku jest to mój czas, żeby właśnie wziąć udział w konkursie Miss Polonia”, wyznała w pierwszym wywiadzie po ogłoszeniu wyników Karolinie Motylewskiej z Jastrząb Post. Zdjęcia najpiękniejszej Polki 2022 roku można zobaczyć na jej profilu na Instagramie. Krystyna Sokołowska chętnie zamieszcza także kadry ze swoim ukochanym. A Wam jak podoba się tegoroczna Miss?  

Zobacz także: Aleksandra Kwaśniewska pokazała na Instagramie jak jej mama wyglądała w czasie studiów

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.