Krystyna Rutkowska-Ulewicz
Fot. AKPA/Niemiec
Z OSTATNIEJ CHWILI

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje. Aktorka podbiła serca widzów jako babcia Apolonia w Niani

Miała 87 lat

Rafał Kowalski 1 lutego 2021 20:31
Krystyna Rutkowska-Ulewicz
Fot. AKPA/Niemiec

Pani Manieczko z serialu Wiedźmy, Lisowska z Wesela i w końcu babcia Apolonia w Niani… Kochana przez widzów Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje. Smutną wiadomość o śmierci 87-latki przekazał przed chwilą serwis FilmPolski.pl.

Śmierć Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz – szczegóły

Kilka chwil temu na Facebooku FilmPolski.pl zamieszczono przykrą informację. „31 stycznia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. W swojej karierze zagrała ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola babci głównej bohaterki w serialu "Niania"”, napisano w krótkim oświadczeniu. Jednocześnie nie podano przyczyny zgonu aktorki, ani nie wskazano miejsca i daty jej pogrzebu.

31 stycznia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. W swojej karierze zagrała ponad 100...

Opublikowany przez Filmpolski.pl Poniedziałek, 1 lutego 2021

Mimo pięknego wieku pani Krystyny wielu fanów jej talentu zaskoczyła informacja o tym, że artystka odeszła. Jeszcze w zeszłym roku 87-latka zagrała w filmie Banksterzy, gdzie wcieliła się w postać Marii Andrzejewskiej a także w filmie Asymetria Konrada Niewolskiego. Także w 2020 roku aktorka obchodziła jubileusz 60 lat pracy zawodowej. „Nawet najmniejszy epizod zawsze traktowałam jak wyzwanie. Ciągle mam apetyt na granie. Cały czas czekam na propozycje”, mówiła w wywiadzie dla Interii.

14 lutego obchodziłaby 88. urodziny... Bliskim pani Krystyny przesyłamy wyrazy najszczerszego współczucia. 

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje, wiek, babcia Apolonia z Niani
Fot. Robert Palka / Forum

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.