EN_01477546_0686, królowa Elżbieta II
Fot. STEVE PARSONS/AFP/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta nie posłuchała lekarzy? Pojawiła się na ważnej uroczystości. Jedno martwi

Najnowsze zdjęcia monarchini zaniepokoiły poddanych

Rafał Kowalski 23 listopada 2021 07:57
EN_01477546_0686, królowa Elżbieta II
Fot. STEVE PARSONS/AFP/East News

Dokładnie miesiąc temu informowaliśmy po raz pierwszy, że lekarze apelowali do Elżbiety II, że musi odpoczywać. Brytyjska królowa miała też otrzymać zakaz picia alkoholu i zakaz udziału w zaplanowanej podróży do Irlandii. Ostatnie tygodnie powinna według medyków spędzić w zamku i dać sobie odzyskać siły. Ale w niedzielę 95-letnia monarchini postanowiła inaczej…

Królowa Elżbieta II pojechała na chrzciny – zdjęcia 2021

Jak dowiadujemy się ze zdjęć, które wykonano z ukrycia, brytyjska królowa udała się w weekend na rodzinną uroczystość. Mowa o chrzcinach dwójki dzieci – urodzonego w lutym syna księżniczki Eugenii oraz synu Zary i Mike'a Tindallów, który przyszedł na świat w marcu. August Philip Hawke oraz Lucas Philip otrzymali pierwszy z sakramentów podczas prywatnej mszy w Windsorze.

Spotkanie z prawnukami to dla Elżbiety II na pewno wydarzenie ważne i podniosłe, ale wielu internautów martwi się o stan królowej po tym, jak w sieci pojawiły się jej zdjęcia wykonane w limuzynie w drodze na chrzciny. Blada twarz 95-letniej monarchini wywołała falę niepokojących komentarzy. Mamy jednak nadzieję, że zupełnie niepotrzebnych.

Zdjęcia Elżbiety II z 21 listopada 2021 roku

Królowa Elżbieta na chrzcinach 2021
Fot. SplashNews.com/East News

Zobacz również: Jakim królem będzie książę Karol? Brytyjczycy drżą o przyszłość monarchii

Przypomnijmy, że rodzinne spotkanie to drugie wydarzenie z udziałem królowej, po tym jak przez około miesiąc nie widziano jej publicznie. Pierwszym była środowa audiencja, podczas której żegnano odchodzącego z funkcji szefa sił zbrojnych generała Nicka Cartera.

Zdjęcia Elżbiety II z 21 listopada 2021 roku

Królowa Elżbieta na chrzcinach 2021
Fot. SplashNews.com/East News

Jak czuje się królowa? Co jej dolega?

„Królowa czuje się świetnie, dziękuję”, miał powiedzieć książę Karol pytany przez dziennikarzy o stan zdrowia mamy.

Słowa te nie uspokoiły jednak poddanych, którzy długo nie widzieli Elżbiety II, a wcześniej czytali kolejne komunikaty od nadwornych lekarzy. Pisano w nich, że 95-letnia seniorka rodu Windsorów po wizycie w szpitalu powinna odpoczywać minimum miesiąc. Potem dodano też, że ma ona problemy z plecami.

Trzymamy kciuki, by na temat zdrowia monarchini docierały do nas już tylko pozytywne wiadomości. 

CZYTAJ TEŻ: Odwołuje spotkania, nie pojawia się publicznie. Czy królowa Elżbieta II abdykuje?

Królowa Elżbieta II 6 dni temu

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.