królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Piękny gest królowej! Monarchini oddała hołd przebywającemu w szpitalu księciu Filipowi

Jej najnowsze wystąpienie już podbija sieć!

Gabriela Czernecka 27 lutego 2021 06:42
królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II wzięła udział w krótkim wystąpieniu, w którym opowiedziała o swoim doświadczeniu po przyjęciu szczepionki koronawirusa. Tym razem jednak nie tyle słowa królowej, co jej wygląd, przykuły uwagę internautów. Monarchini w wyjątkowy sposób oddała hołd przebywającemu w szpitalu księciu Filipowi. Nie ma wątpliwości, że nawet teraz jej myśli są przy nim…

Królowa Elżbieta II oddała hołd księciu Filipowi

Na początku stycznia pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta II i książę Filip zostali zaszczepieni przeciw Covid-19. Królewska para znajdowała się w priorytetowej grupie ze względu na wiek, a informację o dokonaniu szczepienia podano do publicznej wiadomości na prośbę królowej. Elżbieta II właśnie miała okazję porozmawiać z kilkoma urzędnikami, którzy odpowiadają za wdrażanie szczepienia w Szkocji, Walii, Anglii i Irlandii Północnej.

„Jej Królewska Mość usłyszała o niezwykłej pracy zespołowej mającej miejsce w całej Wielkiej Brytanii oraz o ogromnym znaczeniu dostarczania szczepionki każdej społeczności. Królowa opowiedziała o swoim własnym doświadczeniu ze szczepionką i pogratulowała wszystkim ich niezwykłych wysiłków. W ostatnich tygodniach członkowie rodziny królewskiej odwiedzali ośrodki szczepień, aby podziękować wolontariuszom i kluczowym pracownikom za ich poświęcenie”, głosi podpis pod nagraniem na oficjalnym profilu rodziny królewskiej. 

Królowa przyznała, że dzięki szczepieniu poczuła się dużo bezpieczniej. Wyjawiła także jak przebiegło szczepienie w jej przypadku: „ile wiem, było to całkiem nieszkodliwe. To było bardzo szybko. Miałam wiele listów od ludzi, którzy byli bardzo zaskoczeni tym, jak łatwo było dostać szczepionkę. A ukłucie było delikatne… wcale nie bolało”, wyznała z uśmiechem na twarzy.

królowa Elżbieta II broszka
Fot. The Royal Family/Ferrari Press/East News

Biżuteria królowej: broszka z zaręczyn

I gdy jej słowa miały dodać fanom rodziny królewskiej otuchy, większość zwróciła jednak uwagę na wygląd królowej. Monarchini miała na sobie kostium w kolorze koralowego różu, ale zaskakująca jest biżuteria, jaką Elżbieta II dobrała do swojej stylizacji. Chodzi o broszkę Diamond Clematis, którą królowa miała na sobie w dniu ogłoszenia zaręczyn z księciem FIlipem w 1947 roku.

Nikt nie ma wątpliwości, że był to mały ukłon w stronę męża, by ten wiedział, że nawet będąc daleko od siebie, myśli królowej są przy nim. Przypomnijmy, że książę Filip trafił w minionym tygodniu do szpitala i jak donoszą brytyjskie media, pozostanie w nim jeszcze przez weekend. Pozostaje nam życzyć mu dużo zdrowia!  

królowa Elżbieta II biżuteria
Fot. Getty Images

Zaręczyny królowej Elżbiety II z księciem FIlipem
Fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…