Królowa Elżbieta II, 16.10.2021, Ascot
Fot. Alan Crowhurst/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Tego nie można robić w obecności królowej Elżbiety II. Jej wnuki nie będą zadowolone 

Te wymagania szokują

Karol Sowa 7 września 2022 14:45
Królowa Elżbieta II, 16.10.2021, Ascot
Fot. Alan Crowhurst/Getty Images

Królowa Elżbieta II nie przestaje zaskakiwać swoich zwolenników. Przez stanowisko, które sprawuje pozwala sobie na różnego rodzaju ekscesy. Monarchini znana jest z zachowawczości oraz powagi. Nie robi wyjątków dla nikogo, nawet dla dzieci. Są pewne rzeczy, których nie zamierza akceptować. O co chodzi? 

Jakich zachowań nie akceptuje królowa Elżbieta II? 

Monarchini oczekuje od dzieci, żeby już teraz zaczęły dorastać. Uważa, że powinny zachowywać się tak, jak ich rodzice. Nie chce, aby ich działania negatywnie wpłynęły na wizerunek korony brytyjskiej. Jednak największą uwagę zwraca na zasady przy stole. W trakcie jedzenia należy dostosować się do wytycznych, o których nikt nie może zapomnieć. W tym przypadku wiek nie ma znaczenia. 

Z informacji, jakie podaje ,,Daily Mirror” wynika, że były brytyjski polityk, Gyles Brandreth, powiedział, że podczas wspólnych posiłków nie ma mowy o korzystaniu z telefonów komórkowych. Królowa nie akceptuje też mówienia z pełną buzią, wstawania od stołu czy wygłupiania się. Ostatnie wymaganie bezpośrednio uderza w dzieci księżnej Kate i księcia Williama. Wywnioskować można, że muszą one siedzieć nieruchomo. 

Ta zasada jest niezwykle ciężka w realizacji, ponieważ małe pociechy nie zdają sobie sprawy, że ich postępowanie może być niezgodne z zasadami. Ich rodzice musieli włożyć wiele pracy, aby nauczyć swoje dzieci odpowiednich manier. 

CZYTAJ TEŻ: Stan zdrowia królowej Elżbiety II się pogorszył? „Każdy dzień może być już jej ostatnim”

Królowa Elżbieta II, 28.06.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022

Podczas posiłków nie można korzystać z toalety 

Najbardziej zaskakuje fakt, że nie można nikogo poinformować o chęci skorzystania z toalety. Nie jest też dopuszczalne, żeby ktokolwiek wstał i tam poszedł. To jednak nie koniec rewelacji, ponieważ monarchini zakazała podawania widelców do ryb. Dlaczego? Według Thomasa Blaikie, czyli brytyjskiego pisarza, tę tradycję zapoczątkował pradziadek królowej, Edward VII, który nie widział potrzeby korzystania z takiego sztućca. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Koniec kryzysu w związku księżnej Charlene i księcia Alberta? Małżonkowie pojawili się razem

Królowa Elżbieta II i książę George, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

książę Harry, królowa Elżbieta II, 2019
Fot. George Rogers/SIPA/SIPA/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.