Choć panuje już prawie 70 lat, ku uciesze fanów nie zamierza abdykować!

Gabriela Czernecka 7 października 2021 07:14

Do tej roli Elżbieta II przygotowywała się miesiącami. Długo powtarzała przebieg ceremonii - od noszenia ciężkiej korony przy śniadaniu po przechadzanie się po korytarzach pałacu z przypiętymi do ramion materiałami. Nic dziwnego, że w dniu koronacji wydawała się odprężona, zrelaksowana i sprawiała wrażenie w pełni świadomej obowiązków, jakie ją czekają. Choć dla milionów fanów ten dzień wydawał się idealny, z perspektywy młodziutkiej, 25-letniej wówczas Elżbiety łatwo nie było, ale wtedy świetnie sobie poradziła i robi to po dzień dzisiejszy. Przypominamy jej najmocniejsze cytaty!

Cytaty królowej Elżbiety II

Za dwa lata minie 70 lat od koronacji Elżbiety na królową Wielkiej Brytanii. Od tamtego czasu rodzina Windsorów wiele przeszła. Rozpadły się trzy z czterech małżeństw dzieci królowej (Anny, Karola, Andrzeja). Brytyjska rodzina królewska musiała też poradzić sobie z przedwczesną i tragiczną śmiercią księżnej Diany.

Zobacz: Poważny problem na brytyjskim dworze. Służba nagminnie okrada królową Elżbietę II! 

Niedawno królowa musiała poradzić sobie z odejściem wnuka, księcia Harry'ego z pełnienia królewskich obowiązków oraz z odejściem ukochanego męża, księcia Filipa. Mimo tego Elżbieta II wciąż pozostaje wierna złożonym w 1953 roku przysięgom. I choć monarchini panuje już prawie 70 lat, ku uciesze fanów nie zamierza abdykować! Oto 7 najmocniejszych cytatów królowej Elżbiety II! Znasz je wszystkie?  

1/5
królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
1/5

 „Gdybym nosiła beż, nikt nie wiedziałby o moim istnieniu”, zażartowała o swoich kreacjach.

2/5
Królowa Elżbieta II z prawnukami
Copyright @Instagram @theroyalfamily
2/5

„Jak w najlepszych rodzinach, także i w naszej nie brak ekscentryków, niegrzecznych dzieci i... waśni”.

3/5
Lord Harry Porchester, królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
3/5

„Kiedy życie wydaje się trudne, odwaga nie polega na tym, by zaakceptować porażkę, ale by ostatkiem sił zawalczyć o lepszą przyszłość”

4/5
Królowa Elżbieta II, książę Filip
Copyright @BEW
4/5

„Rozpacz jest ceną, jaką płacimy za miłość”

5/5
królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
5/5

„(...)niepokojący zwyczaj "natychmiastowego formułowania wniosków bez przemyślenia dostępnych informacji". Czyż nie jest to sympatycznie podana definicja głupoty?”

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.