Choć panuje już prawie 70 lat, ku uciesze fanów nie zamierza abdykować!

Gabriela Czernecka 30 lipca 2021 11:41

Do tej roli Elżbieta II przygotowywała się miesiącami. Długo powtarzała cały przebieg ceremonii - od noszenia ciężkiej korony przy śniadaniu po przechadzanie się po korytarzach pałacu z przypiętymi do ramion materiałami. Nic dziwnego, że w dniu koronacji wydawała się odprężona, zrelaksowana i sprawiała wrażenie w pełni świadomej obowiązków, jakie ją czekają.  Choć dla milionów fanów ten dzień wydawał się idealny, z perspektywy młodziutkiej, 25-letniej wówczas Elżbiety łatwo nie było, ale wtedy świetnie sobie poradziła i robi to po dzień dzisiejszy.

Cytaty królowej Elżbiety II

Mija niemal 70 lat od koronacji Elżbiety na królową Wielkiej Brytanii. Od tamtego czasu rodzina Windsorów wiele przeszła. Rozpadły się trzy z czterech małżeństw dzieci królowej (Anny, Karola, Andrzeja). Brytyjska rodzina królewska musiała też poradzić sobie z przedwczesną i tragiczną śmiercią księżnej Diany.

Zobacz: Poważny problem na brytyjskim dworze. Służba nagminnie okrada królową Elżbietę II! 

Niedawno królowa musiała poradzić sobie z odejściem wnuka, księcia Harry'ego z pełnienia królewskich obowiązków oraz z odejściem ukochanego męża, księcia Filipa. Mimo to Elżbieta II wciąż pozostają wiernymi składanym w 1953 roku przysięgom. I choć Elżbieta II panuje już prawie 70 lat, ku uciesze fanów nie zamierza abdykować! Oto 7 najmocniejszych cytatów królowej Elżbiety II! Znasz je wszystkie?  

1/5
królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
1/5

 „Gdybym nosiła beż, nikt nie wiedziałby o moim istnieniu”, zażartowała o swoich kreacjach.

2/5
Królowa Elżbieta II z prawnukami
Copyright @Instagram @theroyalfamily
2/5

„Jak w najlepszych rodzinach, także i w naszej nie brak ekscentryków, niegrzecznych dzieci i... waśni”.

3/5
Lord Harry Porchester, królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
3/5

„Kiedy życie wydaje się trudne, odwaga nie polega na tym, by zaakceptować porażkę, ale by ostatkiem sił zawalczyć o lepszą przyszłość”

4/5
Królowa Elżbieta II, książę Filip
Copyright @BEW
4/5

„Rozpacz jest ceną, jaką płacimy za miłość”

5/5
królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
5/5

„(...)niepokojący zwyczaj "natychmiastowego formułowania wniosków bez przemyślenia dostępnych informacji". Czyż nie jest to sympatycznie podana definicja głupoty?”

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.