Eleonore von Habsburg, Jérôme D'Ambrosio, królewski ślub Austria
Fot. instagram.com/eleonorehabsburg
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kolejny królewski ślub za nami! Arcyksiężna Austrii i jej ukochany pobrali się w Monako

Nie tylko księżniczka Beatrice niespodziewanie wyszła za mąż

Ksenia Krasko 22 lipca 2020 13:50
Eleonore von Habsburg, Jérôme D'Ambrosio, królewski ślub Austria
Fot. instagram.com/eleonorehabsburg

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi nie są jedyną parą królewską, która niespodziewanie wzięła ślub! Na skromną uroczystość zdecydowała się również arcyksiężna Austrii, Eleonore von Habsburg. 20 lipca poślubiła belgijskiego kierowcę wyścigowego Jérôme’a d’Ambrosio.

Eleonore von Habsburg i Jerome d'Ambrosio ślub w Monako

Podobnie jak w przypadku księżniczki Beatrice i jej ukochanego, para musiała zmienić plany. Zamiast wystawnej ceremonii, Eleonore von Habsburg i Jérôme d’Ambrosio zdecydowali się na ślub cywilny w Monako.

26-letnia Eleonore ubrana była w białą sukienkę Caroliny Herrery, a 34-letni D'Ambrosio wybrał granatowy garnitur. Jak informuje magazyn People, państwu młodym w tak ważnym dniu towarzyszyli jedynie rodzice i rodzeństwo, ale para planuje zorganizować większą uroczystość, kiedy to tylko będzie możliwe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

20.07.2020 ♾ 📸 @luc_castel

Post udostępniony przez Eleonore (@eleonorehabsburg)

Eleonore jest córką Karla Habsburga-Lothringena, austriackiego polityka i głowy domu Habsbursko-Lotaryńskiego, oraz baronowej Francescy Thyssen-Bornemisza. Jej pradziadkowie ze strony ojca, Karol I Habsburg i Zyta Bourbon-Parmeńska, byli ostatnimi cesarzem i cesarzową Austrii.

Arcyksiężna uczęszczała do szkoły z internatem w Gstaad, a potem studiowała prawo w Londynie. Jednocześnie ukończyła Istituto Marangoni Milano, oddając się swojej pasji – projektowaniu biżuterii. Była również modelką, brała udział w kampaniach reklamowych i chodziła po wybiegu na pokazach Dolce & Gabbana. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eleonore (@eleonorehabsburg)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eleonore (@eleonorehabsburg)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eleonore (@eleonorehabsburg)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.