Kora, Olga Jackowska nie żyje
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Kora pisała piosenki na nową płytę, chciała wejść do studia jesienią...

„Nie wiadomo czy one się kiedyś ukażą”

Weronika Kostyra 31 lipca 2018 12:22
Kora, Olga Jackowska nie żyje
Fot. East News

Nagła śmierć Kory poruszyła wszystkich Polaków. Mimo że wokalistka od lat walczyła z chorobą, w ostatnim czasie wydawało się, że najgorsze ma już za sobą. Zapowiadano przecież, że wkrótce wyda nowa płytę. Okazuje się, że Kora przez cały czas pracowała nad nowymi utworami i planowała wkrótce wejść do studia muzycznego. Niestety nie zdążyła…

Teksty piosenek Kory na nową płytę

Jeszcze kilka miesięcy temu mąż Kory i jej menadżerka zapewniali, że artystka czuje się lepiej. Wówczas okazało się, że Kora nie tylko pracuje nad nową płytą, ale myśli o powrocie na scenę! „Są plany by Kora zagrała kilka koncertów w dwóch miastach w Polsce – na północy i na południu. Wszystko po to by nie męczyć artystki wojażami po Polsce i oszczędzać jej siły, bo trasa koncertowa jest bardzo męcząca”, powiedziała wtedy menedżerka gwiazdy Katarzyna Litwin, w rozmowie z Faktem. Kora napisała podobno kilka tekstów, szukała jedynie producenta.

Zgodnie z planem Kora miała zacząć nagrywać w studio jesienią, a płyta powinna się ukazać na początku przyszłego roku. Ostatni album pt. Ping pong − Małe wolności Kora wydała w 2012 roku. Potem pojawiała się w mediach głównie jako jedna z jurorów w programie Must Be The Music.

Niestety niedawno rak powrócił i przekreślił wszystkie plany. W minioną sobotę Kora przegrała walkę z chorobą. Czy napisane teksty zostaną wykorzystane? Pozostaje nam czekać na dalsze informacje. „Kora miała gotowe podkłady muzyczne Pawła Mykietyna, do których pisała piosenki. Nie wiadomo czy one się kiedyś ukażą, ale niepublikowana twórczość Kory w postaci tekstów na pewno. Najprawdopodobniej Sipowicz wyda na jakąś rocznicę kolejny tomik poezji z tymi tekstami”, podał Fakt. 

Kora
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kora, Olga Jackowska
Fot. mirosław stępniak/fotonova

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.