O TYM JEST GŁOŚNO

Kora na zdjęciu sprzed lat! Zobacz, jak wyglądała w młodości!

Długie ciemne włosy, nieprzeciętna uroda...

Olga Figaszewska 31 lipca 2018 15:55
Kora Jackowska, VIVA!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wiecznie młoda, ekstrawagancka, oryginalna, kontrowersyjna, szokowała i wzbudzała podziw… Kora miała zdecydowane poglądy, zawsze wiedziała, czego chce. Uważała, że życie jest ciągłym marszem, że nie należy stać w miejscu! Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że legendarna wokalistka czuła się świetnie nie tylko na scenie! Zanim zdobyła ogromną popularność, miała na swoim koncie epizod z fotomodelingiem. W sieci opublikowano, jedną z pierwszych, archiwalnych okładek Kory. Zobacz, jak Olga Jackowska wyglądała w młodości!

Kora w młodości

Wszyscy jednogłośnie podkreślają, że wraz z odejściem Kory zakończyła się pewna symboliczna epoka. Jej twórczość będzie wciąż żywa. Fani wspominają pierwsze utwory, wywiady, teledyski… W trakcie tych "poszukiwań" udaje się im odnajdywać interesujące fakty z jej życia prywatnego. Okazuje się, że zanim stała się popularną rockmenką, Kora próbowała swoich sił przed obiektywem jako modelka. Jej zdjęcia widniały na okładkach niektórych czasopism. Takiej Olgi Jackowskiej nie znaliśmy! Wówczas charakteryzowały ją długie ciemne włosy, nieprzeciętna uroda, magnetyzujące spojrzenie… Zawsze miała w sobie pewną tajemnicę.

Pierwszy raz pojawiła się na okładce Przekroju w maju 1974 roku. Z okazji Dnia Matki zapozowała do zdjęć wraz ze swoim 2-letnim synem, Mateuszem. Kora miała wtedy zaledwie 23 lata.

Na Facebooku czasopisma internauci nie kryją wzruszenia. „Nie do wiary. Piękna Kobieta. Nigdy bym nie poznała że to KORA..”, „Piękna mama i syn!!!”, „Tak czułam, że w Przekroju znajdzie się wyjątkowa pamiątka …”, czytamy w komentarzach.

W tamtym okresie Kora brała udział jedynie w koncertach zespołu Osjan. Na jej twórczości mocno odcisnęły się związki z krakowskim środowiskiem artystycznym. Przyjaźniła się z Piotrem Skrzyneckim, Jerzym Beresiem, Wiesławem Dymnym, Krystyną Zachwatowicz czy Piotrem Markiem. To w czasach hippisowskich przyjęła swój pseudonim artystyczny. Dopiero w 1976 roiku wstąpiła do zespołu M-a-M, w którym grał jej pierwszy mąż, Marek Jackowski. Pod koniec lat 70. grupa w rozszerzonym składzie, pod nową nazwą Manaam zaczęła grać rocka. W latach 80. zespół stał się jednym z najważniejszych i najpopularniejszych przedstawicieli gatunku w historii polskiej muzyki.

Pamiętacie Korę z tamtych lat?  

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!