Jest sensacją meczu Polska-Japonia!

Konrad Szczęsny 28 czerwca 2018 18:14

To dzięki świetnemu podaniu Rafała Kurzawy Jan Bednarek strzelił gola w meczu Polska-Japonia. Dzięki świetnej grze byłego pomocnika Górnika Zabrze reprezentacja biało-czerwonych wygrała dzisiejsze spotkanie w ramach Mundialu 2018 1:0! Kim jest duma naszej drużyny?

Kim jest Rafał Kurzawa, pomocnik Górnika Zabrze?

Wszyscy podkreślają, że jego lewa noga to „dar od Boga”. Bywa mylony, ze względu na podobną fryzurę, z Michałem Pazdanem. W reprezentacji Polski zadebiutował stosunkowo niedawno, bo 13 listopada 2017 rok w towarzyskim meczu z Meksykiem, który wówczas przegraliśmy. Do tej pory grał na pozycji pomocnika w Górniku Zabrze. Dzięki fenomenalnym umiejętnościom w sezonie 2017/2018 został wybrany najlepszym pomocnikiem Ekstraklasy oraz zanotował największą liczbę asyst – 18. Niestety, nie przedłużył z klubem kontraktu, który wygasł w czerwcu tego roku i wyraził chęć kontynuowania kariery w klubie zagranicznym.

„Osiem lat w Zabrzu to był dla mnie szczególny czas, bo byłem częścią wielkiego i utytułowanego klubu. To był zaszczyt. Były momenty bolesne, zwłaszcza spadek z ekstraklasy. Mieliśmy wtedy wszyscy poczucie winy i chęć, jak najszybszego powrotu, i właśnie awans był czymś bardzo radosnym”, przyznał 25-letni piłkarz w rozmowie z Przeglądem sportowym

„Chcę spróbować swoich sił w innej lidze. Czy mam już nowy klub? Skupiam na najbliższej przyszłości, czyli niedzielnym meczu z Wisłą Kraków oraz z niecierpliwością czekam na ogłoszenie 28-osobowej kadry przez selekcjonera”, mówił w maju 2018 roku.

O ile wiadomo, do tej pory kontraktu do tej pory z żadnym klubem nie podpisał.

Jego wartość transferowa wyceniana jest przez portal transfermarkt na 800 000 euro.

Życie prywatne Rafała Kurzawy: rodzina, partnerka

O jego życiu osobistym wiadomo niewiele. Pochodzi ze wsi Świba pod Kępnem (14 tys. mieszkańców, 70 km od Wrocławia, ale administracyjnie woj. wielkopolskie), gdzie jego rodzina prowadzi gospodarstwo.

„Dziadek to się na niego czasem trochę denerwował. Ciągle kopał piłkę, więc czasem szyby leciały i trzeba było wstawiać nowe. W końcu się przeniósł na boisko, niedaleko od domu. Tam spędzał większość czasu, przynajmniej było wiadomo, gdzie go znaleźć”, zdradził w rozmowie z Przeglądem sportowym ojciec piłkarza, Aleksander.

O tym czy ma partnerkę, nic nie wiadomo  

1/5
Kim jest Rafał Kurzawa, najlepszy pomocnik reprezentacji Polski?
Copyright @East News
1/5

Rafał Kurzawa wykazał się świetnymi umiejętnościami w meczu Polska-Japonia w ramach mundialu 2018.

2/5
Kim jest Rafał Kurzawa, najlepszy pomocnik reprezentacji Polski?
Copyright @East News
2/5

Dzięki podaniu Rafała Kurzawy Jan Bednarek strzelił dla biało-czerwonych gola w spotkaniu z Japonią. 

3/5
Kim jest Rafał Kurzawa, najlepszy pomocnik reprezentacji Polski?
Copyright @East News
3/5

Rafał Kurzawa póki co nie podpisał kontraktu z żadnym klubem, jednak nie ukrywa, że chciałby wykazać się w zagranicznej drużynie.

4/5
Kim jest Rafał Kurzawa, najlepszy pomocnik reprezentacji Polski?
Copyright @East News
4/5

Rafał Kurzawa z pewnością wyrósł na jednego z bohaterów mundialu 2018, biorąc pod uwagę grę reprezentacji Polski.

5/5
Kim jest Rafał Kurzawa, najlepszy pomocnik reprezentacji Polski?
Copyright @East News
5/5

Rafał Kurzawa ma 25 lat, o jego życiu osobistym wiadomo niewiele.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.