Krzysztof Gonciarz
Fot. East News Beata Zawrzel/REPORTER
O NIM JEST GŁOŚNO

Niegdyś głos internetu, teraz też głos z ciężarówki. Kim jest Krzysztof Gonciarz?

Poznaj wiele twarzy polskiego youtubera!

Jan Kędziora 1 września 2020 19:45
Krzysztof Gonciarz
Fot. East News Beata Zawrzel/REPORTER

Vloger, komik, aktywista, autor książek... artysta - to jedne z wielu określeń, którymi można nazwać Krzysztofa Gonciarza. Youtuber daje upust swojej kreatywności w internecie od ponad dekady. Wraz z upływem czasu angażuje się w coraz to ciekawsze i bardziej pomysłowe projekty. Przykładem jest chociażby akcja, mająca na celu zwalczanie głoszących homofobiczne hasła ciężarówek ich własną bronią. Poznaj jednego z najbardziej wszechstronnych twórców polskiego internetu!

Krzysztof Gonciarz - kim jest?

Urodził się w 1985 roku w Krakowie. Tam też ukończył studia na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będąc nastolatkiem marzył o karierze jako dziennikarz gamingowy. Swoje ambicje spełnił, zostając redaktorem portalu Gry-OnLine.pl oraz telewizji internetowej tvgry.pl. Tak zaczęła się jego przygoda z mediami. Od 2011 roku prowadzi dwa kanały na YouTube. Jeden z nich poświęcony jest lifestyle'owi i podróżom, a drugi to Zapytaj Beczkę, utrzymany w charakterze komediowym.

Jest to jeden z dowodów na złożoną osobowość Krzysztofa Gonciarza. Widać, że twórca szuka jak największej liczny pól do ekspresji. Jego dzieła – w zależności od zamiaru – mogą być poważne, rzeczowe, emocjonalne, żartobliwe bądź abstrakcyjne. Nie pozwala, żeby cokolwiek go ograniczało, a już na pewno nie granice państw. Gonciarz jest zafascynowany kulturą Japonii, gdzie ok. sześć lat temu postanowił się przeprowadzić. Od tego momentu krąży pomiędzy swoją ojczyzną a krajem kwitnącej wiśni.

Tam też wraz ze wspólnikami założył  swoją agencję kreatywną - Tofu Media, która zajmuje się produkcją wideo. Od 2018 roku firma Gonciarza funkcjonuje również w Polsce. Powiedzieć, że Krzysztof Gonciarz to youtuber czy vloger to zdecydowanie za mało. Wideo jego twórczości nie trafia jedynie na YouTube. Zajmuje się również produkcją kampanii reklamowych, relacji z wydarzeń kulturowych czy materiałów edukacyjnych.

Ponadto, jest autorem czterech książek, z których trzy poświęcone są tematyce związanej z funkcjonowaniem w przestrzeni internetowej, a Rozum i Godność Człowieka, czyli najnowsze wydanie Gonciarza, to wywiad rzeka, przeprowadzony przez Bartka Przybyszewskiego. Jest również zapalonym biegaczem oraz aktywistą. 

Krzysztof Gonciarz - ciężarówka

Popularność 35-latka stale rośnie. Nie tak dawno temu liczba subskrybentów jego kanału na YouTube przekroczyła milion! Pomimo tego Krzysztof Gonciarz nadal trafia do określonej grupy docelowej. Ostatnio jednak zwrócił na siebie uwagę szerszego grona odbiorców głośną akcją. Youtuber postanowił wyjechać na ulice Warszawy ciężarówką, będącą parodią furgonetek, za pośrednictwem których głoszone są obraźliwe, homofobiczne hasła.

Na pierwszy rzut oka pojazd, którym Gonciarz przemierzał stolicę, nie różnił się znacząco od pierwowzoru. Jednak zamiast znieważających obelg, opatrzony został hasłami sprzeciwu wobec takiej formy komunikacji społecznej. Ekipie Krzysztofa Gonciarza udało się przez pewien moment śledzić jedną z ciężarówek anty-LGBT, dzięki czemu walczyli z nią jej własną bronią - zagłuszając padające z megafonu dyskryminujące hasła. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pomachajmy do siebie Warszawo

Post udostępniony przez Krzysztof Gonciarz (@kgonciarz)

Krzysztof Gonciarz - życie prywatne

Prywatnie jest miłośnikiem japońskiej kultury czy prostej i minimalistycznej sztuki. Jak sam przyznaje, chciałby rozwinąć zakres swojej twórczości o design lub po prostu sztukę użytkową. Wcześniej interesowały go gry wideo, o których zresztą zawodowo pisał artykuły. Uwielbia również bieganie, dzięki czemu może zwiedzać fascynujące ulice Tokio oraz dbać o zdrowie. Jak widać, Krzysztof Gonciarz stale się rozwija.

Patrząc na jego obecność w mediach nie sposób przewidzieć z czego będzie najbardziej znany za kilka lat. Youtuber był w związku z koleżanką po fachu, Kasią Mecinski, z którą tworzył w ramach działalności na YouTube. Kasia jest również współzałożycielką firmy Tofu Media. Co prawda para youtuberów zakończyła romantyczną relację, jednak nie pozwolili, aby wpłynęło to na ich współpracę zawodową i twórczą, a co najważniejsze - przyjaźń. 

Krzysztof Gonciarz przeniesie się dzisiaj z internetu do telewizji, gdzie widzowie bardziej tradycyjnego środka przekazu masowego będą mieli okazję zobaczyć go w ramach premiery nowego sezonu talk-show Kuby Wojewódzkiego. Youtuber zagości na skórzanej kanapie króla TVN-u wraz z Klaudią El Dursi, prowadzącą program Hotel Paradise 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.