Baron, gitarzysta Afromental - kim jest, co robi
Fot. Instagram @alekbaron
O NIM JEST GŁOŚNO

Wybitny muzyk, ulubieniec widzów i... łamacz kobiecych serc. Kim jest Baron?

Tak wyglądała jego droga na szczyt

Konrad Szczęsny 29 marca 2019 19:48
Baron, gitarzysta Afromental - kim jest, co robi
Fot. Instagram @alekbaron

W tym roku skończy 36 lat, a od kilku tygodni jego nazwisko odmieniane jest w mediach przez wszystkie przypadki za sprawą związku z Julią Wieniawą. Baron szerszej publiczności dał się poznać jako niezwykle rzeczowy i kompetentny juror (razem z Tomsonem) w 2013 roku, gdy zasiadł w fotelu mentora drugiej edycji reaktywowanego formatu The Voice of Poland. Jednak to, wbrew pozorom, nie tylko charyzmatyczny i zabawny showman. To przede wszystkim piekielnie zdolny multiinstrumentalista, którego talent był już wielokrotnie doceniany!

Trudna-łatwa droga na szczyt - kim jest Baron?

Aleksander Milwiw-Baron, bo tak naprawdę się nazywa, pierwsze kroki w branży muzycznej stawiał w 2007 roku, gdy jego talent dostrzeżono w w trakcie konkursu Coke Live Fresh Noise dla producentów muzycznych i uzyskał wówczas tytuł laureata. Jednak Baron odebrał także gruntowne muzyczne wykształcenie. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego (w klasie fortepianu) oraz drugiego (w klasie saksofonu) stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, co dało mu solidne fundamenty do budowania późniejszej kariery multiinstrumentalisty.

Na koncie ma współpracę z wieloma rozpoznawalnymi na lokalnym rynku artystami, takimi jak Blog27, Mrozu, Mesajah, Hans Zimmer, Maria Sadowska czy Dziun. Jednak to utworzona w 2004 roku formacja Afromental (jest w niej gitarzystą), która masową popularność zyskała w 2009 roku (m.in. Superjedynka w kategorii zespół) zapewniła mu rozpoznawalność nad Wisłą. Dzięki hitom Pray 4 LoveRadio Song czy Rock&Rollin' Luv ugruntowali swoją pozycję na rynku i dlatego też w 2012 roku razem z Tomsonem Baron wziął udział w trzeciej edycji programu Bitwa na głosy, w którym zajęli ostatecznie 6. miejsce na osiem biorących udział w show drużyn. 

Natomiast wiosną 2013 roku panowie zasiedli w fotelu jurora The Voice of Poland. Mimo że było ich dwóch, traktowani byli jako jeden mentor. Dali się poznać jako osoby niezwykle kompetentne, lubiane przez uczestników, profesjonalne w podejściu do powierzonej im roli, z niezwykłą muzyczną wiedzą oraz wrażliwością. Co prawda ich podopieczny nigdy nie wygrał programu, jednak aż czterokrotnie kierowani przez nich wokaliści zajmowali drugie miejsce.

Tomson i Baron doskonale sprawdzili się również jako konferansjerzy: mieli okazję poprowadzić galę rozdania nagród Polskiego Przemysłu Fonograficznego Fryderyki w kwietniu 2015 roku.

Baron: rodzina, życie prywatne, Instagram

Muzykę ma we krwi, przynajmniej trzech członków jego rodziny wykazywało zdolności artystyczne. Ojciec, Piotr Baron, to saksofonista, zaś dziadek Adam był pisarzem. Z kolei babcia Barona, Marlena Milwiw, jest aktorką. Także brat Barona, Adam, zajmuje się muzyką. Jest członkiem zespołu Pink Freud. Gitarzysta grupy Afromental ma również siostrę Marię. 

O jego życiu uczuciowym wiele spekulowano, natomiast on sam konsekwentnie unikał komentowania salonowych plotek. Łączony był m.in. z Olą Szwed, Edytą Górniak, Patricią Kazadi, Joanną Opozdą oraz mniej znanymi przedstawicielkami płci pięknej: Kasią Grabowską (zaręczyny w 2014 roku) oraz Czariną Russel (Baron poprosił ją o rękę w 2017 roku). Od stycznia bądź lutego spotyka się z aktorką i wokalistką Julią Wieniawą, którą jest od niego młodsza o 15 lat. Więcej o życiu uczuciowym gitarzysty zespołu Afromental pisaliśmy tutaj.

Prowadzi również konto w serwisie Instagram, które na dzień tworzenia tego artykułu obserwuje ponad 164 tysiące osób  

Baron, gitarzysta Afromental - kim jest, co robi
Fot. Instagram @alekbaron

Baron, gitarzysta Afromental - kim jest, co robi
Fot. Instagram @alekbaron

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.