Adam Kalinowski, Black Jeans, The Voice of Poland
Fot. Materiały prasowe/TVP/The Voice of Poland
O NIM SIĘ MÓWI

Najbardziej rockowy głos „The Voice of Poland 11”. Kim jest Adam Kalinowski?

Jest objawieniem nowej edycji show

Konrad Szczęsny 14 listopada 2020 20:44
Adam Kalinowski, Black Jeans, The Voice of Poland
Fot. Materiały prasowe/TVP/The Voice of Poland

Rockowy wokal to jego znak rozpoznawczy! Adam Kalinowski z drużyny Tomsona i Barona to objawienie bieżącej edycji „The Voice of Poland”. W Nokautach wzruszył jurorów i widzów do łez, brawurowo wykonując „Someone you loved” z repertuaru Lewisa Capaldiego. Dostał się do dalszego etapu i wielu widzi w nim kandydata na zwycięstwo. Skąd pochodzi? Jaki jest prywatnie? Dla jego fanek mamy złą wiadomość: serce młodego wokalisty jest już zajęte!

Te modele gwiazdy wybierają najczęściej! Wejdź na Modago.pl po najmodniejsze jeansy damskie.

Adam Kalinowski: Idol, wiek, życie prywatne, żona, ślub

Urodził się w 1994 roku, w tym roku skończył zatem 26 lat. Pochodzi z Łomży, ale na co dzień mieszka w Gdańsku. Śpiewać zaczął, gdy był nastolatkiem, w liceum zaczął grać na gitarze. „Potem poszedłem na studia, zacząłem grać na ulicy, co uważam za bardzo taką fajną szkołę techniczną i wytrzymałościową, bo to sprawiło, że jednak z roku na rok widzę różnicę w swoim wokalu, w swoich umiejętnościach i to też jest ogromną motywacją, jeśli człowiek widzi, że to, co robi, robi coraz lepiej. Na razie ja jestem spełnionym człowiekiem, ale chciałbym się spełniać dalej i spełniać się do końca swojego życia, więc na razie gram muzykę taką, jaką lubię, żyję z tego, ale chciałbym to robić dalej, dalej, dalej i jak najmocniej, jak najlepiej, z jak największą satysfakcją i jak najszerszym zasięgiem”, podkreślał trzy lata temu.

Adam Kalinowski widzom znany jest z 5. edycji „Idola”, którą emitowała od 15 lutego do 17 maja 2017 roku telewizja Polsat. Wówczas na jego głowie widzieć mogliśmy dredy. Znalazł się w ścisłej 10. i ostatecznie zajął 5. miejsce. Jego wokalem zachwycała się m.in. Ewa Farna, która nie kryła, że rockowe brzmienie, które reprezentuje Adam, jest bliskie jej sercu. W programie wykonał m.in. „Heart-Shaped Box” Nirvany, „Mój jest ten kawałek podłogi” Mr. Zoob czy „Sweet child of mine” z repertuaru Guns N' Roses.

Dla wszystkich fanek Adama Kalinowskiego mamy złą wiadomość. Po kilku latach związku 22 sierpnia tego roku poślubił swoją ukochaną, Kingę (zdjęcia poniżej), którą poznał w trakcie studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Są rówieśnikami. Para nie ma dzieci.

Adam Kalinowski: The Voice of Poland, Instagram

Na Przesłuchaniach w Ciemno brawurowo wykonał hit Imagine Dragons „Natural” – do tej pory w serwisie Youtube występ obejrzano niemal pół miliona razy! Sprawił, że odwróciły się fotele Michała Szpaka oraz Tomsona i Barona. Ten pierwszy nie ukrywał, że miał okazję być na koncercie Adama i był pod tak wielkim wrażeniem talentu młodzieńca, że zakupił nawet płytę zespołu, w którym 25-latek śpiewa! Ostatecznie jednak gdańszczanin wybrał muzyków z grupy Afromental.

W Bitwach zmierzył się z Przemysławem Pajdakiem. Wykonali „Legendary” Welshly Arms. Decyzją trenerów to Adam przeszedł do dalszego etapu, jednak Przemka ukradł Michał Szpak. W Nokaucie 26-latek nie miał sobie równych. Jego interpretacja hitu „Someone you loved” z repertuaru Lewisa Capaldiego (wybrał ten utwór dzięki sugestii Barona) spotkała się z niezwykłym przyjęciem ze strony jurorów. Nie ukrywali, że był to najlepszy występ wieczoru, zaś Adam to murowany kandydat do finału. Tomson i Baron nie mieli wątpliwości, że nie mogą odrzucić rockowego wokalisty. Dzięki temu usłyszymy go dzisiaj w programie!

Profil Adama Kalinowskiego na Instagramie obserwuje obecnie nieco ponad 10 tysięcy osób. Jednak zapewne w krótkim czasie liczba ta znacznie się zwiększy.

Adam Kalinowski: zespół Black Jeans

W skład rockowej formacji, założonej jesienią 2017 roku w Warszawie, wchodzą uznani muzycy, tacy jak Paweł Janiga (gitara), Marcin Trojanowicz (klawisze), Paweł Grudniak (gitara basowa) czy Bartek Pawlus (perkusja). Założycielem formacji jest Łukasz Szczęsny (gitara), zaś Adam Kalinowski głównym wokalistą. Do Black Jeans dołączył w październiku 2018 roku.

Formacja wydała własnym sumptem 13 czerwca 2019 roku debiutancki krążek „Pokolenie Y”. Pochodzą z niego trzy single: „Grzech”, „Ambiwalentnie” oraz najnowszy, romantyczna pop-rockowa propozycja „Wodospady”. W teledysku do niej możemy oglądać bliskich i przyjaciół członków zespołu oraz urywki z sierpniowego ślubu Adama.

Zespół zagrał kilka koncertów, m.in. w Łomży, rodzinnym mieście uczestnika „The Voice of Poland”. Niestety, zobowiązania musieli odwołać z powodu pandemii koronawirusa.

Oto link do strony internetowej Black Jeans, zaś tutaj znajduje się ich oficjalny profil na Facebooku.

Czy Adam Kalinowski wygra najnowszą edycję „The Voice of Poland”? Przekonamy się niebawem!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.