Księżna Kate, księżna Meghan, Wimbledon, Kate i Meghan, Kate Middleton, Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate staje w obronie księżnej Meghan. Treść ich telefonicznej rozmowy wyszła na jaw!

Konflikt w rodzinie królewskiej zażegnany?

Gabriela Czernecka 30 października 2019 15:55
Księżna Kate, księżna Meghan, Wimbledon, Kate i Meghan, Kate Middleton, Meghan Markle
Fot. East News

Książę Harry i księżna Meghan kilka tygodni temu wszczęli wojnę z mediami. Para od jakiegoś czas walczy z nieprzychylnymi komentarzami i krytycznymi artykułami na swój temat. Szczególnie negatywnie brytyjskie media rozpisywały się o Meghan, nie szczędząc jej przykrych słów. Wszystko wskazuje jednak na to, że najgorsze księżna Sussex ma już za sobą. Wywiad, którego udzieliła przystopował lawinę krytyki, która z pewnością znów powróci.  Teraz jednak Meghan znalazła sprzymierzeńca w samej księżnej Kate, która jest bardzo zdeterminowana, by pomóc księżnej Sussex odzyskać dobre imię i… święty spokój. 

Kate i Meghan kontra media

Jak podaje magazyn New Idea, księżna Kate rozpoczęła małą krucjatę i zachęca wszystkich do publicznego poparcia Harry’ego i Meghan. Księżna Cambridge postanowiła otwarcie wyrazić swoje poparcie wobec postawy książęcej pary Sussex, która od kilku tygodni walczy z mediami. Książę Harry wystosował wówczas oświadczenie, w którym otwarcie poinformował o tym, że wraz z żoną pozywa prasę, za szkalowanie jego ukochanej. Jakiś czas temu w stacji ITV ukazał się film, w którym Meghan otwarcie mówi o tym, z czym ostatnio się zmagała: „Nigdy nie myślałam, że to będzie łatwe, ale myślałam, że będzie sprawiedliwe”, opowiada w poruszającym wideo. 

Przed nadmierną atencją mediów uprzedzali księżną przyjaciele, ale wówczas Meghan sądziła, że to, o czym mówią nie ma racji bytu: „Mówili: ‚Jesteśmy pewni, że on [książę Harry – przyp. red.] jest cudowny, ale nie powinnaś tego robić, ponieważ brytyjskie tabloidy zrujnują ci życie’. Ale jestem bardzo naiwna, jestem Amerykanką i nie spotkałam się wcześniej z czymś takim. Odpowiedziałam im: ‚O czym wy mówicie? To nie ma sensu! Nie piszą o mnie w tabloidach’. Więc tak... to było trudne”, ujawnia księżna.

Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images

„Jest to coś, z czym naprawdę trudno się pogodzić. Gdyby wszystko było uczciwe, gdybym zrobiła coś złego, jako pierwsza bym przeprosiła. Ale kiedy ludzie zarzucają mi rzeczy, które absolutnie nie mają miejsca, i pomimo wyjaśnienia, że to nieprawda, nadal to robią – nie znam nikogo na świecie, dla kogo byłoby to normalne”, dodała Meghan. Po emisji filmu Harry & Meghan: An African Journey, internauci w social mediach wyrazili poparcie wobec jej postawy. Poruszające przemówienie spotkało się z tak wielką aprobatą fanów i ogromnym zrozumieniem, że w sieci pojawiły się tysiące oznaczeń #WeLoveYouMeghan (kochamy cię, Meghan), mające na celu okazać księżnej wsparcie.

Teraz Meghan postanowiła wesprzeć także Kate. Księżna Cambridge chce wraz z mężem otwarcie zakomunikować światu, że z Harrym i jego żoną są w świetnych stosunkach: „Za kulisami powiedziano mi, że  Kate robi wszystko, co w jej mocy, by zebrać wszystkich razem i pomóc Meghan”, mówi Phil Dampier, autor książki Royally Suited: Harry and Meghan in Own Words

Według tabloidu, Kate skontaktowała się z Meghan telefonicznie. Księżne rozmawiały o tym, w jaki sposób mogłyby poprawić swoje relacje. Szczególnie w obliczu ostatnich wydarzeń, panie postanowiły odłożyć na bok dotychczasowe konflikty i nieporozumienia. Księżna Cambridge postanowiła okazać żonie Harry’ego wsparcie i powiedziała, że zrobi wszystko, by jej pomóc: „Kate współczuje Meghan, bo widzi, jak bardzo się tym przejmuje”, wyjaśnia Dampier. 

Księżna Cambridge podzieliła się z Meghan swoimi złymi doświadczeniami z prasą, jakich miała okazję doświadczyć, gdy spotykała się z Williamem: „Catherine powiedziała Meghan, że każdy członek rodziny królewskiej - w tym ona sama - ma za sobą trudne doświadczenia z prasą, ale ważne jest, by uczyć się na błędach, poradzić sobie z tym i iść dalej”, pisze Dampier.

Przypomnijmy, że na początku związku Williama z Kate nie najlepiej pisano o stylu przyszłej księżnej, ale nigdy nie krytykowano jej w taki sposób, w jaki obecnie pisze się o Meghan. Księżna Cambridge jako matka trójki dzieci, której media dały czas na dojście do formy, nie pisały negatywnie o jej powrocie do sylwetki, dziś nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego żonę Harry'ego spotyka coś takiego. 

Wygląda na to, że księżne postanowiły puścić w niepamięć dawne konflikty. Złośliwi pytają jednak na jak długo... ale my mamy nadzieję, że już niebawem znów zobaczymy całą „wspaniałą” czwórkę razem.  

księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages

księżna Kate i księżna Meghan
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.