Jak teraz wygląda życie jej córki i syna? Dziś gwiazda Klanu obchodziłaby urodziny

Konrad Szczęsny 21 lutego 2023 07:46

W ostatnich latach życia Agnieszki Kotulanki to właśnie dzieci się nią opiekowały. Serialowa Krystyna Lubicz doczekała się dwójki. Syna Michała urodziła w 1985 roku, a dwa lata później na świat przyszła córka Katarzyna. Jednak związek aktorki z ich ojcem, Jackiem Sas-Uhrynowskim nie przetrwał próby czasu... Para rozwiodła się w 1992 roku, po dwunastu latach małżeństwa. Kim są dzieci Agnieszki Kotulanki, Michał i Katarzyna Sas-Uhrynowscy? 20 lutego minęła 5. rocznica śmierci aktorki...

Mąż Agnieszki Kotulanki, Jacek Sas-Uhrynowski

Poznali się w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej pod koniec lat 70. Ślub wzięli w 1980 roku. Dziewięć lat później wyemigrowali do Kanady. Córka aktorki, Katarzyna, została w Polsce z dziadkami. „Chciałam silnej ręki, kogoś zdecydowanego, kto narzuca, wymaga, egzekwuje. Jest i było mi to potrzebne do przezwyciężania lęków, wahań, czasem histerii”, zwierzała się w wywiadach aktorka.

Mówi się, że w Kanadzie ich małżeństwo przeszło próbę, której nie przetrwało, dlatego dwa lata później Agnieszka Kotulanka załamana wróciła do Polski z sześcioletnim Michałem na rękach i zaczęła układać sobie życie na nowo. Małżeństwo z Jackiem Sas-Uhrynowskim definitywnie zakończyła w 1992 roku. On po rozwodzie ponownie się ożenił.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Anna Dymna z poruszającym apelem. Kolejne niepowodzenie załamało aktorkę

Dzieci Agnieszki Kotulanki, Katarzyna Sas-Uhrynowska i Michał Uhrynowski

38-letni Michał i 36-letnia dziś Katarzyna nie poszli w ślady rodziców. Wybrali karierę w gastronomii. W 2016 roku otworzyli w Warszawie na ulicy Pięknej restaurację Sas Duck&Chicken. Ona była pomysłodawczynią projektu i kucharką, on managerem miejsca. Niestety, w 2018 roku byli zmuszeni ją zamknąć.

„To był dla Kasi duży cios, wiązała z tym miejscem duże nadzieje, gotowanie od zawsze jest jej ogromną pasją, ale lokalizacja była niesprzyjająca. Samo miejsce jest uważane za pechowe, to już któraś restauracja z rzędu, która musiała zostać zamknięta z powodu słabego ruchu. Choć w weekendy klienci tłumnie przybywali w to miejsce, w tygodniu był z tym problem”, zdradziła nam znajoma pary.

W 2013 roku doszła do tego konieczność pomagania mamie. "Opiekowała się nią, cała odpowiedzialność za mamę spoczywała na jej barkach. Nie miały może najlepszych relacji, ale Kasia pomagała mamie, jak tylko mogła. Jej śmierć to dla niej ogromny cios", mówił informator.

Inną pasją Katarzyny Sas-Uhrynowskiej od zawsze był konie. Tej dyscyplinie sportowej córka aktorki oddaje się od kilku lat. W galerii (zdjęcie cztery i pięć) możesz zobaczyć, jak wygląda córka Agnieszki Kotulanki. W jednym z wywiadów aktorka zapytana o córkę, wspomniała, że Katarzyna marzyła o tym, żeby zostać weterynarzem, do czego jej mama zawsze szczerze ją zachęcała. Po upadku restauracji, którą prowadziła z bratem, Katarzyna Sas-Uhrynowska postanowiła spróbować swoich sił na kierunku weterynarii.

Michał Uhrynowski po zamknięciu rodzinnego biznesu zajął się obrotem nieruchomościami, a obecnie, jak informowało "Na żywo", syn zmarłej 20 lutego 2018 roku Kotulanki pracuje w branży gastronomicznej i współpracuje z ojcem.

Czytaj też: Marian Glinka miał być „polskim Schwarzeneggerem”. Zmarł krótko po tym, jak usłyszał diagnozę

Dzieci Anieszki Kotulanki wypełniły jej ostatnią wolę

W 2019 roku, rok po śmierci ich mamy, Katarzyna i Michał wystawili jej mieszkanie na warszawskim Urysnowie na sprzedaż. Jak podawał tygodnik "Na Żywo" w 2019 roku, aktorka już dawno nosiła się  z takim zamiarem, bowiem to miejsce łączyło się dla niej ze złymi wspomnieniami. 

"Agnieszka chciała zacząć nowe życie, odciąć się od tego mieszkania, otoczenia i sklepów, które kojarzyły się jej przede wszystkim z kupowaniem alkoholu" - wyznała osoba z otoczenia rodziny. Dla dzieci aktorki nie było to łatwe zadanie — było to miejsce ich dzieciństwa, to tam się wychowali, ostatecznie zdecydowali się zostawić za sobą przeszłość. 

Pozbierali pamiątki, które zostały. Najwięcej było zdjęć, ale też dwie statuetki Telekamery "Tele Tygodnia", przyznane Agnieszce przez widzów za rolę w "Klanie" - zdradziła dla "Na Żywo" przyjaciółka rodziny. 

Książka o Agnieszce Kotulance

Bliska osoba z otoczenia rodziny poinformowała tygodnik "Na Żywo" o propozycji wydania książki, jaką dostały dzieci Agnieszki Kotulanki. "Byłby to wywiad rzeka. Kasia i Michał musieliby opowiedzieć o pięknych, wzruszających chwilach spędzonych z mamą, ale też o jej szalenie trudnej walce z chorobą alkoholową. A oni nie chcą tego pamiętać i wspominać, bo to były najtrudniejsze lata ich życia" - poinformowała przyjaciółka rodziny w lutym 2021 roku.

Ostatecznie jednak Kasia i Michał odrzucili propozycję wydawnictwa. Oboje zgodnie uznali, że wspominanie ostatnich lat życia mamy w rozległym wywiadzie byłoby dla nich zbyt bolesne.  

ZobaczPiotr Jacoń opisał problem transpłciowej córki. Wiktoria utraciła certyfikat szczepienia

Ostatni wywiad Agnieszki Kotulanki

Jedyny wywiad, którego od czasu zniknięcia z show-biznesu udzieliła Agnieszka Kotulanka, został opublikowany w czerwcu 2014 roku w Fakcie. Aktorka zwierzyła się w nim z problemów zdrowotnych, mówiąc: „Miałam taką przygodę z psem. Bark mi wyskoczył i teraz chodzę na rehabilitację. Pies mnie pociągnął, było ciemno, potknęłam się i wywróciłam”, relacjonowała. Zaprzeczyła równocześnie, jakoby opuściła ją rodzina i znajomi, zaś do oskarżeń o chorobę alkoholową nie chciała się odnieść. Szybko go również zakończyła i powiedziała, że nie chce udzielać już żadnych wywiadów...

Nigdy nie zapomnimy o talencie pani Agnieszki... 

1/6
Agnieszka Kotulanka
Copyright @East News
1/6

Agnieszka Kotulanka zmarła 20 lutego. Wiadomość o jej śmierci obiegła media dzisiaj po tym, jak dzieci aktorki - Michał i Kasia - opublikowali nekrolog na stronie wyborcza.pl

2/6
Agnieszka Kotulanka
Copyright @East News
2/6

Dzieci Agnieszki Kotulanki mają dzisiaj odpowiednio 37 (syn Michał) i 35 (córka Kasia) lata. Do niedawna pracowali w branży gastronomicznej.

3/6
Agnieszka Kotulanka nie żyje
Copyright @East News
3/6

Dzieci Agnieszki Kotulanki nie poszły w ślady sławnych rodziców. Jednak drzemie w nich artystyczna dusza.

4/6
Katarzyna Sas-Uhrynowska, córka Agnieszki Kotulanki. Kim jest?
Copyright @Facebook/Sas Duck&Chicken
4/6

Tak wygląda córka Agnieszki Kotulanki, Katarzyna Sas-Uhrynowska. Jej pasją jest gotowanie. Do 2018 roku miała restaurację w centrum Warszawy. Niestety, była zmuszona ją zamknąć.

5/6
Katarzyna Sas-Uhrynowska, córka Agnieszki Kotulanki. Kim jest?
Copyright @Facebook/Sas Duck&Chicken
5/6

Tak wygląda córka Agnieszki Kotulanki, Katarzyna Sas-Uhrynowska. Ma 36 lat, jej pasją jest gotowanie i jazda konna. Posiada także dwa psy. 

6/6
Katarzyna Sas-Uhrynowska, Michał Sas-Uhrynowski, dzieci Agnieszki Kotulanki, pogrzeb aktorki, Legionowo, 27.02.2018 rok
Copyright @East News
6/6

Katarzyna Sas-Uhrynowska, Michał Sas-Uhrynowski, dzieci Agnieszki Kotulanki, pogrzeb aktorki, Legionowo, 27.02.2018 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.