Kim są syn i córka gwiazdy? Jak dziś wygląda ich życie?

Konrad Szczęsny 20 lutego 2022 09:13

To dzieci opiekowały się Agnieszką Kotulanką w ostatnich latach życia. Serialowa Krystyna Lubicz urodziła syna Michała w 1985 roku. Córkę Katarzynę dwa lata później. Niestety, związek aktorki z Jackiem Sas-Uhrynowskim, ich ojcem, nie przetrwał próby czasu. Rozwiedli się w 1992 roku, po dwunastu latach małżeństwa. Kim są dzieci aktorki i czym się dzisiaj zajmują?

Mąż Agnieszki Kotulanki, Jacek Sas-Uhrynowski

Poznali się w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej pod koniec lat 70. Ślub wzięli w 1980 roku. Dziewięć lat później wyemigrowali do Kanady. Córka aktorki, Katarzyna, została w Polsce z dziadkami. „Chciałam silnej ręki, kogoś zdecydowanego, kto narzuca, wymaga, egzekwuje. Jest i było mi to potrzebne do przezwyciężania lęków, wahań, czasem histerii”, zwierzała się w wywiadach aktorka.

Mówi się, że w Kanadzie ich małżeństwo przeszło próbę, której nie przetrwało, dlatego dwa lata później Agnieszka Kotulanka załamana wróciła do Polski z sześcioletnim Michałem na rękach i zaczęła układać sobie życie na nowo. Małżeństwo z Jackiem Sas-Uhrynowskim definitywnie zakończyła w 1992 roku. On po rozwodzie ponownie się ożenił.

Dzieci Agnieszki Kotulanki, Katarzyna Sas-Uhrynowska i Michał Uhrynowski

36-letni Michał i 34-letnia dziś Katarzyna nie poszli w ślady rodziców. Wybrali karierę w gastronomii. W 2016 roku otworzyli w Warszawie na ulicy Pięknej restaurację Sas Duck&Chicken. Ona była pomysłodawczynią projektu i kucharką, on managerem miejsca. Niestety, w 2018 roku byli zmuszeni ją zamknąć.

„To był dla Kasi duży cios, wiązała z tym miejscem duże nadzieje, gotowanie od zawsze jest jej ogromną pasją, ale lokalizacja była niesprzyjająca. Samo miejsce jest uważane za pechowe, to już któraś restauracja z rzędu, która musiała zostać zamknięta z powodu słabego ruchu. Choć w weekendy klienci tłumnie przybywali w to miejsce, w tygodniu był z tym problem”, zdradziła nam znajoma pary.

W 2013 roku doszła do tego konieczność pomagania mamie.

– Opiekowała się nią, cała odpowiedzialność za mamę spoczywała na jej barkach. Nie miały może najlepszych relacji, ale Kasia pomagała mamie, jak tylko mogła. Jej śmierć to dla niej ogromny cios – wyznało nasze źródło.

Inną pasją Katarzyny Sas-Uhrynowskiej od zawsze był konie. Tej dyscyplinie sportowej córka aktorki oddaje się od kilku lat. W galerii (zdjęcie cztery i pięć) możesz zobaczyć, jak wygląda córka Agnieszki Kotulanki. W jednym z wywiadów aktorka zapytana o córkę, wspomniała, że Katarzyna marzyła o tym, żeby zostać weterynarzem, do czego jej mama zawsze szczerze ją zachęcała. Po upadku restauracji, którą prowadziła z bratem, Katarzyna Sas-Uhrynowska postanowiła spróbować swoich sił na kierunku weterynarii.

Michał Uhrynowski po zamknięciu rodzinnego biznesu zajął się obrotem nieruchomościami, a obecnie, jak informuje "Na żywo", syn zmarłej 20 lutego 2018 roku Kotulanki pracuje w branży gastronomicznej i współpracuje z ojcem.

Dzieci Anieszki Kotulanki wypełniły jej ostatnią wolę

W 2019 roku, rok po śmierci ich mamy, Katarzyna i Michał wystawili jej mieszkanie na warszawskim Urysnowie na sprzedaż. Jak podawał tygodnik "Na Żywo" w 2019 roku, aktorka już dawno nosiła się  z takim zamiarem, bowiem to miejsce łączyło się dla niej ze złymi wspomnieniami. 

"Agnieszka chciała zacząć nowe życie, odciąć się od tego mieszkania, otoczenia i sklepów, które kojarzyły się jej przede wszystkim z kupowaniem alkoholu" - wyznała osoba z otoczenia rodziny. Dla dzieci aktorki nie było to łatwe zadanie — było to miejsce ich dzieciństwa, to tam się wychowali, ostatecznie zdecydowali się zostawić za sobą przeszłość. 

Pozbierali pamiątki, które zostały. Najwięcej było zdjęć, ale też dwie statuetki Telekamery "Tele Tygodnia", przyznane Agnieszce przez widzów za rolę w "Klanie" - zdradziła dla "Na Żywo" przyjaciółka rodziny. 

Książka o Agnieszce Kotulance

Bliska osoba z otoczenia rodziny poinformowała tygodnik "Na Żywo" o propozycji wydania książki, jaką dostały dzieci Agnieszki Kotulanki. 

"Byłby to wywiad rzeka. Kasia i Michał musieliby opowiedzieć o pięknych, wzruszających chwilach spędzonych z mamą, ale też o jej szalenie trudnej walce z chorobą alkoholową. A oni nie chcą tego pamiętać i wspominać, bo to były najtrudniejsze lata ich życia" - poinformowała przyjaciółka rodziny.

Ostatecznie jednak Kasia i Michał odrzucili propozycję wydawnictwa. Oboje zgodnie uznali, że wspominanie ostatnich lat życia mamy w rozległym wywiadzie byłoby dla nich zbyt bolesne.  

Ostatni wywiad Agnieszki Kotulanki

Jedyny wywiad, którego od czasu zniknięcia z show-biznesu udzieliła Agnieszka Kotulanka, został opublikowany w czerwcu 2014 roku w Fakcie. Aktorka zwierzyła się w nim z problemów zdrowotnych, mówiąc: „Miałam taką przygodę z psem. Bark mi wyskoczył i teraz chodzę na rehabilitację. Pies mnie pociągnął, było ciemno, potknęłam się i wywróciłam”, relacjonowała. Zaprzeczyła równocześnie, jakoby opuściła ją rodzina i znajomi, zaś do oskarżeń o chorobę alkoholową nie chciała się odnieść. Szybko go również zakończyła i powiedziała, że nie chce udzielać już żadnych wywiadów. 

1/5
Agnieszka Kotulanka
Copyright @East News
1/5

Agnieszka Kotulanka zmarła 20 lutego. Wiadomość o jej śmierci obiegła media dzisiaj po tym, jak dzieci aktorki - Michał i Kasia - opublikowali nekrolog na stronie wyborcza.pl

2/5
Agnieszka Kotulanka
Copyright @East News
2/5

Dzieci Agnieszki Kotulanki mają dzisiaj odpowiednio 36 (syn Michał) i 34 (córka Kasia) lata. Do niedawna pracowali w branży gastronomicznej.

3/5
Agnieszka Kotulanka nie żyje
Copyright @East News
3/5

Dzieci Agnieszki Kotulanki nie poszły w ślady sławnych rodziców. Jednak drzemie w nich artystyczna dusza.

4/5
Katarzyna Sas-Uhrynowska, córka Agnieszki Kotulanki. Kim jest?
Copyright @Facebook/Sas Duck&Chicken
4/5

Tak wygląda córka Agnieszki Kotulanki, Katarzyna Sas-Uhrynowska. Jej pasją jest gotowanie. Do 2018 roku miała restaurację w centrum Warszawy. Niestety, była zmuszona ją zamknąć.

5/5
Katarzyna Sas-Uhrynowska, córka Agnieszki Kotulanki. Kim jest?
Copyright @Facebook/Sas Duck&Chicken
5/5

Tak wygląda córka Agnieszki Kotulanki, Katarzyna Sas-Uhrynowska. Ma 34 lata, jej pasją jest gotowanie i jazda konna. Posiada także dwa psy. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.