Kim są córka i syn gwiazdy?

Konrad Szczęsny 24 lutego 2018 17:00

To dzieci opiekowały się Agnieszką Kotulanką w ostatnich latach życia. Serialowa Krystyna Lubicz urodziła syna Michała w 1985 roku. Córkę Katarzynę dwa lata później. Niestety, związek aktorki z Jackiem Sas-Uhrynowskim, ich ojcem, nie przetrwał próby czasu. Rozwiedli się w 1992 roku, po dwunastu latach małżeństwa. Kim są dzieci aktorki i czym się dzisiaj zajmują?

Mąż Agnieszki Kotulanki, Jacek Sas-Uhrynowski

Poznali się w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej pod koniec lat 70. Ślub wzięli w 1980 roku. Dziewięć lat później wyemigrowali do Kanady. Córka aktorki, Katarzyna, została w Polsce z dziadkami. „Chciałam silnej ręki, kogoś zdecydowanego, kto narzuca, wymaga, egzekwuje. Jest i było mi to potrzebne do przezwyciężania lęków, wahań, czasem histerii”, zwierzała się w wywiadach aktorka.

Mówi się, że w Kanadzie ich małżeństwo przeszło próbę, której nie przetrwało, dlatego dwa lata później Agnieszka Kotulanka załamana wróciła do Polski z sześcioletnim Michałem na rękach i zaczęła układać sobie życie na nowo. Małżeństwo z Jackiem Sas-Uhrynowskim definitywnie zakończyła w 1992 roku. On po rozwodzie ponownie się ożenił.

Dzieci Agnieszki Kotulanki, Katarzyna Sas-Uhrynowska i Michał Uhrynowski

32-letni Michał i 30-letnia dziś Katarzyna nie poszli w ślady rodziców. Wybrali karierę w gastronomii. W 2016 roku otworzyli w Warszawie na ulicy Pięknej restaurację Sas Duck&Chicken. Ona była pomysłodawczynią projektu i kucharką, on menagerem miejsca. Niestety, w zeszłym roku byli zmuszeni ją zamknąć.

„To był dla Kasi duży cios, wiązała z tym miejscem duże nadzieje, gotowanie od zawsze jest jej ogromną pasją, ale lokalizacja była niesprzyjająca. Samo miejsce jest uważane za pechowe, to już któraś restauracja z rzędu, która musiała zostać zamknięta z powodu słabego ruchu. Choć w weekendy klienci tłumnie przybywali w to miejsce, w tygodniu był z tym problem”, zdradziła nam znajoma pary.

Póki co córka zmarłej 20 lutego Agnieszki Kotulanki zamierza odpocząć od gastronomii, którą zajmowała się przez kilka ostatnich lat. W 2013 roku doszła do tego konieczność pomagania mamie.

– Opiekowała się nią, cała odpowiedzialność za mamę spoczywała na jej barkach. Nie miały może najlepszych relacji, ale Kasia pomagała mamie, jak tylko mogła. Jej śmierć to dla niej ogromny cios – dodaje nasze źródło.

Inną pasją Katarzyny Sas-Uhrynowskiej są konie. Tej dyscyplinie sportowej córka aktorki oddaje się od kilku lat. W galerii (zdjęcie cztery i pięć) możesz zobaczyć, jak wygląda córka Agnieszki Kotulanki.

Ostatni wywiad Agnieszki Kotulanki

Jedyny wywiad, którego od czasu zniknięcia z show-biznesu udzieliła Agnieszka Kotulanka, został opublikowany w czerwcu 2014 roku w Fakcie. Aktorka zwierzyła się w nim z problemów zdrowotnych, mówiąc: „Miałam taką przygodę z psem. Bark mi wyskoczył i teraz chodzę na rehabilitację. Pies mnie pociągnął, było ciemno, potknęłam się i wywróciłam”, relacjonowała. Zaprzeczyła równocześnie, jakoby opuściła ją rodzina i znajomi, zaś do oskarżeń o chorobę alkoholową nie chciała się odnieść. Szybko go również zakończyła i powiedziała, że nie chce udzielać już żadnych wywiadów.

Pogrzeb Agnieszki Kotulanki odbędzie się we wtorek, 27 lutego, w parafii św. Józefa Oblubieńca w Legionowie. Później jej ciało zostanie złożone do grobu na lokalnym cmentarzu.  J

1/5
Agnieszka Kotulanka
Copyright @East News
1/5

Agnieszka Kotulanka zmarła 20 lutego. Wiadomość o jej śmierci obiegła media dzisiaj po tym, jak dzieci aktorki - Michał i Kasia - opublikowali nekrolog na stronie wyborcza.pl

2/5
Agnieszka Kotulanka
Copyright @East News
2/5

Dzieci Agnieszki Kotulanki mają dzisiaj odpowiednio 32 (syn Michał) i 30 (córka Kasia) lat. Do niedawna pracowali w branży gastronomicznej.

3/5
Agnieszka Kotulanka nie żyje
Copyright @East News
3/5

Dzieci Agnieszki Kotulanki nie poszły w ślady sławnych rodziców. Jednak drzemie w nich artystyczna dusza.

4/5
Katarzyna Sas-Uhrynowska, córka Agnieszki Kotulanki. Kim jest?
Copyright @Facebook/Sas Duck&Chicken
4/5

Tak wygląda córka Agnieszki Kotulanki, Katarzyna Sas-Uhrynowska. Jej pasją jest gotowanie. Do zeszłego roku miała restaurację w centrum Warszawy. Niestety, była zmuszona ją zamknąć.

5/5
Katarzyna Sas-Uhrynowska, córka Agnieszki Kotulanki. Kim jest?
Copyright @Facebook/Sas Duck&Chicken
5/5

Tak wygląda córka Agnieszki Kotulanki, Katarzyna Sas-Uhrynowska. Ma 30 lat, jej pasją jest gotowanie. Posiada także dwa psy. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.