Katarzyna Figura rozwiodła się
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Figura wróciła do bolesnych wspomnień w wywiadzie z Magdą Mołek 

Aktorka nie potrafiła powstrzymać łez

Dorota Falkowska 24 listopada 2022 21:03
Katarzyna Figura rozwiodła się
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM

"Kiedyś wam się przyglądałam i pomyślałam sobie... (...) można mieć dzieci, można mieć partnera i ten idealny obrazek istnieje", powiedziała Magda Mołek w rozmowie z Katarzyną Figurą. Życie aktorki u boku jej byłego męża, z pozoru wydawało się idealnym obrazkiem, rzeczywistość wyglądała jednak zupełnie inaczej... Katarzyna Figura po 14 latach życia w przemocowym związku, w 2012 roku po raz pierwszy opowiedziała publicznie swoją historię. W najnowszej rozmowie z Magdą Mołek w programie "W moim stylu" aktorka wraca do tych wspomnień, nie kryjąc emocji i łez. 

Katarzyna Figura przez 14 lat żyła w przemocowym związku

1998 był rokiem, w którym w życiu Katarzyny Figury pojawił się amerykański przedsiębiorca i producent filmowy Kai Schoenhals. Dwa lata później mężczyzna został mężem aktorki, a następnie ojcem jej dzieci. Para doczekała się dwóch córek, Koko i Kaszmir. Media przedstawiały całą czwórkę niczym idealną rodzinę. Aktorka nie zaprzeczała temu wykreowanemu obrazowi przez kolejne kilkanaście lat. Dopiero w 2012 roku na łamach magazynu VIVA! odważyła się opowiedzieć swoją historię. Katarzyna Figura ujawniła, że żyje w przemocowym związku. 

"Przez 14 lat ukrywałam, jak naprawdę wygląda moje prywatne życie. Dlaczego? Która kobieta chce przyznać, że tkwi w toksycznym związku? Że jest poniżana, upokarzana, bita? I, co najgorsze, pozwala na to!", wyznała w magazynie VIVA! w 2012 r. Aktorka opisała, że jej mąż znęca się nad nią fizycznie. "To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową?"

Katarzyna Figura, sesja dla magazynu VIVA! 2012

Katarzyna Figura: wstrząsające wyznanie na temat jej małżeństwa
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Katarzyna Figura nie kryła łez podczas rozmowy z Magdą Mołek 

Katarzyna Figura i Kai Schoenhals przez ostatnie dziesięć lat toczyli sądową batalię. Aktorka na rozwód czekała kilka lat. Dopiero rozprawa z 24 września 2021 roku unieważniła to małżeństwo i pozwoliła zamknąć mroczny rozdział w życiu Katarzyny Figury. 

Aktorka nie unika w wywiadach trudnych pytań o swoją bolesną przeszłość, pokazała to m.in. w rozmowie z Dawidem Dudko, jednak wracanie do tych wspomnień sporo aktorkę kosztuje. Katarzyna Figura nie umiała ukryć emocji podczas wywiadu z Magdą Mołek w programie "W moim stylu".

"Kiedyś wam się przyglądałam i pomyślałam sobie... (...) można mieć dzieci, można mieć partnera i ten idealny obrazek istnieje. I potem, kiedy ten idealny obrazek nie istnieje, to pomyślałam – ile trzeba mieć odwagi, żeby zawalić taki pomnik. Zrobiłaś nieprawdopodobną rzecz w czasach, w których tego nie robiono", zaczęła trudny temat Magda Mołek. Słowa prowadzącej program wywołały w Katarzynie Figurze łzy. 

"To był mój jedyny ratunek i tak też później to zostało przez sąd określone, że miałam prawo do postąpienia w taki sposób, czyli do wystąpienia publicznego, dlatego, że czyniłam to w obronie zdrowia i życia moich dzieci i moim własnym. Przepraszam, to jest strasznie mocne", przyznała poruszona tym tematem aktorka.

Czytaj także: Kasia Figura za rozstanie z mężem zapłaciła wysoką cenę: "Życie moje i córek było zagrożone"

Katarzyna Figura w programie Magdy Mołek "W moim stylu"

Katarzyna Figura wróciła do bolesnych wspomnień w wywiadzie z Magdą Mołek 
Fot. YouTube/W MOIM STYLU Magda Mołek

Katarzyna Figura o swoich dzieciach  

Katarzyna Figura już na samym początku rozmowy z Magdą Mołek, gdy temat zszedł na jej dzieci, zaczęła ukradkiem ocierać łzy. Aktorka przyznała ze wzruszeniem, że jej dzieci mówią do niej "mamuś". Zapytana przez dziennikarkę, co jest takiego w tym słowie, co ją porusza, ze łzami w oczach odpowiedziała: "W tym słowie jest wszystko. Bezgraniczna, bezwarunkowa miłość. I to jest też wzajemne". 

W późniejszej części wywiadu Magda Mołek ponownie poruszyła temat dzieci Kasi Figury. Zapytana o swoje córki, aktorka podzieliła się ich obecnymi planami na życie, nie kryjąc przy tym emocji.

"Moja mapa życiowa się bardzo zmieniła. Właściwie tak już na dobre w tym roku, bo tak: Koko już od ponad roku studiuje w Paryżu reżyserię filmową, więc wyfrunęła ponad rok temu", zaczęła Katarzyna Figura. 

"Kaszmirka, która ją odwiedziła w kwietniu tego roku, po przyjeździe zapytała mnie, czy może kontynuować swoją edukację licealną w Paryżu i być razem z siostrą. Kaszmirka też wyfrunęła", dodała.  

Zobacz też: Katarzyna Figura szczerze o relacji z jedynym synem! Kim jest Aleksander Chmielewski?

Katarzyna Figura na planie programu Dzień Dobry TVN, Warszawa, 13.03.2022

Fot. Jerzy Dudek/DDTVN/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.