Katarzyna Dowbor FB
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
O NIEJ JEST GŁOŚNO

„Jestem słabą teściową...’’. Katarzyna Dowbor po raz pierwszy o relacjach z Joanną Koroniewską!

Weronika Kostyra 27 grudnia 2017 18:00
Katarzyna Dowbor FB
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

 

Katarzyna Dowbor to ikona telewizji. Widzowie kochają ją od lat i tak samo jak ona byli zaskoczeni zakończeniem jej współpracy z TVP. Dziennikarka szybko odnalazła się z nowej rzeczywistości – dalej robi to, co kocha, prowadząc program z misją. Praca zawsze była jej pasją, ale ważne w jej życiu są też inne sprawy – rodzina i ukochane zwierzęta.

Katarzyna Dowbor o odejściu z TVP

W najnowszym wywiadzie Katarzyna Dowbor opowiedziała o największych zmianach w swoim życiu. W rozmowie z „Gazeta.pl” opowiedziała Angelice Swobodzie o odejściu z telewizji publicznej: „Zostałam zwolniona, na szczęście nie dyscyplinarnie, bo do tego nie było powodów. Usłyszałam, że nie pasuję do nowej koncepcji telewizji publicznej. Było to trochę naciągane (…) Stwierdziłam, że jak mnie nie chcą, to nie ma sensu, bym zostawała za wszelką cenę. Ostatecznie dobrze się stało. Odnalazłam się w innym miejscu, a rozdział z TVP uważam za zamknięty.

 

Odejście nie przebiegło w miłej atmosferze, a mimo to duma nie pozwoliła dziennikarce pokazać emocji. Dopiero po chwili, w samotności, pozwoliła sobie na płacz: „Byłam z siebie dumna, bo w środku oczywiście zbierało mi się na płacz, ale gdy ówczesny szef wręczył mi papier i powiedział, że nie ma już dla mnie miejsca, bo jest inna koncepcja, nie poleciały mi łzy. Rosła mi gula, ale przysięgłam sobie, że nie dam mu tej satysfakcji. Zaczął do mnie mówić na pani, choć wcześniej byliśmy kolegami i mówiliśmy sobie na „ty”. Mówię: „Wydaje mi się, że byliśmy po imieniu, ale rozumiem”. Przeczytałam papier i pytam: „Jak się załatwia obiegówkę, bo nigdy jej nie załatwiłam." A potem się pożegnałam i wyszłam. Nie zachowałam się emocjonalnie. To był w ogóle 1 maja, Święto Pracy. Wyszłam na przystanek tramwajowy, usiadłam i dopiero wtedy się poryczałam. A potem stwierdziłam, że zaczynam nowe życie. Długo na bezrobociu nie byłam, bo 2 miesiące później poszłam na casting do Naszego nowego domu”, opowiedziała.

 

Sama przyznaje, że zmiana wyszła jej na dobre, bo nowy program okazał się najlepszym w jej karierze. Po latach dziennikarka ma poczucie, że zmienia świat, a to co robi jest misją. Dodatkowo Katarzyna Dowbor przyznała się, że przez pracę i opiekę nad zwierzętami nie poświęca rodzinie tyle czasu ile by chciała, mimo że jest już babcią: „Jestem słabą teściową, bo zwykle mnie nie ma. Jestem też nietypową babcią, bo pracującą. Ale rzeczywiście bardzo Joasię lubię i gdyby nie była moją synową, pewnie byłaby moją koleżanką. I mam jedną podstawową zasadę - nie wtrącam się do życia młodych. Szanuję ich wybory”, zapewniła teściowa Joanny Koroniewskiej.

 

Katarzyna Dowbor, Joanna Koroniewska
Fot. East News

Na zdjęciu: Katarzyna Dowbor oraz jej synowa, aktorka Joanna Koroniewska 

 

Katarzyna Dowbor
Fot. East News

 

Zobacz także: TYLKO U NAS! Katarzyna Dowbor szczerze o swojej chorobie: „Mam za sobą już sześć lat ciężkiej walki...”

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.