Lista jest całkiem pokaźna!

Konrad Szczęsny 3 sierpnia 2019 18:53

Przypadek, wstyd a może zbieg okoliczności? Niewiele osób wie, że w polskim show-biznesie jest przynajmniej kilka osób, które... zmieniły nazwisko! W wywiadzie dla Dziennika fakt ten potwierdziła Karolina Korwin-Piotrowska. 

Karolina Korwin-Piotrowska zmieniła nazwisko

Kilka lat temu pisał o tym tygodnik Takie jest życie, jednak mało kto uwierzył wówczas w te rewelacje.

„Uważa wręcz, że jest niezwykle utalentowana i wyjątkowa. Do tego snobuje się na dawnych przodków. Lubi przypadkiem wtrącić, że jest cioteczną prawnuczką Marii Korwin-Piotrowskiej, czyli znanej pisarki Gabrieli Zapolskiej. Ale o tym, że po szkole zmieniła nazwisko z Sommer na Korwin-Piotrowska, żeby brzmiało bardziej szlachecko, zapomina już wspomnieć. Za to równie chętnie chwali się sławnym dziadkiem, który był współzałożycielem Polskiego Radia”, pisali zjadliwie redaktorzy i być może właśnie owa złośliwość miała wpływ na to, że mało osób wzięło wówczas te doniesienia na poważnie.

Karolina Korwin-Piotrowska o zmianie nazwiska

Jednak w 2018 roku w wywiadzie dla Dziennika Karolina Korwin-Piotrowska potwierdziła, że faktycznie zmieniła nazwisko. Dziennikarka mówiąc o swoim ojcu, który brał udział w Powstaniu Warszawskim wyznała, że miał on na nazwisko... Sommer!

„Mój ojciec Stanisław Sommer, pseudonim Makina nie kupił sobie orderu w sklepie z gadżetami modowymi, tylko dostał w czasie wojny za waleczność, za odwagę, za Polskę. Teraz tacy, jak on już się nie rodzą...”, podkreśliła.

Nie wyjaśniła jednak, dlaczego podjęła tę decyzję.

Które jeszcze gwiazdy zdecydowały się zmienić nazwisko? Tego dowiesz się z naszej galerii.  

1/9
Borys Szyc, VIVA! 11/2014
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
1/9

Borys Szyc tak naprawdę miał na nazwisko... Michalak! Gdy był studentem akademii teatralnej, przyjął panieńskie nazwisko matki.

„Jest krótsze, dosadniejsze, a także bardziej medialne. Choć w krajach anglojęzycznych mówią o mnie bardzo brzydko, czyli Borys Shits”, żartował w wywiadzie.

2/9
Dorota Chotecka w różowej spódnicy i żakiecie
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
2/9

Dorota Chotecka miała na nazwisko... Kapusta. Aktorka zmieniła je na początku studiów na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi i już jako Dorota Chotecka zadebiutowała w głośnym filmie Pożegnanie z Marią

3/9
Iza Miko
Copyright @Piotr Porębski/METALUNA
3/9

Nazwisko musiała także zmienić Iza Miko (ze swojsko brzmiącego Mikołajczak)! 

„Pewnego dnia agencja fotograficzna stwierdziła, że moje nazwisko nie mieści się nawet przy podpisach pod zdjęciami. „Może skrócisz na Miko?" I skróciłam, ale tylko zawodowo”.

4/9
Wojciech Modest Amaro w kucharskim stroju w Hell's Kitchen
Copyright @Maciej Piórko/Polsat
4/9

Wojciech Modest Amaro miał kiedyś na nazwisko Basiura. „Nazywam się tak od 20 lat i nie na potrzeby tego, że dzisiaj pojawiłem się w mediach”, podkreślił kilka lat temu. Dlaczego zdecydował się na zmianę? Tego możemy się jedynie domyślać...

5/9
Jerzy Połomski na koncercie "Pamiętajcie o artystach"
Copyright @ONS
5/9

Jerzy Połomski urodził się jako Jerzy... Pająk. Decyzję o zmianie nazwiska podjął na studiach na PWST pod wpływem wykładowcy Ludwika Sempolińskiego. „Powiedział: to nie jest nazwisko na afisz”. Nazwisko Połomski zawdzięcza koledze, który tak podpisał go na jednym z plakatów.

6/9
Viola Kołakowska
Copyright @Instagram@violkakolakowska
6/9

Była partnerka Tomasza Karolaka tak naprawdę nazywała się Kołek. Zmiana na lepiej brzmiące i nośne nazwisko Kołakowska wydaje się dosyć zrozumiała.

7/9
Viola Arlak i Krzysztof Hulboj w Tańcu z Gwiazdami 2014
Copyright @
7/9

Także aktorka Viola Arlak zdecydowała się na zmianę nazwiska. To prawdziwe brzmiało Zmarlak. Gwiazda postanowiła pozbyć się dwóch pierwszych liter. Już jako Violetta Arlak zadebiutowała w głośnym filmie Nic Doroty Kędzierzawskiej.

8/9
Violetta Villas
Copyright @East News
8/9

Violetta Villas urodziła się jako Czesława Cieślak. Pseudonim artystyczny przyjęła za radą Władysława Szpilmana. Powstał on w wyniku połączenia pierwszych liter imienia Violetta oraz członu las (Villas wyjaśniała, że wybrała tak, gdyż mieszkała blisko lasu), a także dodaniu drugiej litery l.

9/9
Czesław Niemen
Copyright @East News
9/9

Urodził się jako Czesław Juliusz Wydrzycki. Nazwisko Niemen przyjął od rzeki Niemen, płynącej w pobliżu jego miejsca urodzenia (Stare Wasiliszki, ówczesne województwo nowogrodzkie, obecnie Białoruś).

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.