Karel Gott, 1970 rok
Fot. akg-images / Horst Janke/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Co się dzieje z Karelem Gottem?! Artysta odwołał wszystkie koncerty

79-letni muzyk jest w poważnym stanie

Konrad Szczęsny 5 lutego 2019 07:53
Karel Gott, 1970 rok
Fot. akg-images / Horst Janke/EAST NEWS

Wydał ponad 100 autorskich albumów, jest uznawany za najwybitniejszego czeskiego piosenkarza w historii i właśnie szykował się do wielkiego jubileuszowego koncertu, który odbyć się miał 14 czerwca 2019 roku (miesiąc później artysta skończy 80 lat) w Pradze. Niestety, z uwagi na poważne problemy zdrowotne Karela Gotta występ odwołano. Dlaczego?

Krel Gott ma problemy zdrowotne. Co się dzieje z czeskim muzykiem?

Cztery lata temu, w 2015 roku, czeski muzyk potwierdził, że wykryto u niego nowotwór węzłów chłonnych. Fani artysty byli zaniepokojeni, tym bardziej, że media obiegła wieść, że postanowił on w tym czasie spisać testament! Na szczęście wczesną wiosną 2016 roku Karel Gott podzielił się informacją, że raka udało się spacyfikować. Dzięki temu mógł wrócić do aktywnego życia zawodowego i na nowo zacząć koncertować.

Niestety, wiele wskazuje na to że po niemal trzech latach koszmar powrócił. Potwierdziła to menadżerka artysty, która w rozmowie z tygodnikiem Rewia wyznała, że zmuszeni byli odwołać wielki koncert jubileuszowy w czeskiej Pradze, zaplanowany na 14 czerwca 2019 roku, na który zaproszeni byli przyjaciele muzyka i ci, którzy mieli okazję występować z nim w ciągu niemal sześćdziesięcioletniej kariery.

„Po konsultacjach z lekarzami postanowiliśmy już teraz odwołać jubileusz”, powiedziała.

Dodała, że nie chcą zajmować terminu muzykom, którzy w tym czasie mogą zagrać z innymi artystami. O tym, co dokładnie dolega Karelowi Gottowi, nie powiedziała  

Karel Gott na ślubie Haliny Mlynkovej
Fot. AFTERPARTY EXCLUSIVE

Karel Gott, 1970 rok
Fot. akg-images / Horst Janke/EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?