Julia Wieniawa, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
Z życia gwiazd

Julia Wieniawa ma dwuczłonowe nazwisko. Aktorka zdradziła, dlaczego tak jest

Prawda okazała się zaskakująca!

Marta Nawacka 4 listopada 2021 10:57
Julia Wieniawa, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Julia Wieniawa jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek młodego pokolenia. Widzowie mogą kojarzyć ją głównie z roli Pauli w serialu Rodzinka.pl, gdzie grała m.in. u boku Małgorzaty Kożuchowskiej i Tomasza Karolaka. Niewiele osób jednak wie, że aktorka ma dwuczłonowe nazwisko... Młoda kobieta zdradziła, jaki jest tego powód.

Julia Wieniawa – kariera

Młoda aktorka cieszy się sporą popularnością w naszym kraju, a jej konto na Instagramie obserwuje aż 2 miliony internautów. Julia Wieniawa chciała doskonalić swój warsztat aktorski, miała zamiar wyjechać po maturze do Nowego Jorku i zdawać na studia aktorskie, jednak ostatecznie nie zrealizowała tych planów. Przez to, że nie jest prawdziwą aktorką, młoda kobieta miała nie być mile widziana na deskach warszawskiego Teatru Komedia... Mimo to Julia się nie poddaje, pozostaje także aktywna w mediach społecznościowych, gdzie regularnie odpowiada na pytania fanów.

Czytaj też: Julia Wieniawa o związku z Nikodemem Rozbickim. Tak szczera jeszcze nie była

Julia Wieniawa, Viva! 1/2019
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Julia Wieniawa w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok 

Julia Wieniawa ujawniła prawdę o swoim nazwisku

Podczas jednej z sesji pytań i odpowiedzi w mediach społecznościowych, Julia Wieniawa została zapytana o swoje dwuczłonowe nazwisko. Mimo, że na co dzień go nie używa, to w opisie swojego internetowego profilu widnieje jako Julia Wieniawa-Narkiewicz. Młoda aktorka pospieszyła z odpowiedzią. „Wieniawa to herb, a Narkiewicz to człon. Kiedyś ktoś mnie zapytał, czy ja już kiedyś wyszłam za mąż i to dlatego. Otóż nie. To nazwisko po moim tacie”, wyjaśniła.

Jako potwierdzenie swoich słów, zamieściła screen z Wikipedii, z którego dowiadujemy się: „Herb szlachecki pochodzenia morawskiego noszący zawołanie Wieniawa. Przekazy legendarne umieszczają początki tego herbu w XI wieku, jednakże najstarsza znana pieczęć z tym herbem pochodzi z 1382 roku”. Co ciekawe, w herbie tym widnieje czarna głowa żubra na złotym tle, a zwierze ma w nozdrzach złote koło. Trzeba przyznać, że tego o Julii nie wiedzieliśmy!  

Zobacz także: Julia Wieniawa zmaga się z przewlekłą chorobą: „To wszystko to były objawy...”

Julia Wieniawa, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Julia Wieniawa w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.