Dzieci Jerzego Kalibabki, Gracja i Jacek Kalibabka
Fot. Instagram
O NIM JEST GŁOŚNO

Był w „Top model”, dziś syn słynnego „Tulipana” podbija sieć! Tak wygląda Jacek Kalibabka

Jego działalność dla niektórych może być kontrowersyjna...

Konrad Szczęsny 19 marca 2023 19:11
Dzieci Jerzego Kalibabki, Gracja i Jacek Kalibabka
Fot. Instagram

Głośno zrobiło się o nim na początku września 2020 roku. Wówczas Jacek Kalibabka wraz z siostrą Gracją pojawili się w programie „Top model”. Mimo że nie odnieśli wielkiego sukcesu sprawili, że o ich ojcu znów zaczęto mówić. Od tamtego czasu syn słynnego uwodziciela rozwija swoją karierę w sieci. Jest aktywny zarówno na Instagramie, jak i TikToku, gdzie prowadzi profil o wymownej nazwie „Casanova” i przeprowadza uliczne sondy. Jak zmienił się syn Jerzego „Tulipana” Kalibabki w ciągu ponad dwóch lat?

Jerzy Kalibabka miał 28 dzieci. Dwójka pojawiła się w Top model: Gracja i Jacek

Oszust i złodziej. Człowiek, który rozkochał w sobie i oszukał tysiące kobiet. Jerzy Kalibabka stał się najsłynniejszym przestępcą-uwodzicielem PRL-u. Jego pseudonim, „Tulipan” do dzisiaj jest synonimem casanovy, który porzuca i kradnie. 

U jednej jadłem śniadanie, u drugiej obiad, a u trzeciej kolację, następnego dnia szedłem do czwartej, piątej i szóstej, potem zmieniałem kolejność i tak w kółko. Od każdej pożyczałem pieniądze, których nigdy nie zwracałem. Nie musiałem ich zwracać, bo przecież z nimi spałem”, tłumaczył w jednym z wywiadów.

Jego burzliwe życie i przestępczą, niemal pięcioletnią karierę, przerwało aresztowanie przez milicję 15 kwietnia 1982 roku. Dwa lata później został skazany na 15 lat pozbawienia wolności i opłacenie miliona złotych grzywny. Wartość skradzionych przez niego przedmiotów sąd oszacował na blisko 15 milionów złotych, zaś lista osób, które oszukał bądź okradł, obejmowała ponad 200 nazwisk. Legendę Jerzego Kalibabki z pewnością umocnił serial „Tulipan”, który emitowano od 1986 roku (w roli głównej Jan Monczka). Był konsultantem przy jego powstawaniu, zaś za honorarium spłacił nałożoną na niego grzywnę. Na mocy amnestii został zwolniony po dziewięciu latach i ośmiu miesiącach odbywania kary. Zmarł 13 marca 2019 roku.

Jerzy Kalibabka jest ojcem 28 dzieci. Większość z nich stroni od mediów, ale dwójka jesienią 2020 roku wzięła udział w dziewiątej edycji „Top model”. Nazwisko Gracji i Jacka od razu rozpoznał Marcin Tyszka, który przypomniał, że historia ich ojca była niezwykle głośna. Córka seryjnego przestępcy stwierdziła wprost, że mimo złej sławy dla nich był po prostu kochającym ojcem. Ostatecznie to ona odniosła większy sukces: dostała się do domu modelek i zajęła w show TVN 10. miejsce. Ale inni uczestnicy za nimi nie przepadali.. „Gracja chce być tak perfekcyjna, że wychodzi jej to aż nadto. To samo tyczy się jej brata...”, stwierdziła jedna z konkurentek.

Czy przez nazwisko, które kojarzy cała Polska, czuli się kiedykolwiek wyobcowani lub napiętnowani? A może wręcz przeciwnie? „To zależy właśnie, bo są plusy i są minusy. Na pewno w dzieciństwie to były same minusy, żadnych plusów, natomiast pamiętam takie słowa ojca, że po prostu - dorośniesz i zobaczysz”, zwierzała się na kanapie „Dzień Dobry TVN” Gracja.

Co słychać u nich dzisiaj?

Czytaj także: Doczekał się 28 dzieci, miał opinię casanovy i krętacza. Kim był słynny uwodziciel Jerzy Kalibabka?

Jerzy Kalibabka, „Tulipan”, Szczecin, 04.08.1992 rok
Fot. Edward Iwanek/PAP

Jerzy Kalibabka, „Tulipan”, Szczecin, 04.08.1992 rok

Jacek Kalibabka: co dziś robi? TikTok Casanova, Instagram

Gracja pozostaje aktywna w mediach społecznościowych (Instagram - 37 tysięcy obserwujących i TikTok, gdzie obserwuje ją ponad 53 tysiące osób), swoje życie dzieli między Polskę i Niemcy. Na profilach publikuje głównie efekty sesji i widać, że przyszłość wiąże z modelingiem. 

O wiele ciekawsza jest działalność jej brata, zwłaszcza na TikToku. Jacek Kalibabka prowadzi profil o wymownej nazwie „Casanova.tv” (ma już 63 tys. obserwujących). Publikuje na nim filmiki, dokumentujące sondy uliczne. Twarz zasłania maską w stylu Zorro. Porusza w ich trakcie niezwykle kontrowersyjne tematy, takie jak „czy kobieta powinna pracować”, „od ilu cm zaczyna się prawdziwy facet”, „najdziwniejsza sytuacja z dziewczyną”, „co myślisz o seksie na pierwszej randce” oraz „ilu mieliście parterów seksualnych”.

Nie trzeba dodawać, że filmiki budzą spore emocje i internauci chętnie je komentują. Na Instagramie profil Jacka Kalibabka śledzi nieco ponad 17 tysięcy osób. Widać, że młodzieniec kocha podróże, dobrą zabawę i jest otoczony wianuszkiem przyjaciół oraz znajomych. 

Zdjęcia dzieci Jerzego Kalibabki możesz zobaczyć poniżej.  

Czytaj także: Casanova i krętacz czy przykładny ojciec? Oto nieznane fakty z życia Jerzego Kalibabki

Źrodło: VIVA!, Plejada.pl

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.