Janusz Gajos, Viva!
Fot. Jacek Poremba/talents
O tym się mówi

Janusz Gajos ostro o tym, co dzieje się w Polsce: „Jesteśmy ubezwłasnowolnieni”

Aktor krytycznie o rządach PiS!

Monika Katarzyna Krupska 10 kwietnia 2018 17:03
Janusz Gajos, Viva!
Fot. Jacek Poremba/talents

Gościem poniedziałkowych Faktów po Faktach był Janusz Gajos. Aktor, który rzadko wypowiada się na tematy polityczne, na antenie TVN24 zrobił wyjątek. „Nie da się od tego odejść, bo polityka wzięła nas w swoje ręce i nas oblepia. Nie lubię tego, że muszę w tym uczestniczyć. Ja w tej chwili, jak zresztą większość nas, jestem ubezwłasnowolniony tym, co się dzieje, tym co nam grozi”, powiedział Gajos. 

„Cyrk i komedia”

Aktor był gościem Justyny Pochanke. Zapytany, czy uważa Jarosława Kaczyńskiego za charyzmatycznego przywódcę, odpowiedział, że „charyzma kojarzy mu się z czymś szlachetnym”, a teraz chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że tu jej brak. „Wielu ludzi daje się prowadzić za rękę w stronę piekła. Nie wiem, dlaczego ulegają nakazom i wyobrażeniem o naszym kraju”, skomentował.

Dodał, że obecna sytuacja polityczna w kraju jest teatrem, którego on do siebie nie dopuszcza. „Uprawiam pewien rodzaj zawodu, który każe mi opowiadać o ludziach, ich kłopotach, ich życzeniach. Zastanawiam się, jak to jest grane. I dochodzę do wniosku, że okropnie”, wyznał Janusz Gajos

Aktor odniósł się również do przemówienia Beaty Szydło w Sejmie dotyczącego wielotysięcznych nagród, które przyznała sama sobie i swoim ministrom. Zdaniem Gajosa obecne zwracanie pieniędzy jest „cyrkiem, slapstickową komedią”. „Nie do uwierzenia, że to się dzieje naprawdę. Chciałbym czuć się bezpieczny i spokojny. Jeden człowiek chce mówić mnie, jak mam żyć. Daje mi tabletkę z przykazaniami na każdą okoliczność mojego życia. To jest przerażające. Nie umiem tego nazwać”, stwierdził.

Zgadzasz się ze słowami aktora?  

Janusz Gajos
Fot. East News

Janusz Gajos
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…