Krystian Ochman, zdjęcia promocyjne – Universal Music Polska, VIVA! 6/2021
Fot. Wojtek Koziara
z życia gwiazd

Jaki jest Krystian Ochman prywatnie? Ma szansę wygrać Eurowizję, dorabiał jako ratownik

Tak wyglądała jego droga na szczyt!

Marcjanna Maryszewska 14 maja 2022 15:54
Krystian Ochman, zdjęcia promocyjne – Universal Music Polska, VIVA! 6/2021
Fot. Wojtek Koziara

Krystian Ochman nie może narzekać obecnie na brak popularności, a wszystko to za sprawą udziału w Eurowizji 2022. Reprezentant Polski ma dużą szansę na wygranie konkursu, co nie miało miejsca od lat! Jak doszedł tak wysoko? Wielu zastanawia się do dziś, jak wyglądała przeszłość piosenkarza przed osiągnięciem tak ogromnego, muzycznego sukcesu. Dlatego przybliżamy historię wokalisty…

Krystian Ochman. Wychowywał się w USA, muzykę ma we krwi

Piosenkarz urodził się w 1999 roku i wychowywał w USA, niedaleko Waszyngtonu. Od dziecka miał kontakt z muzyką - bowiem jego dziadek, Wiesław Ochman, jest słynnym tenorem operowym. To on namówił Krystiana Ochmana, aby udał się na studia Akademii Muzycznej w Katowicach. Młody chłopak zrobił na nim ogromne wrażenie po tym, jak wystąpił w szkolnym przedstawieniu. „Grałem kiedyś w Stanach rolę księcia w musicalu „Kopciuszek”. Dziadek mnie usłyszał i stwierdził, że wyczuwa u mnie duży potencjał i możliwości wokalne niezbędne w stylistyce śpiewu operowego. Skoro tak powiedział, to mu uwierzyłem, w końcu jest wybitnym tenorem, i przyjechałem do Polski na studia muzyczne” - opowiadał Ochman w rozmowie z VIVĄ!. Mało by powiedzieć, że dziadek jest dziś dla niego największą inspiracją.

„Dla mnie dziadek jest mentorem. Tak naprawdę nie byłbym zaangażowany w muzykę klasyczną, gdybym nie miał takiego dziadka. Raczej to nie miałoby sensu, żebym go naśladował. Mam trochę inny głos i nasze kierunki delikatnie się różnią. Wspiera mnie i udziela wielu porad, bo jego kariera nadal trwa i ma bardzo dużą wiedzę i mi pomaga” - tłumaczył Krystian Ochman w rozmowie z Plejadą.

Muzyk zawsze może liczyć na wsparcie wybitnego tenora. „Dziadka radzę się w pierwszej kolejności. Po występach w „The Voice…” zawsze dzwoniłem do niego i pytałem, czy mu się podobało. I słyszałem, że jest ze mnie dumny. Mogę też liczyć na niego w sprawach pozamuzycznych, kiedy mam problem językowy w pieśniach operowych. Pomaga mi wtedy w wymowie albo wysyła mi nuty. Wspaniale jest mieć takiego dziadka” - kontynuował w VIVIE!.

Również ojciec Krystiana Ochmana zajmuje się muzyką i jest jednym z założycieli zespołu Róże Europy. Natomiast mama Dorota Ochman jest najlepszym doradcą wokalisty, a jej sugestie są dla piosenkarza bezcenne. „Co widzi moja mama w internecie, to widzi i pisze do mnie. Wyciągam wnioski i poprawiam. Na przykład mówiła mi, że muszę mieć kontakt z kamerą. Wiedziałem, że to jest ważne i wykombinowałem, w których momentach mam to robić” - wyznał w rozmowie z Radiem Eską.

Czytaj także: Eurowizja 2022: Michał Szpak szczerze o występie Krystiana Ochmana

Krystian Ochman. Życie prywatne

A jaki jest Krystian Ochman prywatnie? Wokalista ma dwójkę rodzeństwa - brata Alexandra i siostrę Natalię. Natomiast nim zaczął karierę muzyczną, przez jakiś czas dorabiał sobie jako ratownik. „To nie wyglądało jak w "Słonecznym Patrolu" (…) Raz czy dwa musiałem interweniować. Było nas trzech lub czterech ratowników, siedzieliśmy na krześle, na takim podniesieniu przez 15-20 minut i potem się zmienialiśmy” - tłumaczył w Radiu Zet.

Piosenkarz jest również wielkim fanem gier, zwłaszcza sportowych. Swoją konsolę zabrał ze sobą nawet do Turynu! „Gdy gram, potrafię się zdenerwować, ale kocham to. Przynosi mi to wielką radość” - wyznał w wywiadzie z Eurovoxx.

Krystian Ochman, zdjęcia promocyjne – Universal Music Polska, VIVA! 6/2021
Fot. Wojtek Koziara
Krystian Ochman, zdjęcia promocyjne – Universal Music Polska, VIVA! 6/2021

Kariera Krystiana Ochmana po „The Voice of Poland”

Wokalista nie poprzestał na debiutanckim singlu „Światłocienie” i wkrótce wydał kolejne utwory jak „Wielkie tytuły”, „Wspomnienie” i „Ten sam ja”. We wrześniu 2021 roku otrzymał Nagrodę Publiczności w koncercie „Premiery” na Festiwalu w Opolu, a w listopadzie zeszłego roku ukazała się debiutancka płyta - „Ochman”. Krążek otrzymał nominację do Bestsellerów Empiku 2021 jako Odkrycie Empiku, ale również do Fryderyków 2022 jako Fonograficzny debiut roku i Album roku pop.

Teraz natomiast Krystian Ochman będzie reprezentował nasz kraj w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „River”. W maju poleciał do Turynu, a dziś już będzie miał miejsce wielki finał konkursu. Piosenkarz zaprezentował parę dni temu swój talent podczas półfinałów w hali PalaOlimpico. Krystiana Ochmana zalicza się jako faworyta do wygrania tegorocznej Eurowizji.  

Sprawdź również: Magdalena Tul reprezentowała Polskę na Eurowizji 2011. Po latach zdradziła przykre kulisy…

Źródło: Plejada.pl

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.