Dziś mija 8 lat od śmierci Jarosława Kukulskiego

Rafał Kowalski 13 września 2018 17:11

Po ośmiu latach od śmierci Jarosława Kukulskiego, jego córka Natalia postanowiła podzielić się wspomnieniami na temat taty. Na łamach sierpniowego wydania magazynu Pani pojawił się materiał, z którego dowiadujemy się, jaki Kukulski był w pracy, a jak zachowywał się w domu. Piosenkarka zdradziła także, jak wyglądały ostatnie godziny życia autora takich przebojów jak Tyle słońca w całym mieście czy Im więcej ciebie tym mniej.

Jakim tatą był Jarosław Kukulski?

Okazuje się, że ceniony kompozytor ponad wszystko cenił dobro swoich dzieci. Jego córka Natalia nie raz przekonała się, że może liczyć na wsparcie taty w każdej sytuacji. Do dziś pamiętam historię, która się wydarzyła, gdy chodziłam do pierwszej klasy podstawówki. Pewien chłopak z ósmej klasy kopnął mnie kilka razy, bardzo mocno. Pokazałam siniaki tacie, a on następnego dnia poszedł ze mną do szkoły, zapytał: „Który to?”, i kiedy wskazałam łobuza, podniósł go za kołnierz i tak szedł z nim przez cały korytarz aż do pokoju nauczycielskiego. Tam przyparł go do ściany i zagroził, że jeśli jeszcze raz się tak zachowa, mocno tego pożałuje. Następnego dnia chłopak przyszedł do naszego domu z bukietem kwiatów i przeprosinami”, napisała Natalia Kukulska w felietonie dla Pani.

Początki dorosłej kariery Natalii Kukulskiej

Pierwsze piosenki, które Kukulski napisał dla Natalii, jeszcze gdy ta była małą dziewczynką, okazały się ogromnym sukcesem. Jednak kilkanaście lat później, kiedy piosenkarka chciała na własną rękę rozpocząć dorosłą karierę solową, jej tata nie rozumiał, dlaczego Natalii nie zależy na nagrywaniu hitów. Wokalistka wolała nagrywać to, co jej w duszy gra. Do piosenek ojca była jej nie po drodze... Zaczęłam współpracę z młodymi muzykami i tata był chyba o nich trochę zazdrosny. Cały czas podrzucał mi swoje kompozycje. Cały czas podrzucał mi swoje kompozycje, a mnie trochę głupio było powiedzieć, że to już nie mój styl. […] Chciał mi też pomóc od strony produkcyjnej, więc przychodził do studia i dawał rady. Wtedy często zgrzytało między nami, bo oboje byliśmy uparci. Myślę, że mecenat, który sprawował wcześniej nad mamą, próbował przenieść na mnie. Buntowałam się przeciwko temu, ale teraz cieszę się, że zrobiliśmy razem trochę piosenek”, czytamy w miesięczniku.

Czasem córce i ojcu zdarzało się jednak dogadać muzycznie. Tak powstała piosenka Im więcej ciebie tym mniej, którą pod koniec lat 90. nuciła cała polska. Co ciekawe, rodzinna kolaboracja musiała pozostać tajemnicą dla ówczesnej wytwórni Kukulskiej... Dlaczego? Kasia Kanclerz, która zarządzała promocją w mojej firmie fonograficznej, była przeciwna, żeby tata pojawił się w kontekście mojej nowej płyty. Dlatego zdecydował się podpisać piosenkę „Im więcej ciebie tym mniej” pseudonimem Robert Kirlej. Mnie kazał mówić, że to młody zdolny kompozytor z Krakowa. Niektórzy uważali, że świetność taty już minęła, a jednocześnie udało się w ten sposób uniknąć głosów, że pomaga mi w karierze i wszystko załatwia. Piosenka odniosła olbrzymi sukces i tata udowodnił sobie samemu, że to nie zasługa jego nazwiska, tylko talentu. Dało mu to nową energię”, zdradziła wokalistka w magazynie Pani.

Związki Jarosława Kukulskiego oczami jego córki

Tematem, który w rodzinie Kukulskich budził niemałe emocje były też kolejne związki Pana Jarosława, który po śmierci Anny Jantar miał kilka innych kobiet. Natalia Kukulska wspomina ten czas jako dość niespokojny - szczególnie mając na myśli związek taty z Moniką Borys. Przyszedł czas, że zaczął mieć partnerki. Kibicowałam tym związkom. Z jedną z byłych kobiet taty przyjaźnię się do dziś, z jeszcze inną mam ciepły kontakt. Kiedy się rozstawali bardzo to przeżywałam. Niestety później życie ułożyło się tak, że tata ożenił się z osobą, z którą nie potrafiłam się porozumieć. Nastąpił trudny czas zarówno dla mnie, jak i dla niego, ale pojawiło się nowe życie – urodził się mój przyrodni brat, więc tata próbował za wszelką cenę ratować ten związek. Dzieci dla taty były priorytetem”, wyjaśniła Kukulska dodając, że dziś nie ma żadnego kontaktu z bratem Piotrem.

Natalia Kukulska o śmierci taty

Wokalistka zdradziła także w Pani jak wyglądał ostatni dzień życia jej taty. Jarosław Kukulski przez lata zmagał się z tętniakiem aorty brzusznej. Walkę przegrał wieczorem 13 września 2010 roku. „To było dzień po moim występie w Opolu. Koncert był w sobotę, w niedzielę był jeszcze u nas na obiedzie. Po nim pojechał do kościoła, bo był głęboko wierzący. Miał dobrą relację z Bogiem, potrafił z nim rozmawiać. Kiedy był już ciężko chory i z trudem się poruszał, podjeżdżał samochodem pod kościół, opuszczał szybę i słuchał mszy”, możemy przeczytać w sierpniowym wydaniu magazynu.

Jarosław Kukulski zmarł w wieku 66 lat. To o wiele za wcześnie na tak pięknego człowieka. Na szczęście kompozytor pozostawił po sobie setki poruszających utworów, dzięki którym pamięć o nim nie ginie... A tak wyjątkowej relacji, jaką Natalia miała z Panem Jarosławem życzymy każdej córce. W galerii zamieściliśmy wspólne zdjęcia piosenkarki i jej taty. Jedno z nich Natalia opublikowała właśnie dziś. Zobaczcie je koniecznie.  

1/6
Natalia Kukulska, Jarosław Kukulski
Copyright @Instagram
1/6

To zdjęcie Natalia opublikowała w sieci z okazji rocznicy śmierci taty

2/6
Anna Jantar, Jarosław Kukulski, Natalia Kukulska
Copyright @East News
2/6

Natalia Kukulska wspomina tatę Jarosława

3/6
Natalia Kukulska z ojcem Jarosławem Kukulskim
Copyright @Archiwum prywatne
3/6

Natalia Kukulska wspomina tatę Jarosława

4/6
Natalia Kukulska, Jarosław Kukulski
Copyright @ONS
4/6

Natalia Kukulska wspomina tatę Jarosława

5/6
Jarosław Kukulski, Natalia Kukulska
Copyright @STUDIO 69
5/6

Natalia Kukulska wspomina tatę Jarosława

6/6
Natalia Kukulska, nowa fryzura Kukulskiej, Kukulska jak Jantar
Copyright @Instagram @natalia.kukulska
6/6

Natalia Kukulska wspomina tatę Jarosława

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.