Willow Smith, Jaden Smith
ZE ŚWIATA MODY

Dzieci Willa Smitha nowymi ikonami mody? Willow i Jaden w kampaniach u największych projektantów

17 marca 2016 12:14
Willow Smith, Jaden Smith

Dzieci Willa i Jady Smithów występowały już w filmach, a teraz podbijają świat mody. Niekonwencjonalnie! Starszy syn Jaden został twarzą Louis Vuitton – promuje kolekcję damskich ubrań, a jego siostra Willow została wybrana ambasadorką Chanel.

 

Zaledwie siedemnastoletni Jaden lubi androgyniczne stylizacje, co wzbudziło wcześniej ogromne zainteresowanie mediów. Jednak jego udział w kampanii damskich ubrań Louis Vuitton na początku 2016 roku był dużym zaskoczeniem. Po wybiegach chodzili już modele transseksualni (jak choćby Lea T w reklamach Riccardo Tisci z 2010 roku i Andreja Pejić). Ale Jaden jest mężczyzną i w pełni identyfikuje się ze swoją płcią. - Jest mężczyzną w damskich ciuchach. I wcale nie wygląda w nich jak dziewczyna, wygląda całkiem dobrze - skomentował jego udział w kampanii „the New York Times”, a dziennikarz z „the Guardian” napisał, że Jaden „wyśmiewa stereotypy, które nas ograniczają”.

 

Jaden Smith w kampanii Marca Jacobsa .

 

Polecamy:  Robert Pattinson w obiektywie Karla Lagerfelda! Aktor twarzą nowej męskiej kolekcji Diora.

 

Jaden był już nawet określany ikoną walki z płciowymi stereotypami, jednak nie ogłaszał jeszcze publicznych manifestów. W najnowszym wydaniu brytyjskiego wydania magazynu „GQ Style” Smith postanowił wyjaśnić, co stoi za jego niekonwencjonalnymi stylistycznymi wyborami.

 

- Mam wrażenie, że normy płciowe ludzi dezorientują. Myślę, że ludzie nie do końca je rozumieją. I nie twierdzę, że ja rozumiem. Mówię tylko, że nigdy nie widziałem zbyt podziału. Nie widzę ubrań męskich i damskich, tylko przestraszonych ludzi i takich, którzy czują się komfortowo - powiedział w wywiadzie Jaden.

 

Syn Willa Smitha dał się już poznać jako inteligentny nastolatek, z zadatkami na filozofa. Ubrania to tylko niewielka część jego medialnej osobowości. Nie ukrywa, że zależy mu na ważniejszych sprawach. Magazynowi „GQ Style” wyznał też: - Chcę naprawić planetę Ziemię. Naprawdę chciałbym stworzyć na tej planecie utopię. Chciałbym, by ludzie nie musieli umierać, by zapłacić rachunki i pracować tylko by przetrwać. Chciałbym, by mogli pracować i robić to co kochają.

 

Jego piętnastoletnia siostra Willow nie ujawniła jeszcze politycznych ambicji, ale dała się poznać jako miłośniczka mody. W zeszłym roku wystąpiła w kampanii Marca Jacobsa razem z ikoną popu Cher. Ostatnio została zauważona przez Karla Lagerfelda, który uczynił ją pierwszą czarnoskórą ambasadorką Chanel.

 

 

#ChanelFallWinter2017 #FrontRowOnly #PFW @gweelos

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika CHANEL (@chanelofficial)

Willow Smith z Karlem Lagerfeldem.

 

Willow będzie więc mogła siadać w pierwszym rzędzie na pokazach kultowego domu mody, dostanie wstęp na ekskluzywne imprezy marki no i oczywiście będzie mogła nosić ubrania Chanel, w takich stylizacjach jakie tylko jej się wymarzą. Młoda celebrytka podziękowała legendarnemu dyrektorowi artystycznemu w mediach społecznościowych.

 

- Dziękuję Karlowi Lagerfeldowi i Chanel za to, że wybierając mnie na swoją nową ambasadorkę, zdecydowali się na poszerzenie definicji „piękna”. Jestem zaszczycona - napisała w komentarzu pod zdjęciem na Instagramie.

 

Wygląda na to, że słynnemu rodzeństwu udało się przyciągnąć uwagę świata mody. Czy jeszcze czymś nas zaskoczą? To się okaże! Na pewno jeszcze o nich usłyszymy.

 

Polecamy także: Prawdziwa trawa, drzewa i fruwające owady. Pokaz Chanel pod namalowanym niebem

 

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.