Ivana Trump, Donald Trump
Fot. ONS
O TYM JEST GŁOŚNO

O licznych zdradach, samotnym macierzyństwie i burzliwym małżeństwie… Czy książka Ivany Trump zaszkodzi prezydentowi USA?

Olga Figaszewska 18 października 2017 07:30
Ivana Trump, Donald Trump
Fot. ONS

O Ivanie Trump znów jest głośno. Była żona Donalda Trumpa w kontrowersyjny sposób postanowiła wypromować swoją nową książkę „Raising Trump” („Wychowując Trumpa”). W jednym ze śniadaniowych programów ogłosiła, że to właśnie ona powinna być nazywaną pierwszą damą. O czym jest książka? Czy zagrozi pozycji Donalda Trumpa?

Zobacz także: Dlaczego to Ivanka Trump, a nie Melania lada chwila będzie najważniejszą kobietą w Białym Domu?

„Wychowując Trumpa”, o czym jest książka Ivany Trump?

„Mam bezpośredni numer do Białego Domu, ale nie chcę do niego (Trumpa – przyp. red.) tam dzwonić, bo jest tam Melania. Nie chcę powodować zazdrości czy czegoś takiego, bo tak naprawdę to ja jestem pierwszą żoną Trumpa, tak. Jestem pierwszą damą, okej?”, tłumaczyła w jednym z ostatnich wywiadów.

Chociaż Ivana rozstała się z Donaldem Trumpem w dość nieprzyjemnych okolicznościach, po wielu latach nie chowa do niego urazy. Po rozwodzie Ivana, pozostawiona sama sobie z ogromnym majątkiem, zaczęła nowy etap. Napisała dwie książki, w których opisuje życie u boku byłego męża. Najnowsza pozycja, która już 12 września pojawiła się w księgarniach, to zbiór rodzinnych wspomnień, historii, sekretów


Czy tym razem zdradzi tajemnice związku z prezydentem?

Zobacz także: Być może nawet była żona Donalda Trumpa będzie pełniła ważną funkcję. Na co może liczyć Ivana Trump?

Ivana Trump o życiu z Donaldem Trumpem

Z pewnością nie zabraknie pikantnych szczegółów dotyczących rozwodu! W książce Ivana opisuje małżeństwo z Trumpem,  swoją znaczącą rolę w Trump Organization, a także początki kariery. Duża część książki poświęcona jest dzieciństwu Ivany w Czechosłowacji, karierze modelki w Nowym Yorku i zalotach Trumpa. Zdradza, że podczas ich pierwszego spotkania doszło w restauracji na Manhatanie. Trump zapłacił rachunek, dał słony napiwek obsłudze i odwiózł ją ogromnym cadillakiem do hotelu. „Mój instynkt podpowiadał mi, że Donald jest mądry i zabawny”, wspomina Ivana.

Ivana przez lata prowadziła bardzo ciekawe życie u boku Donalda Trumpa. Była modelka i biznesmenka wyznała, że jej serce rozpadło się na kawałki, gdy okazało się, że mąż ją zdradza z modelką Marlą Maples. Ta młoda blondynka zbliżyła się do mnie i powiedziała: »Jestem Marla i kocham twojego męża, ok?«, pisze Ivana Trump. „Powiedziałam: »Spadaj. Kocham mojego męża«. To było bardzo nieeleganckie, byłam w szoku”, dodaje. Małżeństwo Donalda i Ivany zakończyło się po 15 latach wspólnego życia w 1992 roku.

Najbardziej przeżyła to trójka ich dzieci: Ivanka, Donald Jr. i Eric. Po rozwodzie, najstarszy syn Eric przez rok nie chciał zamienić z ojcem słowa. Oczywiście rozwód był prawdziwą gratką dla mediów.  Mało tego, w trakcie rozprawy rozwodowej Ivana oskarżyła niewiernego męża o gwałt, do którego doszło rzekomo w 1989 roku. Podobno później żałowała tych słów i pogodziła się z nim. „Nie mogłam włączyć telewizora, by nie usłyszeć swojego nazwiska”, relacjonuje Ivana.

Donald Trump wygrał wybory dzięki  Ivance?!

Ivana Trump twierdzi, że Donald zawdzięcza wygraną w wyborach prezydenckich córce. „Myślę, że Ivanka odegrała dużą rolę w zwycięstwie Donalda. Wyborcy spojrzeli na nią i pomyśleli: Lubię ją. Ufam jej. Kocha swojego ojca, więc nie może być tak źle. Kto wie?”, przekonuje.

Była żona Trumpa jest pewna, że Donald nie jest jedynym przedstawicielem rodziny, który będzie zasiadał w Białym Domu. „Może za piętnaście lat będzie ubiegać się o urząd prezydenta?”, pisze o swojej córce, Ivance.Pierwsza dama? Nie pasuje to do mnie. Pierwsza mama? To mogłoby zadziałać", dodaje.  Ivana Trump jest dumna ze swoich dzieci, a wszystkie sukcesy, które odnoszą w życiu zawdzięczają wychowaniu, a nie nazwisku.

Ivana przekonuje, że to, kim są dziś ich dzieci, jest wyłącznie jej zasługą. Była osamotniona w opiece nad maluchami. Za to nieustannie krytykuje swojego byłego męża. Dla niego liczył się tylko biznes.  „Byłam odpowiedzialna za wychowywanie naszych dzieci przed rozwodem, a także po nim. Podejmowałam decyzje dotyczące ich edukacji, zajęć, podróży… Kiedy każdy skończył college, powiedziałam do mojego byłego męża: Oto produkt gotowy. Teraz twoja kolej”.

Co ciekawe prezydent potwierdza to w swojej książce „The Art of the Deal”. Kiedy Ivanka miała sześć lat, Trump powiedział: Uwielbiam ich wszystkich, ale nigdy nie byłem dobry w zabawie zabawkami. Teraz Donny zaczyna interesować się budynkami, nieruchomościami i sportem, a to świetnie.

Myślicie, że najnowsza książka Ivany zaszkodzi Donaldowi Trumpowi?


Polecamy też: Noszą kosztowną biżuterię, jeżdżą mercedesami, chcą by kobiety głosowały na Donalda Trumpa. Poznajcie Trumpetki

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.