Ivana Trump, viva.pl
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Być może nawet była żona Donalda Trumpa będzie pełniła ważną funkcję. Na co może liczyć Ivana Trump?

Weronika Bruździak-Gębura 24 stycznia 2017 10:15
Ivana Trump, viva.pl
Fot. East News

Donald Trump z dnia na dzień zwolnił kilkudziesięciu amerykańskich ambasadorów, mimo że nie ma dla nich następców. Czy posadę w Czechach obejmie jego była żona, Ivana, która taką wolę wyraziła już w listopadzie?

 

Donald Trump zwolnił ambasadorów

Już pierwszego dnia pracy 45. prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zwolnił osiemdziesięciu amerykańskich ambasadorów na całym świecie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu to amerykańska tradycja, że nowy prezydent wybiera sobie własnych przedstawicieli za granicą. Jednak Donald Trump decyzję podjął ze sutkiem natychmiastowym, mimo że w zastępstwie ma dopiero… czterech kandydatów. Chodzi o nowych ambasadorów Wielkiej Brytanii (Woodie Johnson), przy ONZ (Nikki Haley), Izraela (David D. Friedman) i Chin (Terry Brandstad).

 

Ivana na ambasadora?

W listopadzie ubiegłego roku zainteresowanie jednym z tych stanowisk wyraziła była żona Donalda Trumpa, Ivana. 67-letnia eksmodelka urodziła się w Czechosłowacji. Jak umotywowała swoją kandydaturę? W rozmowie z „New York Post” bezwstydnie stwierdziła, że w kraju rodaków cieszy się dużą popularnością.

 

„Pochodzę z Czech, znam język tego kraju, każdy mnie tam zna. Jestem osobą znaną na całym świecie, nie tylko w Ameryce. Napisałam trzy książki, które wydano w 40 krajach. Jestem znana pod imieniem Ivana, tak naprawdę nie potrzebuję nazwiska "Trump””, zapewniła była żona miliardera.

 

Czesi są „za”

Zaledwie kilka dni po zgłoszeniu swojej kandydatury do Ivany Trump zadzwonił Milosz Zeman, prezydent Czech. Wyraził poparcie dla pomysłu byłej żony miliardera i zapewnił, że „Amerykanie nie mogliby wysłać lepszego ambasadora do Pragi”. Podobno Zeman podziękował Ivanie Trump za odwagę i zaprosił na wycieczkę do Pragi. Co ciekawe, żona prezydenta Czech też ma na imię Ivana.

 

Ivana, żona Donalda

Ivana i Donald Trump byli małżeństwem w latach 1977-1992. W latach osiemdziesiątych brylowali na salonach, byli jedną z najpopularniejszych par. Mają trójkę dzieci: Donalda Juniora, Ivankę i Erica. Rozwiedli się z powodu romansu Donalda Trumpa z Marlą Maples. W wyniku rozwodu, Ivana wzbogaciła się o 20 milionów dolarów, 350 tysięcy rocznych alimentów i cenną biżuterię, którą dostała od Trumpa w trakcie małżeństwa. Czeszka radzi sobie całkiem nieźle. Jest współwłaścicielką kilku firm byłego męża i posiada cenne akcje kilku spółek giełdowych. Jest też właścicielką wielu luksusowych posiadłości.

 

Polecamy też: Jako jedyna była dla niego poważną partnerką. Co musisz wiedzieć o Ivanie, pierwszej żonie Donalda Trumpa

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?