Irena Santor, VIVA! czerwiec 2014
Fot. Olga Majrowska
o tym SIĘ MÓWI

Irena Santor w poruszającym wyznaniu: „Cieszę się, że jestem na świecie”

Irena Santor: „Życie bez zmartwień być może byłoby nieciekawe”

Gabriela Czernecka 1 sierpnia 2021 08:49
Irena Santor, VIVA! czerwiec 2014
Fot. Olga Majrowska

Jest jedną z ulubionych artystek Polaków. Dwa lata temu Irena Santor oficjalnie zakończyła karierę, ale właśnie miała okazję powrócić na scenę za sprawą 90-lecia Juraty. Wokalistka zaśpiewała kilka swoich utworów na molo, czym ucięła wszelkie spekulacje na temat kondycji swojego zdrowia. Z jej ust padły poruszające słowa…

Irena Santor poruszająco o życiu

Irena Santor w ostatnich latach nie miała lekko. Wokalistka opiekowała się swoim partnerem, Zbigniewem Korpolewskim. Ten niestety zmarł w listopadzie 2018 roku. Artystka mocno przeżyła jego śmierć. W końcu w 2019 roku zdecydowała się zakończyć karierę. Mimo to co jakiś czas na prośbę widzów i fanów powraca na polską scenę. Niedawno miała okazję pojawić się na koncercie z okazji 90-lecia Juraty.

Zobacz: Irena Santor dawno nie pokazywała się publicznie. Na nowych zdjęciach wygląda fenomenalnie!

Po koncercie w rozmowie z dziennikarzami Irena Santor zapytana o to, co sprawia jej największą radość w życiu, mówi wprost: „W moim wieku już samo to, że jestem, że żyję”, wyznaje. Z jej ust padły poruszające słowa: „Może nie brzmi to bajkowo, czy literacko, ale po prostu cieszę się, że jestem na świecie, że mogę uczestniczyć w życiu, mogę oddychać świeżym powietrzem, np. jak jestem w Juracie, że mogę doznawać, czytać, smakować… że to wszystko wciąż jest mi dane i chciałabym, żeby jeszcze trochę potrwało”, opowiada.

Irena Santor o życiu i karierze

87-letnia Irena Santor choć karierę zakończyła dwa lata temu, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Nie bez powodu nazywana jest wielką damą polskiej piosenki. Sama artystka tak podsumowuje swoje życie: „W życiu zdarzało mi się przeżyć rzeczy fantastyczne, wspaniałe, ciekawe, imponujące, ale także i wiele przykrości mnie spotkało. Uważam, że życie bez zmartwień i poważnych kłopotów być może byłoby nieciekawe, dlatego nie narzekam. Miałam bardzo urozmaicone, ciekawe życie. Nie jestem pesymistką. Z każdej trudnej sytuacji starałam się wyjść obronną ręką, wyciągać wnioski i iść dalej. Najciekawsze jest jutro, co było, to było - trzeba to wspominać, ale ciekawe jest to, co będzie, żebyśmy tak mogli budzić się rano jeszcze długo, długo, długo...”, cytuje jej słowa pomponik.pl.

Zobacz również: „Po latach nauczyliśmy się czułości..." Irena Santor wzruszająco o swojej historii miłości

Pozostaje nam życzyć artystce dużo zdrowia i wielu niezwykłych chwil!  

Irena Santor, VIVA! 13/2014

Irena Santor, VIVA! kwiecień 2010
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.