WSPOMNIENIE

„Po latach nauczyliśmy się czułości..." Irena Santor wzruszająco o swojej historii miłości

Wokalistka kończy dziś 84 lata

Monika Katarzyna Krupska 9 grudnia 2018 12:28
Irena Santor, VIVA! 13/2014

To nie był łatwy rok dla Ireny Santor. Dwa tygodnie temu zmarł jej wieloletni partner życiowy Zbigniew Korpolewski. Artysta miał 84 lata. A dokładnie dziś piosenkarka, która obchodzi urodziny, kończy tyle samo lat. Mimo ogromnej straty wokalistka czuje się coraz lepiej i wróciła już nawet do pracy. Jutro zagra na przykład koncert w poznańskim Teatrze Muzycznym. Nie możemy doczekać się tego wydarzenia, ale zanim... Przypominamy historię miłości pani Ireny i Zbigniewa Korpolewskiego.

Irena Santor czule o mężu

Nazywała go mężem lub narzeczonym, jednak nigdy ze Zbigniewem Korpolewskim nie stanęła na ślubnym kobiercu. Irena Santor tylko raz wyszła za mąż. Jednak po 19 latach rozwiodła się z poznanym w Mazowszu, Stanisławem Santorem. 

„Nie jestem święta. Tylko wyznaję dewizję: Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. W życiu zrobiłam kilka głupstw, za które przepraszam. A jak się raz zakochałam to na śmierć i życie. Skończyło się małżeństwem, ale po 19 latach się rozwiodłam. To było ciężkie przeżycie. A potem się zakochałam drugi raz i też na śmierć i życie”, powiedziała w 2014 w VIVIE! .

W rozmowie z Elżbietą Pawełek dodała, że nie rozpamiętuje tego, co jej się w życiu nie udało. „Cieszę się życiem, jakkolwiek by to banalnie zabrzmiało. Ale co jest piękniejszego, niż być, żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, zwłaszcza kiedy 14 lat temu zachorowałam na raka. Pomyślałam: Tak łatwo jest przestać być”, powiedziała Santor.

Artystkę w walce z chorobą wspierał oczywiście Zbigniew Korpolewski. Gdy sam w 2017 roku zachorował i po ciężkiej operacji trafił do Domu Artysty Weterana w Skolimowie, Santor nawet przez myśl nie przeszło, aby zostawić ukochanego. Najpierw często odwiedzała „męża” w ośrodku, a później sama przeprowadziła się do Skolimowa. 

Jaki był Zbigniew Korpolewski? „To bardzo interesujący człowiek z niełatwym charakterem, więc czasami mówimy sobie, różne rzeczy i pohukujemy. Ja, niestety, jestem nerwus. Potrafię wrzasnąć, ale nie noszę urazy długo. Lepiej jest z kimś ciekawym zgubić, niż z kimś nieciekawym znaleźć”, mówiła w 2014 roku naszym wywiadzie. 

I dodała, że z Korpolewskim zazwyczaj spiera się o dyrdymały. „Że kwiatek stoi tu, a nie tu. Można się wściec. Ale to prawnik, mądrala i dużo się od niego uczę, głównie logicznego postępowania w życiu. Bo, niestety najpierw strzelę Panu Bogu w okno, a potem zastanowię się, co zrobiłam. Głupio to zabrzmi, ale po latach nauczyliśmy się czułości. Nie wiem, czy to nie jest ważniejsze niż euforyczna miłość. Miłość jest piękna, ale to jest głębsze”, powiedziała gwiazda. 

W 2018 roku u Ireny Santor podejrzewano udar. Gwiazda trafiła do szpitala, jednak szybko udało jej się wrócić do sprawności. 83-latka cały czas opiekowała się ukochanym. „Jesteśmy tu po prostu na wakacjach. Gdzie nam będzie lepiej? Mamy piękny ogród, wspaniałą obsługę i dobre jedzenie. Poza tym pojawia się tutaj coraz więcej starych znajomych. Nie nudzimy się”, powiedziała Faktowi. 

Santor i Korpolewski nigdy nie potwierdzili uczuć na papierze. W jednym z wywiadów Irena wyznała, że przyjaźń jest ważniejsza od miłości i w tym wieku nie musi niczego udowadniać.  

zbigniew korpolewski
Fot. PHOTO: MICHAL WARGIN / EAST NEWS 2009

Irena Santor
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
Zbigniew Korpolewski, nie żyje partner Ireny Santor
Fot. DIGITAL/EAST NEWS

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trzy kobiety, które w najnowszym serialu Polsatu „Zawsze warto” połączyło przypadkowe dramatyczne wydarzenie: Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa. Edyta Geppert o pasji śpiewania i życiowych wyborach oraz Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski o tym, co ślub zmienił w ich życiu.