Irena Santor, VIVA! 13/2014
Z ŻYCIA GWIAZD

Irena Santor dawno nie pokazywała się publicznie. Na nowych zdjęciach wygląda fenomenalnie!

Legendarna artystka pojawiła się na premierze teatralnej

Ksenia Krasko 8 czerwca 2021 12:15
Irena Santor, VIVA! 13/2014

Uważana jest za jedną z najwybitniejszych postaci w historii polskiej muzyki, i trudno się z tym nie zgodzić. Irena Santor, która w grudniu zeszłego roku skończyła 86 lat, na scenie obecna jest od lat 50. ubiegłego wieku i wciąż cieszy wielbicieli swoim wyjątkowym głosem. Ostatnie lata nie były dla artystki najłatwiejsze, ale nie traci pogody ducha i pozytywnego nastawienia. A nowe zdjęcia Ireny Santor udowadniają, że jest w doskonałej formie.

Irena Santor. Czym się teraz zajmuje?

W 2018 roku Irena Santor zmierzyła się z osobistą tragedią, kiedy pożegnała wieloletniego partnera, aktora Zbigniewa Korpolewskiego. Pojawiały się głosy, że po tak trudnym przeżyciu artystka nie wróci na scenę, jednak tak się nie stało. Przyznała, że koncerty i kontakt z publicznością są dla niej formą terapii. To zresztą jedna z tych cech, za którą jest uwielbiana – zdolność do cieszenia się chwilą nawet w trudnym czasie.

Zobacz też: „Po latach nauczyliśmy się czułości..." Irena Santor wzruszająco o swojej historii miłości

W wywiadzie z magazynem VIVA!, którego udzieliła kilka lat temu, Irena Santor przyznała, że nie lubi rozpamiętywać tego, co jej się w życiu nie udało. „Cieszę się życiem, jakkolwiek by to banalnie zabrzmiało. Ale co jest piękniejszego, niż być, żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, zwłaszcza kiedy kilkanaście lat temu zachorowałam na raka. Pomyślałam: Tak łatwo jest przestać być”, tłumaczyła Elżbiecie Pawełek.

Ze względu na pandemię Covid-19 przez dłuższy czas zamknięte były kina i teatry, ale świat kultury powoli wraca do normalności. Premiery nowych filmów i spektakli przyciągają również artystów, stęsknionych za sztuką i życiem „jak dawniej”. Na jednym z takich wydarzeń pojawiła się Irena Santor.

Irena Santor, sesja dla magazynu VIVA!, 2010 rok

Irena Santor, VIVA! kwiecień 2010
Fot. Olga Majrowska

Irena Santor na premierze spektaklu - zdjęcia

Kilka dni temu odbyła się premiera sztuki „Minetti. Portret artysty z czasów starości” w Teatrze Polonia. Na uroczystym wydarzeniu nie mogło zabraknąć osobistości ze świata kultury – pojawili się między innymi Jan Peszek, Janusz Gajos, Beata Ścibakówna, Krystyna Janda, Maja Komorowska, Jerzy Radziwiłowicz, a także Irena Santor.

Dawno nie widziana artystka wzbudziła zachwyt internautów. Jak komentują, wygląda pięknie i nie ma wątpliwości, że jest w świetnej formie.

Z informacji w sieci wynika, że legendarna wokalistka jeszcze na ten rok ma zaplanowane kilka występów w ramach projektu „Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem”.

Życzymy wszystkiego dobrego! 

Irena Santor na premierze spektaklu „Minetti”, czerwiec 2021 roku

Irena Santor - co dzieje się w życiu znanej artystki?
Fot. AKPA

Irena Santor na premierze spektaklu „Minetti”, czerwiec 2021 roku

Irena Santor - jak wygląda życie legendarnej artystki?
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?